What's new

Nevilles haze(Mr.nice)+Panama(ACE)

Nevilles haze(Mr.nice)+Panama(ACE)

  • inside

    Votes: 6 60.0%
  • outside

    Votes: 4 40.0%

  • Total voters
    10
  • Poll closed .

alexsid

New member

Να χαιρεσαι τις κουκλαρες σου!!!Ευχομαι ολα να σου πανε καλα!Το νεβιλ δεν το εχω δοκιμασει αλλα για τις παναμεζες μπορω να σου πω με σιγουρια οτι πετυχες διανα!!!Ειχα 4 απο ace και μου βγηκαν ολα τουμπανο!(3 green 1red pheno).
υ.γ. Το λαδι που εβγαλα απο τις παναμεζες ειναι οτι καλυτερο εχω πιει απο λαδι τα τελευταια χρονια...:tiphat:
 

delicorganic

Well-known member
Να χαιρεσαι τις κουκλαρες σου!!!Ευχομαι ολα να σου πανε καλα!Το νεβιλ δεν το εχω δοκιμασει αλλα για τις παναμεζες μπορω να σου πω με σιγουρια οτι πετυχες διανα!!!Ειχα 4 απο ace και μου βγηκαν ολα τουμπανο!(3 green 1red pheno).
υ.γ. Το λαδι που εβγαλα απο τις παναμεζες ειναι οτι καλυτερο εχω πιει απο λαδι τα τελευταια χρονια...:tiphat:

Να'σαι καλά,αλεξ..
αυτό το Παναμά είναι τρελό σε όλα του,αυτήν την φορά έχω πάρει αρκετούς κλώνους ώστε αν πετύχω κάτι τέτοιο πάλι,να μπορώ να το κρατήσω για καμιά διασταύρωση.
έχω βάλει και από cannabiogen panama,τα οποία είναι εμφανώς πιο nld(λεπτόφυλλα)απ του ace και εξίσου δυνατά φυτά..:dance013:
αν θες δώσε μας μια περιγραφη αρώματα-ακούσματα για τα παναμα σου..ήταν μέσα?12/12 όλη η ανθοφορία?
 
Last edited:

delicorganic

Well-known member
απίθανο άρωμα βγάζει ο κύριος,φούντα μυρίζει κανονικά,με τόνους μέντας και εσπεριδοειδών..
ακόμη σε 20/4 ..

[YOUTUBEIF]jadkD3Lbtrc[/YOUTUBEIF]
 
Last edited:

alexsid

New member
Να'σαι καλά,αλεξ..
αυτό το Παναμά είναι τρελό σε όλα του,αυτήν την φορά έχω πάρει αρκετούς κλώνους ώστε αν πετύχω κάτι τέτοιο πάλι,να μπορώ να το κρατήσω για καμιά διασταύρωση.
έχω βάλει και από cannabiogen panama,τα οποία είναι εμφανώς πιο nld(λεπτόφυλλα)απ του ace και εξίσου δυνατά φυτά..:dance013:
αν θες δώσε μας μια περιφραφη αρώματα-ακούσματα για τα παναμα σου..ήταν μέσα?12/12 όλη η ανθοφορία?
Καλησπερα delico,τα δικα μου τα ειχα εξω.Απο αρωματα(αν και δεν το εχω καθολου με αυτα)ηταν πολυ εντονο το λεμονι.Στη μαστουρα ηταν σουπερ!Ανεβαστικο,ομιλητικο και γενικα πολυ της παρεας!!εβγαλα 3 green και 1 red pheno.Αν με ρωτησεις πιο ηταν το καλυτερο,θα σου πω θα σου και τα 2 ηταν σουπερ....
 

delicorganic

Well-known member
koykles

koykles

κούκλες οι κυρίες,ωραίος ο αλεξ!εγγύηση έξω το Παναμά,
σε καμιά εβδομάδα-δύο θα ξέρω και που έχω πέσει από φαινότυπους..
για να δούμε..
 

orfeas

Active member
Veteran

Αυτά είναι! Στου αρχιδια-κου την αυλή, έ; :)

Και το άσμα φέρνει θύμησες παλιές με όλα τα παλιόπαιδα στα όργανα...

:tiphat:Ορφεύς
 

alexsid

New member
κούκλες οι κυρίες,ωραίος ο αλεξ!εγγύηση έξω το Παναμά,
σε καμιά εβδομάδα-δύο θα ξέρω και που έχω πέσει από φαινότυπους..
για να δούμε..

Φιλε delico,το καλυτερο που πηρα απο τις παναμεζες ειναι αυτο...
keep in mind...:tiphat:
 

Attachments

  • 2Q==.jpg
    2Q==.jpg
    1.3 KB · Views: 80

delicorganic

Well-known member
πολύ σωστός..

πολύ σωστός..

μπράβο ρε θηρίο και μπόλικο.
αν το τρως αυτό,κάνεις την καλύτερη φάση..
και εγώ φτιάχνω λάδι και έχω δει τεράστια διαφορά φέτος με κάποια θεματάκια(οχι πολύ σοβαρά)που με ταλαιπωρούν..
με οινόπνευμα ή ισοπροπυλική?
φέτος έφτιαξα απ΄όλα,και με τα παραπάνω και με λάδι καρύδας αλλά και με το ελαιόλαδο ήταν εξαιρετικό..
απ΄ το Παναμά δεν μου πήγαινε το χέρι με τπτ για λάδι,προτίμησα κάψιμο ή άτμισμα..
εδώ κάποιες παλιές φώτο με ισοπροπυλική αλκοόλη..
 
Last edited:

alexsid

New member
Εννοειτε πως το τρωω.Συνηθως με μελι η το βαζω στο τσαι.Δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου αλλα ενας πονος στην πλατη που ειχα απο ψυξη πλεον δεν με ενοχλει καθολου.Συν οτι φετος ολοι οσους ξερω αρρωστησαν εκτος απο εμενα.Με οινοπνευμα το εφτιαξα.Παλι καλα που ο κολλητος μου ξερει εναν φαρμακοποιο και πηραμε τα οινοπνευτατα πιο φθηνα...
 

delicorganic

Well-known member

Κοιτάζω στο μικροσκόπιο τα προ-άνθη του κυρίου που σας έδειξα και βλέπω καπέλα-γάλα!! στο 20/4 ..
αυτό πρέπει να εστί αγοράκι με περιεκτικότητα??

Τα κορίτσια 2 εβδομάδες σε 12/12 και τεντώνουμε για τα καλά..
λίπανση δεν εχω δώσει,απολύτως τπτ,μόνο νερό..
Όλα προς το παρόν πάνε τέλεια απ όλες τι αποψεις...
ικανοποιητικη ανάπτυξη για μέσα,ύψος πολύ καλό λόγω lst,ελλείψεις πουθενά,εχθροί άφαντοι ενω οι μάντηδες καραδοκούν..
δεν το περίμενα τόσο καλά..
με τις ζέστες ίσως ερθουν και τα προβλήματα,αλλα λογικά θα υπαρχουν κάποιες αντοχες εκεί λόγω ποικιλιών..
 
Last edited:
G

Guest

Ωραία φάση ρε!Ακούγεται λογική η υπόθεσή σου για το αρσενικό.Εγώ πάλι θα πρότεινα αν υπάρχει η δυνατότητα να κρατήσεις λίγη γύρη απ'όλα και να δοκιμάσεις...Ποτέ δεν ξέρεις ποιο θα έχει καλύτερο γενετικό δυναμικό.Αν πάλι όχι,και γω αυτό με τα γαλακτερά θα διάλεγα!
Διαθέτει και κουλτούμπι η τέντα;
 

bathory

Member
σου'χει να πιεις ποτε αρσενικο?εχω πιει στις χαρμανες,μαπα,αλλα το 1 στα 100 σκοτωνει!!2 ωρες ακινητος,αν πετυχες κατι τετοιο πιες τις κορφουλες!!
 

delicorganic

Well-known member
Ωραία φάση ρε!Ακούγεται λογική η υπόθεσή σου για το αρσενικό.Εγώ πάλι θα πρότεινα αν υπάρχει η δυνατότητα να κρατήσεις λίγη γύρη απ'όλα και να δοκιμάσεις...Ποτέ δεν ξέρεις ποιο θα έχει καλύτερο γενετικό δυναμικό.Αν πάλι όχι,και εγώ αυτό με τα γαλακτερά θα διάλεγα!
Διαθέτει και κουλτούμπι η τέντα;

Για τους μαντράχαλους δεν έχω αποφασίσει ακόμα ακριβώς τι θα κάνω.
αυτό που έχω στο μυαλό μου,είναι έναν για μέσα,2-3 κλάρες το πολύ,(γιατί δεν θα ελέγχεται η γύρη)για τις έσω διασταυρώσεις..
 
Last edited:

delicorganic

Well-known member
Η δροσούλα του Απρίλη αποδεικνύεται σωτήρια απο πολλές απόψεις, οι κοριτσάρες μου τεντώνουν ακόμα και σήμερα στις 35 μέρες ανθοφορίας..
οι θερμοκρασίες δεν έχουν ανέβει πάνω απο 23-24 βαθμους στην τέντα.
Το φαγητό που έχουν φάει είναι μόλις ένα-δυο τσαγάκια και πασπαλίσματα με κομπόστ,μυκόριζες και κοπριά νυχτερίδας για φώσφορο..
Νερό μισό-μισό πλέον βρύση(8ph)-όσμωση(6ph)=7ph:biggrin:
απο ψέκασμα τπτ απολύτως,εχθρός πουθενά,ελλείψεις ανύπαρκτες..

Τα κόκκινα παναμά έχουν σκάσει μύτη και είναι ο ορισμός της ομορφιάς,η φωτό χάνει πολύ και έχει και τρίχες..
Όπως τα περίμενα τα παναμα,τα περισσότερα είναι πολύ δυνατά και μυρωδάτα φυτά και απο τους δύο breeder..
Tα nevilles είναι φυσικά πιό πίσω σε ανθοφορία και τώρα τεντώνουν δειλά δειλά,πραγματικά αυτά τα φυτά ενώ είναι τέλεια όλα πάνω τους,δεν ζητάνε ούτε νερό ούτε φαί,ουτε τπτ,απλά στέκονται εκεί καμαρωτά μεγαλώνοντας και ανθοφορόντας ΑΡΓΑ..
υπάρχουν φυτά που μυρίζουν σαν άνθος αμυγδαλιάς με αυτήν την κατουρλίλα να κυριαρχεί έντονα σε 1 απο αυτά,αν δεν ήξερα πως αυτό μπορεί και να είναι ο ''δυναμίτης'' πιθανόν να το πέταγα κι όλας..
2-3 j.h.του σενσι που έσκασαν λίγο αργότερα ενώ στην αρχή δυσκολεύτηκαν λίγο,με έχουν εντυπωσιάσει με τα φύλλα νύχια(nld) και το απίστευτο τέντωμα που κάνουν..
εντυπωσιασμένος ομολογώ για άλλη μια φορά με τις σατίβες σε όλα τους..

αυτην την στιγμή είμαι στις 12ωρες και 15 λεπτά σκοτάδι και θα ανεβάζω την νύχτα τους σταδιακά..
 
G

Guest

Ω,ρε μάνα μου ! :snap out of it:

Φτου-φτου σκόρδα αδερφέ!Κανόνισε να μας τα δείξεις και καλύτερα!Ειδικά το τζακ το λιμπίζομαι καιρό.Το παναμά το πήρα,νέβιλ θέλω μόνο άμα βρεις κανα κλωνάρι καλό :biggrin:

Δροσερός ο Απρίλης,αλλά ρίξε τη μέρα γιατί θα τον φας όλο τον Ιούνη...:microwave:Εξόν κι αν "η αίθουσα κλιματίζεται".

Μέχρι κι εμένα δεν έχουν εμφανιστεί σκλεπούνια ακόμα.Πάω για ρεκόρ :laughing:Πάλι καλά,δε βρήκα χρόνο ούτε προληπτικά να ψεκάσω.

:respect:
 

orfeas

Active member
Veteran
Βλέπω τα στριμωξίδια και ζαλίζομαι... :biggrin:
Άμα είσαι μαθημένος να κυκλοφορείς ανάμεσα στα φυτά, έστω και σκυφτός...είναι αλλιώς...όπως ο παλιός... :biggrin:

Ωραίο στριμωξίδι, όμως, να λέγεται! :)

:tiphat:Ορφεύς
 

delicorganic

Well-known member
Ω,ρε μάνα μου !

Φτου-φτου σκόρδα αδερφέ!Κανόνισε να μας τα δείξεις και καλύτερα!Ειδικά το τζακ το λιμπίζομαι καιρό.Το παναμά το πήρα,νέβιλ θέλω μόνο άμα βρεις κανα κλωνάρι καλό

Δροσερός ο Απρίλης,αλλά ρίξε τη μέρα γιατί θα τον φας όλο τον Ιούνη...:microwave:Εξόν κι αν "η αίθουσα κλιματίζεται".

Μέχρι κι εμένα δεν έχουν εμφανιστεί σκλεπούνια ακόμα.Πάω για ρεκόρ Πάλι καλά,δε βρήκα χρόνο ούτε προληπτικά να ψεκάσω.

:respect:

Σκόρδα και χαμομήλια,άρχισα να χώνω στις γλάστρες απο σήμερα..:biggrin:
μ΄ άρεσεις γιατί είσαι πολυπολιτισμικό αγόρι..:)εσύ σε μια δεκαετία θα εχεις γυρίσει τον κόσμο όλο..
για το τζακ και το νεβιλ ελπίζω και εγώ σε κάτι πολύ καλό..για να δούμε..
Το παναμα,θα γίνω κουραστικός,είναι ποικιλιάρα με τα ούλα της…
Τώρα για την φωτοπεριοδο,ανα εβδομάδα και 15΄ θα ανέβαζα το σκότος,δλδ στην 8η να είμαι 11/13..
Αργησα το ξέρω,παίζει όντως να με πιάσει ο Ιούνης..αιρ κοντ παίζει φορητουμπα της προκοπής που θα κοτσαριστεί όταν..
πάντως syd αν και υπερβολικά νωρίς κάπου μου μυρίζουν και με αρρωσταίνουν:bow: ήδη keepers αρωματικά δυνατοί και προς το παρόν είναι στα κόκκινα της cbg(nld) και φυσικά στα πράσινα ''τσαγάτα-λιβανάτα'' του άσσου..
τα επόμενα που ζαχαρώνω ήδη απο τώρα στου ασσου,είναι zamaldelica και malaui για λυσεργικά ακούσματα..
και δεν θα μου την γλυτώσουν σιγουρα Oldtimer's Haze και punto rojo που τα γλυκοκοιτάζω φοβισμένος χρόνια τώρα..
 

delicorganic

Well-known member
Βλέπω τα στριμωξίδια και ζαλίζομαι... :biggrin:
Άμα είσαι μαθημένος να κυκλοφορείς ανάμεσα στα φυτά, έστω και σκυφτός...είναι αλλιώς...όπως ο παλιός... :biggrin:

Ωραίο στριμωξίδι, όμως, να λέγεται!

:tiphat:Ορφεύς

άστα έχω γίνει τιραμόλας ορφέα..:Bolt:

το στριμωξίδι εδώ μέσα είναι όντως αναπόφευκτο αλλα και ευχάριστο,απ'την διπλή σκοπια,πως σε περιβάλλουν μοσχοβολιστές κουκλάρες:) ενώ οι μούχλες δεν έχουν τις συνθήκες να αναπτυχθούν..
 
Top