What's new

Outdoor 2013-дневник на новобранец

makaveli.89

New member
Outdoor 2013-дневник на новобранец

здравейте.След много четене реших и аз да се пробвам.Още от
миналата година имам мерак да си отгледам свое растение,освен
това ми писна да пълня джобовете на дилърчетата.Начи мисля да
поръчам семки от Attitude или от pick&mix.избрах си тези:
1.Jacky White-Paradise seeds
2.Tangerine dream-Barney's Farm
3.LSD-Barney's Farm
4.Pineapple chunk-Barney's Farm
5.Critical kush-Barney's Farm
6.Vanilla kush-Barney's Farm
7.Pineapple express-G13 labs
8.Super bud-Greenhouse seeds
всичките ще са феминизирани.Мисля че са добри-качество/
добив.Но може и да не ги взема всичките 8,а само 5те от тях.Ще
си купя почва Лактофол,Ziemia,биотор от червен калифорнийски
червей,малко перлит,ще добавя и оборски тор и много малко
лайна от кокошки(да има от всичко по малко).Също ще се опитам
да събера почва от широколистна гора.Ще копая дупки и най-
отдолу ще сложа terawet,защото няма да мога да ги храня/
поливам всеки ден.През вегетацията ще ги храня с рибна
емулсия и чай от коприва.през цъфтежа ще ги поливам с чай от
пилешки лайна и ще си купя bat guano нa Guanokalong,може и
shooting powder.чая от копривата,от пилешките лайна и рибната
емулсия сигурно бая ще ми помогнат,но за по-добър добив мисля
да използвам течни торове и се чудя какви и на коя
фирма.колебая се между General Organics i тези на Canna.Но не
съм наясно с дозировките...в смисъл това че-колко ml тор,на
колко L вода за едно растение и колко често?и долу горе каква
сума да отделя за торове?моля някой да ме посъветва.
 

EverLast

Active member
Успех в начинанието колега!!! Ако почвата е добре обогатена не виждам нужда да ползваш основен тор..може би някой бустър за края на цъфтежа.
Относно торовете бих те посъветвал да не ползваш минерални а органични защото ще е мн по-лесно за теб, био линията на Canna, Bio Bizz или Gen.Org, Gen.Org са разработка на Bio Bizz и General Hydroponics само да допълня. Ако все пак си решил да ползваш минералните на Canna,H&G и т.н ще ти трябва обезателно EC метър за да мериш кондуктивността на водата, освен това ти трябва вода с ниско EC и можеш мн мн лесно да си прецакаш растенията. За пудрата ще ти кажа ако си решил да я ползваш...тр си мн внимателен и освен това плантовете да са в перфектна кондиция в противен случай вместо да се надуят главите ще бъдат изпържени брутално.

Надявам се да съм бил полезен :tiphat:
 

obione

Active member
Също така терауета не го слагаи на дъното, ами омеси със почвата мейду 10тия и 40тия сантиметър някъде, ще има по-добър резултат...10-15гр на 10л почва нали знаеш....
 

makaveli.89

New member
много ви благодаря за полезните съвети колеги:)Начи реших да не ползвам течни торове през вегетацията-с органичните ще се чувстват добре;)Ще си купя само за цъфтежа:Hesi-Bloom complex(1L) и Phosphorus plus(500ml),H&G-Bud XL(250ml) и shooting powder(1 саше).Според вас дали да ги зема сичките или пък няма да ми стигнат да кажем за 7 растения?Чакам да дойде февруари,че в началото на всеки месец в атитюд е имало промоция:)
 

makaveli.89

New member
да добавя и за ЕС метъра гледам че са бая скъпи и не ми се дават много пари още в началото.ши рискувам без него да видим ко ше стане.
 

_Ina_

Active member
Veteran
Ще минеш и без машинки,особено за навън първи опит с хубава почва и домашни торове(може да си вземеш нещо специално за цъфтеж ако много държиш да купиш някаква тор). Даже аз те съветвам да не се набиваш за много добавки преди да си опознал техническата част на отглеждането.С био нещата ще постигнеш идеални резултати,няма нужда да се хвърляш на рекламите от сега. после ще си по-запознат и от там по-малко пари на вятъра,защото ще имаш представа какво да си купиш за в бъдеще и как да го използваш добре. Иначе ако не разбираш и да накупиш Хеси,меси навън може и нищо да не стане,не е това решаващото в случая:)
 

makaveli.89

New member
Благодаря ти Ина:)Знам че течните торове не са много удачни за аутдор,но..незнам кво да прая.Мисля да си зема поне един тор.може ли да ми препоръчаш нещо специално за цъфтеж?и тор от ЧКЧ мога ли да намеря в някой магазин напр. в Мр.Бриколаж или да го поръчам по нета?и има ли значение на коя фирма.май са ми тъпи въпросите а..
 

_Ina_

Active member
Veteran
то не че не са удачни,но може да не са необходими течните торове и за какво да ги хабиш. Аз понеже гледам рецепти по нета и се опитвам да си ги забърквам от оборски торове и не мога да ти кажа за цъфтеж кой да вземеш. тук другите повече ги чаткат марките и ще ти препоръчат определен.просто ако си нагласиш почвата добре,в големи дупки или въобще да е достатъчно обогатено за растеж няма да ти трябва нищо.старите кравешки лайна по дворовете вършат много добра работа(само да не са пресни)за растеж. Червея е много хубава тор по принцип и изглежда въобще не може да преториш с него. Имаше го в Бриколажа,има го и в растена на прилична цена от 2,3 лева за 5 литра,нещо такова.И в един голям агро магазин на Сточна гара(Сф)имаше големи пакети и по-малки. само гледай да си е на почва,а не течен за разреждане който е хем малко,хем скъп. Всички тези оборски торове могат да се добавят и на чайове ако си ги направиш с вода. нуждата от купуване на нещо изобщо може да отпадне. най-добре сега зимата отдели време да прочетеш какви елементи искат цветята в различните си периоди на развитие,кога повече азот,кога повече калий и така ще си по-наясно кой тор за коя фаза е като прочетеш отзад какво съдържа. аз оборските ги гледам в нета приблизително кой какъв е да не ги слагам съвсем наслуки:)
 

makaveli.89

New member
благодаря ти за съветите Ина.еми първо ще разчитам на почвата и биоторовете приготвени от мен.па ако ми изглеждат слабички през цъфтежа тогава вече ще мисля за някакъв течен тор.чакам с нетърпение април месец:)
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Успех! :)
И от мен същия съвет - като за първи път не се изсилвай с добавките. Ако можеш да си намериш ЧКЧ като хумус, а не течно, вземи колкото можеш, изкопай големи дупки и размеси местната почва с ЧКЧ и перлит. 25% ЧКЧ и 20% перлит е добре. Терауета върши работа, и спокойно можеш да сложиш 2 пъти повече. По-нататък можеш да добавяш каквито искаш изкуствени/естествени торове/чай, но по-добре да не ториш достатъчно, отколкото да преториш.
А и между другото, толкова много сортове.... и по 1 растение от всеки да гледаш, няма да можеш да ги поливаш добре, а и сили за копаене на хубави дупки няма да имаш ;) По-добре гледай не повече от 4-5 растения, но ги поливай със същото количество вода. И си избери слънчево място - колко ще порастнат растенията зависи главно от слънцето и водата, не торовете :tiphat:
 

makaveli.89

New member
и на теб ти благодаря :) ЧКЧ мисля че ще намеря в някой магазин,но терауета незнам от къде.а и неможах да намеря информация-долу горе колко литра вода на растение и колко често.но тва вече не е голям проблем ;D Между другото форума е много полезен:)
 

makaveli.89

New member
Здравейте.моля някой да ми помогне Вик:.начи избрах си семките от pick&mix,попълних ''адрес за доставка'' и т.н.. всичко си беше ок.Въведох данните на картата и тъкмо щях да финиширам и ми изписа(The PaymentSystem is not supported on the account.)Това какво означава-че немога да пазарувам с тази карта от този сайт ли?Картата ми е 'Maestro'.Някой има ли мнение защо се получи така?Ако немога от pickandmix,ще поръчам от www.seed-city.com.Някой поръчвал ли е от тях,дали не са измамници? Мислене:
 

_Ina_

Active member
Veteran
най-вероятно картата е проблема. нищо чудно и в други сайтове да ти изпише същото,даже май с тази Маестро не е удобно за интернет пазаруване.
 

yoss33

Well-known member
Veteran
Visa Classic (не Electron) и MasterCard - това са опциите, поддържани във всички онлайн сайтове за търговия.

...а и неможах да намеря информация-долу горе колко литра вода на растение и колко често.но тва вече не е голям проблем ;D...
Понеже ще носиш водата, а няма да е с маркуч, едва ли ще успееш да ги преполееш :)
 

makaveli.89

New member
благодаря ви че се включихте:)начи опитах се да поръчам и от атитюд,но не става.seed city.com същата работа- и там не ми приемат картата.Последният вариант е да си издам виза или мастър карта.Става дълга и широка раота,но ще го направя.нямам друг избор
 

_Ina_

Active member
Veteran
не е кой знае какво,а има една временна в easy pay,която важи няколко месеца и ти я дават моментално. Пак е ВИЗА,но виртуална,в смисъл само данни за вкарване без пластмаса за банкомат. Тя е удобна ако искаш нещо бързо да напазаруваш в нета да не чакаш тази банковата и да си откриваш друга сметка тепърва.
 

makaveli.89

New member
Поразрових се в интернет и бингооо:най-удачният вариант за мен.Издадох си временна карта Visa virtual и то без да са разкарвам по банките,а напрао онлайн.Много ти благодаря за съвета Ина:)И така..понеже видях че в атитюд има голяма промоция,поръчах си пакет от 5бр.фем.семки BLZ Bud-Seedism seed и 1бр. Papaya на Nirvana+10бр.бонус.Дано пристигнат без проблем:)А и някой да е пробвал Blz bud добър избор ли съм направил или..?
 

asura

New member
Здравейте. И аз съм новобранец. Интересуват ме няколко неща. Външно отглеждане в планина на 1200-1400 метра височина. Кога да посадя на закрито и дали една CFL 150w 6400K ще стигне за общо за 10 растения? След колко време е добре да се засядат вън, предвид по-високата надморска височина и по-ниската температура? Мнения за Pamir Gold - Dutch Passion Seeds Според инфото звучи добре като за тази цел.
 

shikarq

New member
Колеги да ви попитам какво ви е мнението за liberty haze Critical kush i super cali haze avto смятам да ги сложа към средата на месеца в саксии и към средата на дръгия ако е добро времето ги изкарвам
Благодаря предварително :)
 

Latest posts

Latest posts

Top