What's new

White Widow(feminized-rqs)-Autoblackberry Kush(Dutch Passion)-critical-ak 47

theia

Member
h hps exei ayto to mionektima brazeis augo...!! ayto pou prepei kanonika na kaneis gia na mporeseis na katebaseis kai thn lampa stous 25 30 pontous xwris ton kindino na kapseis ta fita einai na baleis cooltube me solina kai anemistiraki na travaei thn zesti tis lampas e3w apo to grow sou !! alios bale anemistira na xtipaei sta hot spot simia kai ase anixti tin porta twra oso gia tis ugrasies diskola tis ri8mizeis !!

sini8os ta farmaka pou xrisimopioume rixnoun to ph ws ena simio apo ekei kai pera prepei na to metras m phmetro kai na to rixneis h na to anebazeis me o3i (ph down legete h ph up analoga an 8es na katebaseis h na anebaseis) sto ph esu opou 8es sto nero sou !! kai istera potizeis !! to ph pou xriaszete h founta kai goustarei sto xwma kimenete sto 6.0 ews to 7.0 prepei an paizeis mpala ekei wste na mporei to futo na pernei apo to xwma oti fagito tou dineis !! katse diavaseta ligo ayta sto internet tha pedefteis alios !!
 

fousat

Member
Θεια σκοπιμα δεν βαλαμε cooltube για να εξοικονομησουμε χωρο,αρχικα τουλαχιστον,και για να μην χρειάζεται να έχουμε ανοιχτη πορτα.Προς το παρον το προβλημα το ρρυθμισαμε.Βαλαμε χθες μεσα εναν κουβα γεματο νερο και αλλαξαμε λιγο τους ανεμιστηρες ωστε να χτυπαν τη λαμπα.Ετσι το αποτελεσμα μας ειναι μια ισορροπία στους 27 βαθμους και στο 67% υγρασια,πολυ καλες συνθηκες θεωρώ.Καταλαβα σχετικα με το ph οποτε θα παω για πεχαμετρο το συντομοτερο δυνατο.Πληροφοριακα,το ελληνακι απο σημερα θα ειναι εξω τις ωρες που εχει ηλιο,το ποτισμα συνεχιζεται με κανονικα με το ριζοτονικ να μπαινει μερα παρα μερα σ ολα εκτος τ ak.Σχετικα με τ ak το ενα πιστευω το ξεπερασε και τ κιτρινακια δεν εξαπλώνονται ενω βγαινει το επομενο ζευγος πρασινο σε αντιθεση με το αλλο που συνεχιζει κίτρινο
 

theia

Member
to skopima dn ebales cooltube dn to kastalabainw bro ets kai alios dn exeis e3aerismo ? pws anapneoun ta futa sou ekei mesa ? prepei an kaneis anakiklwsi tou aera mesa sto grow sou gia apofigei mouxlas kai na anapseoun ta futa sou !!oso anigei o kairos h 8ermokrasies sou tha anebainoun xwris cootube kai anemistiraki na travaei kai na pagwnei rtin lampa tha mpeis mia mera kai 8a deis 40 bathous mesa sto grow sou prosexe ase toulaxiston panta anixti mia porta kai bale enan anemistira na stelnei mesa fresko ka8aro aera !!
phmetro kai ph down tha pareis h ph up dn 3erw ta CANA an anebazoun to ph pou dn nomizw sigoura tha to katebazount to ph sto nero sou !!
to ak pistevw pote dn eixe tpt ets bgikan !!
file mou kali sinexia na exeis !! kai pano apola oxi anxos to anxos sou tha ta stresarei se katalabainoun!!
 

Papastroumf

Member
Φίλε η θεία έχει δίκιο.Υποψιάζομαι οτι η πρασινάδα από αυτό άρχισε να δημιουργείτε...Πρόσεξε το! :tiphat: Υγείες!
 

fousat

Member
Ναι θεία,δεν εχω εξαερισμό ακομα για το λογο που ειπα,επισης λογικα θα μπει πιο αργα,απλα οσο ειναι αρχη ακομα αφου δν ειναι απαραιτητος τον αποφευγουμε..Την πορτα δεν την εχω παντα ανοιχτη ομως την αφηνω καποιες φορες μεσα στη μερα με το μικρο ανεμιστηρακι απ εξω.Ειμαι κομπλε ή καλυτερα να βαλω και τον εξαερισμό απο τωρα;εννοείται οχι αγχος,θετικη ενεργεια και ομορφα λογια! :dance013:
 

fousat

Member
Τελικα θα εχει μπει ο εξαερισμος μεσα στις επομενες δυο μερες!
Υγειες
 

theia

Member
na mpei fousat na anapneoun ta mwra mesa aneta !! einai poli simadiko na exoun o3igono gia na anapneoun kai na doulebei swsta to ergostasio !! protoparon oso dn exei tropo na stelneis aera mesa kai na bgazei ton zesto e3w pou panta eklobizete psila sto tavani ase anixti tin porta min tin klineis kai bale ena anemistiraki mikro poli na stelnei dld na dinei o8isi ston ka8aro aera na isxorisei sto grow sou bro !!
 

fousat

Member
Εγινε θεια,ευχαριστω για τις συμβουλές..εγω απο χθες ειμαι μακρια απ τ μωρα αλλα υπαρχει ανθρωπος πισω που τα προσεχει.Θα εχω καθημερινη ενημερωση και αν προκυψει οτιδηποτε θα το αναφερω..μολις γυρισω(ισως κ σ 2 βδομαδες περιπου) ανυπομονω να δω πως θα εχουν γινει..θα ανέβουν και φωτογραφιες τοτε..υγεια και ειρηνη
 

bougatsas

New member
καλησπερα σε ολους! φουσατ ευχομαι καλη αρχη και καλη σοδεια να εχεις! πανεμορφα τα βλεπω τα μωρα σου καμαρωσε τα! θεια οσον αφορα το ph πιστευω καλυτερα να δημιουργησεις εξ αρχης το μειγμα του χωματος στα μετρα σου και να ξερεις το ph, παρα να προσπαθεις μετα να το αλλαξεις γιατι ειναι πολυ μπελας... παντως αμα θελετε να μεταβαλλετε το ph μην χαλατε τα λεφτα σας σε αγοραστα.. ο καθενας εχει και Ph down και ph up στο ντουλαπι της κουζινας του! (κιτρικο οξυ - κοινως, ξινο - για up και σοδα για down) ;) εγω χρησιμοποιω κιτρικο στα υδροπονικα μου και κανει μια χαρα δουλεια! αυτα προς το παρον, εβιβα και να μαστε καλα να γινομαστε High που λεει και ενας φιλος! :tiphat: :smoke out:
 

bougatsas

New member
καλησπερα σε ολους! φουσατ ευχομαι καλη αρχη και καλη σοδεια να εχεις! πανεμορφα τα βλεπω τα μωρα σου καμαρωσε τα! θεια οσον αφορα το ph πιστευω καλυτερα να δημιουργησεις εξ αρχης το μειγμα του χωματος στα μετρα σου και να ξερεις το ph, παρα να προσπαθεις μετα να το αλλαξεις γιατι ειναι πολυ μπελας... παντως αμα θελετε να μεταβαλλετε το ph μην χαλατε τα λεφτα σας σε αγοραστα.. ο καθενας εχει και Ph down και ph up στο ντουλαπι της κουζινας του! (κιτρικο οξυ - κοινως, ξινο - για up και σοδα για down) ;) εγω χρησιμοποιω κιτρικο στα υδροπονικα μου και κανει μια χαρα δουλεια! αυτα προς το παρον, εβιβα και να μαστε καλα να γινομαστε High που λεει και ενας φιλος! :tiphat: :smoke out: [/quoteρφεφςρ]
 

theia

Member
καλησπερα σε ολους! φουσατ ευχομαι καλη αρχη και καλη σοδεια να εχεις! πανεμορφα τα βλεπω τα μωρα σου καμαρωσε τα! θεια οσον αφορα το ph πιστευω καλυτερα να δημιουργησεις εξ αρχης το μειγμα του χωματος στα μετρα σου και να ξερεις το ph, παρα να προσπαθεις μετα να το αλλαξεις γιατι ειναι πολυ μπελας... παντως αμα θελετε να μεταβαλλετε το ph μην χαλατε τα λεφτα σας σε αγοραστα.. ο καθενας εχει και Ph down και ph up στο ντουλαπι της κουζινας του! (κιτρικο οξυ - κοινως, ξινο - για up και σοδα για down) ;) εγω χρησιμοποιω κιτρικο στα υδροπονικα μου και κανει μια χαρα δουλεια! αυτα προς το παρον, εβιβα και να μαστε καλα να γινομαστε High που λεει και ενας φιλος! :tiphat: :smoke out: [/quoteρφεφςρ]


alo eipa egw...na min xalasei to ph....!! an potizei me nero mi phrismeno dn pa na einai oti 8elei tha to alaxei to ph sto xwma me nera sketa mi phrismena !!
giayto gia na min xalasei tin basi tou kai ginei ena mpourdelo meta eipa na prosexei na potizei panta m phrismeno neraki !!
ebibaaaa fileee :D
 

bougatsas

New member
θεια τσεκαρε για το ph buffer της οργανικης ουσιας του χωματος :bump:
εβιβαααα
 

bougatsas

New member
Θα τα πω εδω με δυο λογια και αμα θες το ψαχνεις παραπανω. Δεν μιλαω για τιποτα αλλο απο τη ρυθμιστικη ικανοτητα του εδαφους φυσικα! Θεωρια: η ρυθμιστικη ικανοτητα ενος εδαφους εκφραζει το μεγεθος της αντιστασης που αυτο προβαλλει στη μεταβολη του ph του. Με απλα λογια, το ποσο δυσκολα μπορεις να αλλαξεις το ph του εδαφους σου. Η οργανικη ουσια (χουμος) του χωματος αυξανει τη ρυθμιστικη ικανοτητα του. Δηλαδη οση περισσοτερη οργανικη ουσια εχεις, τοσο πιο δυσκολα μεταβαλλεις το ph του χωματος. Αρα πεχαρισμενο η μη νερο δεν παιζει και τοσο ρολο. ΚΑΙ αλλος ενας λογος για να κανεΙ καποιος οργανικα γκροουζ χωρις χημικα λιπασματα! :dance013: Για τυχον αποριες εχω παντα την καλη διαθεση να φανω χρησιμος!

peace im out :smoker:
 

theia

Member
yeah mpougatsa ayta ta 3erw !!gia basi xrisimopiw cana plus to opio ein iperplireis kai exw stathero ph genika to xwma ta spaei!! an omws s lew egw potizw me ph diafwretiko apo to xwma mou dn tha metabalw to ph sto xwma ?? me ena oxi toso kalo xwma tha to ala3w gt m exei simbei !! thelei dimato xwma poli kai oxi oti nane kai pali prosexeis dn rixneis apexaristo nero file mou tha bgoun problimata !!
 

bougatsas

New member
Εδω θα συμφωνησω μαζι σου οτι το ιδανικο ειναι το πεχαρισμενο αλλα θα παραμεινω στο οτι και απλο νερο βρυσης να ριχνεις η μεταβολλη που προκαλειται ειναι σχεδον ασημαντη :biggrin:

παφ παφ παφ παφ παφ πας :smoker:
 

fousat

Member
22η ημέρα ανάπτυξης

22η ημέρα ανάπτυξης

Καλημερα φίλοι μου..επέστρεψα πριν λίγες μέρες και πιστεύω αυτό που αντίκρισα ήταν αρκετά καλό.. Πρώτον το πότισμα γίνεται μία με ριζοτονικ μία με τέρα βεγκα.Δεύτερον έχουμε ήδη τα δύο blackberry που έδειξαν φύλο,όπως έπρεπε θηλυκά. Τρίτον λειτουργεί ο εξαερισμός με φίλτρο όμως μόνο αυτό και με λίγο ανοιχτή πορτα,δηλαδή δεν στέλνεται μέσα καθαρός αέρας(εκτος ολιγων λογω ανοιχτης πορτας) όμως θα γίνει πιθανότατα σημερα.Λογικα το γυρναμε περίπου σ καμιά βδομάδα,σίγουρα πριν τις δεκαπέντε του μήνα.Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι μερικά καψιματακια και ένα περίεργο σκούρο χρώμα σε μερικά φύλλα. Θα ανεβασω φωτογραφίες να μου πείτε γενικότερα την γνώμη σας!
Υγειες! :dance013:
 

Papastroumf

Member
Καλημερα φίλοι μου..επέστρεψα πριν λίγες μέρες και πιστεύω αυτό που αντίκρισα ήταν αρκετά καλό.. Πρώτον το πότισμα γίνεται μία με ριζοτονικ μία με τέρα βεγκα.Δεύτερον έχουμε ήδη τα δύο blackberry που έδειξαν φύλο,όπως έπρεπε θηλυκά. Τρίτον λειτουργεί ο εξαερισμός με φίλτρο όμως μόνο αυτό και με λίγο ανοιχτή πορτα,δηλαδή δεν στέλνεται μέσα καθαρός αέρας(εκτος ολιγων λογω ανοιχτης πορτας) όμως θα γίνει πιθανότατα σημερα.Λογικα το γυρναμε περίπου σ καμιά βδομάδα,σίγουρα πριν τις δεκαπέντε του μήνα.Το μόνο που δεν μου άρεσε είναι μερικά καψιματακια και ένα περίεργο σκούρο χρώμα σε μερικά φύλλα. Θα ανεβασω φωτογραφίες να μου πείτε γενικότερα την γνώμη σας!
Υγειες! :dance013:

Καλησπέρα φουσάτ.Το φυτό σου έδειξε με κάποιες ενδείξεις οτι χρειάζεται φαί? Αν όχι γιατί βάλατε το tera?
 

fousat

Member
ελα στρουμφ,δεν εδειξε κατι οχι ομως ειπαμε να το δυναμωσουμε οσο μπορουμε χωρις βεβαια να το παρακανουμε,δεν γνωριζω ακριβως ποση ειναι η δοση αλλα αποκλειεται να ειναι περισσοτερο απο αυτο που βαζουμε,προσεχουμε με τη δοσολογια,καλυτερα λιγοτερο πααρα ν το καψεις
 

fousat

Member
Φωτογραφικο υλικο-22η ημ.αναπτυξης-

Φωτογραφικο υλικο-22η ημ.αναπτυξης-

12946953_1281498615211677_104213050_o.jpg

12947005_1281498365211702_1101984922_o.jpg

12952737_1281498791878326_1382899305_o.jpg

12952757_1281498531878352_1347337282_o.jpg

12952762_1281498671878338_1613969880_o.jpg
 

Latest posts

Latest posts

Top