What's new

Плод/зеленчук

E

EverLast

Подготвяте ли се колеги за новия сезон??? Тре от теб очаквам адекватно включване...аз тая седмица трябва да бодна първите репички в студената зема:)
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Подготвяме се, как :) Снощи си поръчах семки за домати от tomatofest.com
 

g0vnaa

ICE Cream eater
Veteran
ММм домати яко. И аз преди го бях разглеждал този сайт.
Дай малко повече инфо като пристигнат, $ доставката, време, ти какви се взе (;
 

Dr_Tre

Member
И аз почнах с пазаруването. Тази година търся най-вкусния домат.:eek:: Ще пробвам brandywine, cherokee purple, черно от Тула, черен ананас, може и някое биволско сърце за разкош.
 

yoss33

Well-known member
Veteran
g0vnaa, $6 е доставката, всичко 20 евро ми излезе (5 x 30 семки).
Аз си поръчах Black Cherry, Neves Azorean Red, Black from Tula, Anna Russian и Aussie Heirloom :)
 
E

EverLast

Aussie....тва да не е някво австралийско??? Аз относно доматите съм доста голям педант и ще заложа на розов гигант,розово биволско сърце, рила и фантазия...кога слагате семките да покълват колеги????
 

El jardinero

Active member
Края на март и началото на април.Тогава слагам семките да поникват на остъклената тераса.Сега само подхранвам почвата с пепел от печката.
 

El jardinero

Active member
Здравейте,това лято ще разчитам на видовете домати Хоумстед и Пирамида.Краставици Саладин F1 и Алтай F1.Патладжан бял с розова сянка.Бамя и чушлета също ще гледам...
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Как са градините? :) Най-после спря да вали.
Ето ги моите домати, 1 кол Black cherry, 2 Black from Tula, 1 Neves Azorean Red, 2 Aussie, 2 Latvian yellow и 4 кола Идеал, купен готов разсад от пазара, който съдейки по формата на доматчетата не е (чист) Идеал... но това е риска с разсад от пазара, дано е вкусен.
picture.php


Австралийските и азорските правят едни едри стъбла и листа, доматите трябва да са поне по 2кг :)
picture.php
 

Dr_Tre

Member
Моите Тулски домати сега започват да цъфтят. Брендиуайн още не са цъфнали, биволското вече връзват. Имам и няколко корена Лабрадор (много ранен канадски сорт), които ще са узрели до десетина дни макс.
 

Dr_Tre

Member
Малко я забравих тази тема.:tumbleweed:

Brandywine. "Картофен" тип листа, доста дълъг преиод между цъфтеж и зрял плод, отличен вкус, балансиран. Не е много високодобивен.


Cherokee purple. Едър, високодобивен, много добър вкус на класически розов домат.


Черен ананас (Annanas Noir). Сорта е сравнително нов и е създаден от Паскал Море, който бил нещо като Стив Джобс в областта на сортопроизводството. Напълно узрял е жълто-зелен, най-сладкият сорт, който съм гледал, въпреки че от снимката не личи.


Black from Tula. Моите черни така и не станаха, тези на снимката не са напълно узрели. Има много характерен вкус, по-наситен, отколкото на червените домати, малко на опушено.
 

Dr_Tre

Member
Биволско сърце. Семето е от магазин за сортови семена, въпреки това нямат сърцевидна форма. До сега не съм опитвал по-вкусен домат, brandywine също е много добро, но биволското си остава цар за мен. Ражда много, също така.


Тази година не е много добра за доматите, моите вързаха, каквото вързаха май-юни, после от жегата им окапаха цветовете и чак преди 2-3 седмици вързаха нещо като втора реколта. Само биволското продължи да връзва и в най-големите жеги.

Една чепка Болгар за разкош.:peacock: Снимката е правена началото на август.
 

EverLast

Active member
Страшни снимки Тре! Време е да почваш и лютеницата;)...между другото опитвал ли си домати ''Фантазия''-салатен сорт мн вкусен дава много и плодовете са мн мн едри-нещо като червено биволско сърце :D
 

_Ina_

Active member
Veteran
моята баба си има семена от много време и си сади 3,4 сорта домати винаги,а там по селото си разменят като не им станат. Аз залагам на тях!:)Бяха и купили лук някакъв уж сорт,обаче нейните просто са по -хубави дето си ги слага всяка година. за съжаление не снимах какви домати имаше в градината и тази година,но някои бяха с размер на дребна тиква и от един домат- една салата:)Тях ги наричаше тя биволски сърца уж,ама не приличат на тези.
 

focktor

Member
Тре поклон брат.Много искам и,аз да имам някаде местенце да си посадя така плодове и зеленцучци.Ама в тоя панелен затвор няма как :( Догодина си купувам виличка някаде и шапка на тояга ;)
 

Dr_Tre

Member
Мерси за отзивите.:tiphat:
Everlast, фантазия не съм гледал, но ще го пробвам някой ден.
 

EverLast

Active member
Градинари сложихте ли вече семена за разсад? Аз днес я свърших тази работа:biggrin:
 

Attachments

  • 102_1237.jpg
    102_1237.jpg
    78.1 KB · Views: 46

g0vnaa

ICE Cream eater
Veteran
ооо време ли е вече...
Значи и аз трябва слагам чушлетата :woohoo:
 
Top