What's new

Northern Lights S.I.L Grow

cadavruslos

Well-known member
Salut !
Northern lights Sensi Seeds
Light 320 Wati Philips , panou facut de mine
Grow tent 60x120x180 2x4
Extractor Vortice Linevo 600mc/h
Pamant Composana Universal
Nutrient Gh flora grow , bloom , micro
Givece 12 litri
60 de zile de vegetatie , azi e prima zii de floare !
Click image for larger version  Name:	Nl3.jpg Views:	1 Size:	106.4 KB ID:	17995797


Click image for larger version  Name:	Nl3.jpg Views:	1 Size:	106.4 KB ID:	17995797
Click image for larger version  Name:	Nl3.jpg Views:	1 Size:	106.4 KB ID:	17995797
 

cadavruslos

Well-known member
7 zile de inflorire
Temperatura 23 28 de grade
Umiditate 50%
Au primit doua udari cu nutrient una cu apa sapatamana aceasta
Click image for larger version  Name:	Nl1.jpg Views:	0 Size:	60.1 KB ID:	18001867
Click image for larger version  Name:	Nl 7weks.jpg Views:	0 Size:	102.8 KB ID:	18001868
Click image for larger version  Name:	Nl2.jpg Views:	0 Size:	114.8 KB ID:	18001869
 

lumion

Active member
Bomba! I-ai dat de o sa dea pe afara. Asta numesc eu umplere eficienta. Acum tu esti esti baiat mare si o sa sti la ce sa te uiti pe parcurs. Bravo!

​​​​​
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Salutare Omule, bine-ai revenit! :jump:
Doar la tine pragmatismul si estetica se imbina maiestruos, mishto panou'. :tiphat:
 

cadavruslos

Well-known member
14 zile de inflorire
Salut si va multumesc tuturor pentru aprecieri
Au primit saptamana aceasta 4 udari , 3 cu nutrient si 1 doar apa , ph 6.2
Runoff 600 ppm
Au mai primit si o plasa scrog dupa cum se vede , temperatura 23 28 de grade
Click image for larger version  Name:	Nl1.jpg Views:	0 Size:	74.8 KB ID:	18007383
Click image for larger version  Name:	Nl2.jpg Views:	0 Size:	137.1 KB ID:	18007384
 

cadavruslos

Well-known member
De la leduri tot timpu cer mai mult calmag , am mai discutat noi problema asta pe chat daca iti amintesti , cu deficientele de calmag ma lupt de mult timp la aproape toate growurile...
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Da mai mult mg si se rezolva! Eu am rezolvat deficientele de mg cu sare amara. Poate ratiile intre Ca si Mg nu sunt cele potrivite. Verifica de asemenea daca apa (trebuie sa fie analize periodice publicate pe net) pe care o folosesti are suficient Ca si Mg, si la fel daca nutrientii au ca si mg. Multi nu au deloc, se asteapta sa ii furnizezi din apa de la robinet. Si atunci cu tot cu 1.5 ml per litru de calmag e posibil sa fii tot sub limita. Eu asa mi-am luat teapa de m-am trezit cu deficiente din ambele. Dar mg-ul se rezolva rapid si total, Ca mai greu, si lasa semne si dupa vindecare.
 
Last edited:

cadavruslos

Well-known member
21 de zile de inflorire

Le am facut o defoliere la baza akm 2 zile . Nu foarte agresiva
Temperatura maxim 28 de grade cu luminile aprinse , 24 de grade perioada de noapte
Umiditatea 60 % , urmand sa o scad la 55 din seara asta , lungirea lor sa incheiat de akm urmeaza sa intram oficial in flower , gata cu preflower
Runoff din farfurie 1200 ppm , am crescut un pic doza de mancare de la 900 ppm la 1200

Click image for larger version  Name:	Nl 21.jpg Views:	0 Size:	96.0 KB ID:	18012842
 

DcSantos

Active member
Smecherie in cutie! O nelamurire am man,de ce ppm-ul run off ului e mai mare ca cel ce intra. Ma gandesc probabil ai inversat din greseala cand ai scris. Normal ar fi ca ppm-ul run-off ul sa fie mai mic ca cel ce intra,semn ca planta mananca nutrientii din apa ce ii dai. Cand run.off.ul e mai mare ca cel ce intra e semn de lock.out sau vreo problema. Sper ca ai inversat din greseala bro ca is confuz putin ! :)))
 

DcSantos

Active member
Poate in sol e diferit cu ppm.ul in si ppm.ul run.off.ului. probabil aveai nutrienti inca in sol si cand ai hranit apa proaspata i.a flashuit si a facut loc de nutrienti proaspeti. De asta si numarul mare de ppm al run.ofului ma gandesc eu..
 

Latest posts

Latest posts

Top