What's new

Önellátó projekt 1 [LED, auto]

Tanulság: az exkalapos tápanyagellátásos cikksorozatot nem lehet elégszer átolvasni.

Egyébként tegnap rászántam magam az LST-re, aminek egészen lelkesít? lett az eredménye. A még rugalmas törzseket lekötöttem, a nagyobb lombleveleket pedig igyekeztem elhúzni a leend? virágok el?l. Ezzel a növekedés kés?bbi szakaszában még lesz munka, mert maradtak árnyékolt területek.

A magnéziumhiányra tegnap kaptak MgSO4-es italt, de egyel?re nem tudom eldönteni, változott-e a helyzet. Egyáltalán az érintett levelek (2. kép) be fognak még zöldülni, vagy az új hajtásokon figyeljem a tápozás hatékonyságát? Túl türelmetlen vagyok? :)

A Purple Kushon másfajta tünet jelentkezett (3. kép). Színre hasonlít az Mg-hiányra, de azzal ellentétben ez a levelek csúcsát, szélét érinti. Nitrogént hiányolna? Lehet nem kellene tovább várni az els? growos ital kikeverésével.
 

Attachments

  • lst1.jpg
    lst1.jpg
    77.1 KB · Views: 65
  • bg-mghiany.jpg
    bg-mghiany.jpg
    71.8 KB · Views: 60
  • pk-taphiany.jpg
    pk-taphiany.jpg
    68.7 KB · Views: 63

f2obsession

Active member
Tanulság: az exkalapos tápanyagellátásos cikksorozatot nem lehet elégszer átolvasni.

Egyébként tegnap rászántam magam az LST-re, aminek egészen lelkesít? lett az eredménye. A még rugalmas törzseket lekötöttem, a nagyobb lombleveleket pedig igyekeztem elhúzni a leend? virágok el?l. Ezzel a növekedés kés?bbi szakaszában még lesz munka, mert maradtak árnyékolt területek.

A magnéziumhiányra tegnap kaptak MgSO4-es italt, de egyel?re nem tudom eldönteni, változott-e a helyzet. Egyáltalán az érintett levelek (2. kép) be fognak még zöldülni, vagy az új hajtásokon figyeljem a tápozás hatékonyságát? Túl türelmetlen vagyok? :)

A Purple Kushon másfajta tünet jelentkezett (3. kép). Színre hasonlít az Mg-hiányra, de azzal ellentétben ez a levelek csúcsát, szélét érinti. Nitrogént hiányolna? Lehet nem kellene tovább várni az els? growos ital kikeverésével.

Semmiképp nem nitrogénhiány, de kíváncsi vagyok, mit mondanak a profik. Nekem a Hindu Kush-nál ez egy folyton visszatér? jelenség vegben. Az alapján, hogy általában tápozás után jelentkezett, én túltápra tippelek, meg annyit még hozzá f?znék, hogy az Epsom só nálam ezen csak rontott (de amúgy súlyos kárt nem szenvedtek t?le sose).

A nitrogénhiány mindig az alsó levelek (viszonylag egyöntet?) elsárgulásával indul, nagyon mobilis tápanyag, könnyen kivonja a növény az alsó legyez?kb?l a csúcsok javára.
 
A nitrogénhiány mindig az alsó levelek (viszonylag egyöntet?) elsárgulásával indul, nagyon mobilis tápanyag, könnyen kivonja a növény az alsó legyez?kb?l a csúcsok javára.

Valóban, azóta a PK határozott jelét mutatta ennek, amikor elkezdett sárgulni a két sziklevele.

Szerencsére még a hétvége el?tt megérkezett a Mikromixem, így kaptak egy Plagron Grow+Mikromix+keser?só+kalcium-nitrát koktélt, amit megfejeltem egy kisebb adag Trifenderrel is, mert egy nagyobb locsolásra rögtön penész jelent meg a föld felszínén. Most úgy t?nik, csökkennek a táphiány jelei.
 
26. nap. Túl (?) a sokkon.

Mint kiderült, szerencsétlenek els?re túl nagy dózist kaptak magnéziumból és kalciumból, de csak napokkal kés?bb esett le, mit tettem. Ez van, ha az ember kezd?ként magának keverget. Ráadásul a lámpához is túl közel engedtem ?ket, szóval volt baj. A friss hajtások karmosodtak, a végük elsárgult, keskeny leveleik lettek, a növekedés lelassult, a lombozat fels? rétegei pedig durván sötét színt öltöttek magukra.
Azóta távolabb kerültek a Naptól, és a flushön is er?sen elgondolkodtam, de a tegnap esti hígabb ital után ma reggelre a javulás jeleit kezdték mutatni, szóval nem tudom, szükség van-e még rá. Túlfolyással locsoltam.

A PK a változatosság kedvéért most sárgulni kezdett (kép). Bár nem a legalsó levelein mutatkozik, de nem is a legújabbakon, szóval gyanítom, hogy ez már nitrogénhiány. Jól gondolom?
 

Attachments

  • pk3het.jpg
    pk3het.jpg
    92 KB · Views: 58

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]Plagron light - 10 napra van benne elég cucc
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]1/4 erösséggel már a 10. nap után adni kellett volna a veges tápot... stb stb stb[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]kibaszottul le van írva a mellékelt etetési útmutatón is.
[/FONT]
[FONT=Arial, Helvetica, sans-serif]
[/FONT]
terra-grow-schedule-us_page-0001.jpg
 
Tényleg le van írva, el is olvastam, de jobban hallgattam a növényeim visszajelzéseire, ?k pedig sokáig szépen növekedtek. Hiba volt, a második kör jobb lesz.
 

Uzsidoboz

Well-known member
Nekem meg a legrosszabb állapotba meg virágzik is
De nagyon csoré ha nem jön helyre nemsok semmi
lessz rajta :D
Albumba raktam képet kiváncsi vagyok
Amugy haladsz szépen
 
Örülök, ha épségben a kör végére érek egy-két növénnyel, és lesz némi égetnivalóm. :D A purple kushon az el?bb vettem észre, hogy herma lett, úgyhogy kiraktam. De jobb is ez így, hárman zsúfolt volt nekik ez a kicsi boksz.

Amúgy itt van a WW négyhetesen. Az utóbbi napokban sokat nyúlt.
 

Attachments

  • ww-cbd.jpg
    ww-cbd.jpg
    98.9 KB · Views: 61

Uzsidoboz

Well-known member
Hát az enyém kap pár napot ugydöntöttem aztha
nem jön helyre kénytelen leszek kivágni
Amugy télleg szépen növöget
 
Ötödik hét.

Egy hete álltunk át virágzásra, most így mutatnak a csajok. A probléma az, hogy már öt izzóval is 30 fok feletti a h?mérséklet a boksz tetejében, ráadásul a nagyobb locsolások miatt a párát is alig bírom lehúzni 70% alá. Egyik sem épp ideális. Ma délután beraktam egy passzív páramentesít?t (kalcium-kloriddal), meglátom, mennyit segít. Emellett már az egész szoba f?tését is szinte teljesen levettem.

Kérdés: A WW CBD f? ágának tetején vajon most miért karmosodnak ennyire a levelek? (1. kép) Az van a legközelebb a fényhez, de az is 35 centire. Az egy dolog, hogy a szomjúság miatt lehet kókadt, de a levél az élét is behúzta maga alá.

Inni kb kétnaponta kapnak literenként 5 ml plagron bloom, 2,5 ml mikromix, 0,5 g kalcium-nitrát, 0,4g magnézium-szulfát koktélt. Lehetne s?r?bben is, de öntözések el?tt mindig kiszárítom a talaj felszínét, mert nagyon hamar megjelenik a felszín fölé n?tt gyökereken a penész.
A koktél a Plagron ajánlása mentén készült, viszont már maga a bloom annyira lehúzza a PH-t, hogy a végén 5,5 körül áll meg, ami a gyártó szerint földben a tartomány alsó határa. Most így locsoltam, de lehet kéne ph+-t vennem?!

Képek: 1-2. WW CBD, 3-4. Bubble Gum.
 

Attachments

  • wwcbd-kozeli.jpg
    wwcbd-kozeli.jpg
    75.4 KB · Views: 56
  • wwcbd-full.jpg
    wwcbd-full.jpg
    111.6 KB · Views: 54
  • bubblegum-kozeli.jpg
    bubblegum-kozeli.jpg
    72.7 KB · Views: 56
  • bubblegum-full.jpg
    bubblegum-full.jpg
    90.2 KB · Views: 56

Uzsidoboz

Well-known member
Es?vizzel nálam 2L /5ml +1ml bloom/pk 13 14
Az pont 7re belövi hozzá se kell nyuljak
Amugy a ww nálam is ezt csinálja
 

f2obsession

Active member
Ötödik hét.

Kérdés: A WW CBD f? ágának tetején vajon most miért karmosodnak ennyire a levelek? (1. kép) Az van a legközelebb a fényhez, de az is 35 centire. Az egy dolog, hogy a szomjúság miatt lehet kókadt, de a levél az élét is behúzta maga alá.

.

A kisárgult levélcsúcsokkal együtt túltápnak t?nik, de a karmosodás módja nekem windburn-re hajaz. Nincs valami bels? kever?, vagy befúvó venti, amihez az a növény esik legközelebb?
 
Csak olyan van, ami más csúcsokat is ugyanúgy érint, szóval furcsa. a Túltáp sanszos, mert az els? pár hetükhöz képest most sokkal intenzívebben kapják. Ezen megpróbálok korrigálni.
 
Beláttam, hogy ez a hibrid megoldás (plagron grow/bloom a kevergetéssel) nem vezet sok jóra, úgyhogy bevásároltam a terrás termékcsaládból és ezekkel nyomom le az els? néhány körömet. Mire elfogy, addigra talán felkészült leszek annyira, hogy mindent magamnak mérjek ki grammonként.

Az aldis 1500 forintos passzív páramentesít? amúgy egész jól végzi a dolgát ebben a kis bokszban. Egy tasak kalcium-klorid van benne, amivel simán nyertem kb. -15%RH-t, így most a jobb napokon 50% alá csökken a páratartalom
 

Solon

Well-known member
Amúgy tudod mennyibe kerül 25 kiló kalcium-klorid? Amit utána elázva használhatsz télen hó és jég mentesítésre is.
 
Eddig nem néztem utána, de a kérdésedb?l sejtem, hogy az egységára nagyságrendekkel kevesebb, mint az enyémnek. :D Ma is tanultam valamit, köszi!
 

Széklet Nagyúr

Active member
Földben - t?zegben minden második/harmadik locsolásnál ildomos etetni az etetések között meg sima ph állított csapvízzel szokás locsolni ( minden egyers alklaommal kb 10-20% runoffig - én legalábbis így tudtam - ) egyedül organikus tápozásnál egy két esetben ( pl banán ázalék vagy plagron alga bloom esetében ) mehet a táp minden locsoláshoz.
Csak azért írom le ezt mert ahogy olvastam a naplód úgy jött le, hogy minden öntözésnél tolod neki a kaját, aztán szerintem már úgy tele van tolva táppal a közeg, hogy száll el ott minden mindengelé ( valószínüleg az eddigi problémáid többségét is ennek a köszönheted ).
Ha nem így van, egész nyugodtan le lehet hülyézni.
 
Top