What's new

LED fényforrások

Széklet Nagyúr

Active member
Sziasztok. Vasarolnek egy ilyet vegetativra +kiegeszitonek viragzashos.
2m LED-es szalag e Set 5630 SMD szalag távirányító + tápegység 60led/m DC 12V 25-45lumen/led 3200-4200K
Kerdesem hogy megfelelo e
Koszonom elore is a valaszokat.
Javaslatokat is varok esetleg ki milyet ajánlana.

Amikor még régen egyszer gondolkodtam a szpészbaket építésen utánanéztem ilyen led csíkoknak, mivel sok esetben ilyen csíkokat használtak a vödör oldalán végig vezetve adalék világításnak.
Abból amit találtam kb két dolog derült ki :

1. - ilyen ragasztható LED csíkok egy kalap szart nem érnek növénytermesztéshez, max. jól fog kinézni a kerted tőle.

2. - Persze ha nagyon akarsz ezekből is tokányolhatsz ilyen csemete/veg lámpát ha sokat raksz egymás mellé és jó közel teszed az aparátot a növényhez , a probléme ezzel viszont annyi, hogy ÁR/ÉRTÉK arányban még a legócskább bolti "betekerős" LED körte is tropára veri ezeket.
( inkább ilyen "LINEAR LED STRIP" / "LED LIGHT ENGINE" -eket nézegess mint pl. az a TCI amit solon linkelt korábban )

EDIT : Mármint olyat ahul lapkára vannak esemdézve a chipek nem ilyen ragasztható flexibilis hulladék. De sima körtékből tokányolt aparát is tökéletesen megteszi.
 
Last edited:

Weedra

New member
Üdvözletem!
Egy-két hónapon belül indítanám beltéri kertecském, jelenleg a megvilágítás kiválasztásán töröm a fejem. Mindenképp LED-et szeretnék de mélyebb műszaki illetve elektronikai tudás hiányában a barkácsolás nem opcio. Hosszas információgyűjtés után egy 600W-os Viparspectra LED-et néztem ki, itt egy link is:
https://www.ledhydrosolutions.uk/le...-shop-now/viparspectra-reflector-series-600w/


A sátram secret jardin 100x100x200, amiben négy növénykét nevelnék.
Amerikai oldalakon ez a pilács 130-160 dolcsi, europaban 200 juró vagy 150 font körül mozog.
Mivel kezdő vagyok, a kérdésem az lenne a profikhoz, hogy mit gondolnak erről a LED-ről? Megéri-e a borsos árat vagy van-e esetleg jobb/olcsóbb opció? Illetve fogyasztás terén: kb mennyivel emelné meg a havi villanyszámlát?

Nem szeretnék HPS-t, nekem ez sokkal kényelmesebbnek tűnik, még ha ezért a kényelemért meg is kell fizetni, meg hát 2020-at írunk ugyebár.

Előre is köszönöm a válaszokat!
 

Széklet Nagyúr

Active member
Üdvözletem!
Egy-két hónapon belül indítanám beltéri kertecském, jelenleg a megvilágítás kiválasztásán töröm a fejem. Mindenképp LED-et szeretnék de mélyebb műszaki illetve elektronikai tudás hiányában a barkácsolás nem opcio. Hosszas információgyűjtés után egy 600W-os Viparspectra LED-et néztem ki, itt egy link is:
https://www.ledhydrosolutions.uk/le...-shop-now/viparspectra-reflector-series-600w/


A sátram secret jardin 100x100x200, amiben négy növénykét nevelnék.
Amerikai oldalakon ez a pilács 130-160 dolcsi, europaban 200 juró vagy 150 font körül mozog.
Mivel kezdő vagyok, a kérdésem az lenne a profikhoz, hogy mit gondolnak erről a LED-ről? Megéri-e a borsos árat vagy van-e esetleg jobb/olcsóbb opció? Illetve fogyasztás terén: kb mennyivel emelné meg a havi villanyszámlát?

Nem szeretnék HPS-t, nekem ez sokkal kényelmesebbnek tűnik, még ha ezért a kényelemért meg is kell fizetni, meg hát 2020-at írunk ugyebár.

Előre is köszönöm a válaszokat!

VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ne viparspectra meg egyéb ilyen jellegű kékpirosfaszomöccse fényeket nézegessél amikor már 2-300 euróért kapsz pöpec quantum táblát ( ugye barkácsolni nem akarsz ).

Amekkora területre ezt a csodát reklámozzák 3x3 láb ( 90x90 cm ) én ha nem akarnék barkácsolni és büdzsén lennék akkor most ilyet vennék :


https://ledgrowlightsshop.eu/product/mars-hydro-tsw-2000-quantum-board-led-grow-light/

4000K színhőmérséklet - teljes ciklus alatt használható - kicsit kék irányba hajlik a fény színe - hidegfehér diódák hatékonysága jobb - de azt olvastam nemrég, ha minőségre hajtass mennyiség hejett 4000K a legjobb - illetve Jóféle kínyai 150-160 lumen/w EPISZAR esemdé diódák meg még dimmelhető is.
 
Last edited:

Weedra

New member
VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ne viparspectra meg egyéb ilyen jellegű kékpirosfaszomöccse fényeket nézegessél amikor már 2-300 euróért kapsz pöpec quantum táblát ( ugye barkácsolni nem akarsz ).

Amekkora területre ezt a csodát reklámozzák 3x3 láb ( 90x90 cm ) én ha nem akarnék barkácsolni és büdzsén lennék akkor most ilyet vennék :


https://ledgrowlightsshop.eu/product/mars-hydro-tsw-2000-quantum-board-led-grow-light/

4000K színhőmérséklet - teljes ciklus alatt használható - kicsit kék irányba hajlik a fény színe - hidegfehér diódák hatékonysága jobb - de azt olvastam nemrég, ha minőségre hajtass mennyiség hejett 4000K a legjobb - illetve Jóféle kínyai 150-160 lumen/w EPISZAR esemdé diódák meg még dimmelhető is.




Köszönöm szépen Széklet Nagyúr! Megnéztem, megfontolom mindenképp, elég bitangnak tűnik. Annyit még hozzátennék, hogy első pár köröm mindenképp autokkal megy majd le, nem probléma, ha a kék felé hajlik a hullámhossz ebben az esetben? Gondolik itt arra, hogy nem sokat töltenek majd veg-ben a növénykék és inkább a virágzáshoz ideális piros tartomány nem lesz-e kevés nekik? Bár lehet még jót is tenne az autoknal, hogy kapjak a kéket folyamat és virágzás alatt is tudnak növögetni. Elgondolkodtató. Lehet egyből fotóval kell kezdeni :D
 

Széklet Nagyúr

Active member
Hát figyelj, én atoflo növényt még nem neveltem, de nem hiszem, hogy akkora különbség lenne a fotoperiódusos illetve az autoflower novények színtartomány ígénye között, de szerintem ha fotos ződhöz jó akkor az autos is szeretni fogja.

Másrészt meg amiket olvastam a fényről az alapján jóféle eredményeket produkál így annyira nem lehet gáz.
 

Weedra

New member
Köszönöm a javaslatot! Kicsit utánajártam és szerintem emellett döntök majd. Jó véleménnyel vannak róla és az, hogy a naphoz hasonló fehér fényt bocsajt ki, átlagosan 12-16%-kal nagyobb hozamot eredményezett a többi megvilágítással összehasonlítva (bár ezt paradicsomokon tesztelték, dehát tökmindegy igazából).


Ha megvan, beszereltem és akció-kész, majd lövök fel róla up-ot, úgyis szeretnék indítani egy naplót, ha belekezdek :)
 

Coldplay001

Active member
Kedves Nagyur,

Es mi van akkor ha szeretek fabrikalni madzagozni stb..? Akkor kihozhato A LDHETO LEGOLCYOBBAN valami jo kis led pilacs 18 oras grow idotartamra? Mert viragoztatni hps alatt viragoztatnek. 1.2*1.2 helyre kene es mint mondottam minel olcsobban. A kinai is jo :)
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
láttam 8 300 Ft- mh izzót 400 w philips többit utalhatod az a 14 000 000 elég drága
 

Széklet Nagyúr

Active member
Kedves Nagyur,

Es mi van akkor ha szeretek fabrikalni madzagozni stb..? Akkor kihozhato A LDHETO LEGOLCYOBBAN valami jo kis led pilacs 18 oras grow idotartamra? Mert viragoztatni hps alatt viragoztatnek. 1.2*1.2 helyre kene es mint mondottam minel olcsobban. A kinai is jo
smile.gif

Ha za olcsóság az elsődleges szempont akkor én vegre sok ilyet vennék - műanyag fényszóró búrát leműteném róla - aztán egy ilyen négyszeres elágazású adapterrel négy-négy körtét lógatnék minden növény fölé ( nem tudom hány néni lesz a sátradban , de gondolom nem egy darab zellert akarsz szét tréningezni 1,2*1,2 területen ) .

A fények magasságát meg occsó lux mérő / online lux-ppfd kalkulátor segítségével tudod belőni ( nagyjából 300 ppfd-nyi fényre van szüksége a növínynek veg szakaszban )
 
Last edited:

bpsmokers

Member
Sziasztok!


Tisztelettel kérdezem Tőletek miután hosszas keresgélés után sem találtam érdemben semmit. Honnan Tudom beszerezni ezeket a TCI ledcsíkokat? Kerestem TCI oldalán, ebay, ali..., de semmi használhatót nem találtam erre vonatkozólag. Egyedül a samsung csíkjait (hehe:biggrin:) találtam meg, de rendre az derül ki a tesztekből, hogy TCI jobb választás lenne anyagi meg minden szempontból is.



Elképzelhető, hogy simán béna vagyok azért nem találtam ebben az esetben elnézést és köszönöm a segítségetek.
 

what_can_there

Well-known member
Nem fogsz olcson TCI panelt talalni, rossz arajanlatot kuldott a gyarto eleinte, ezert volt a nagy hype. Kesobb kiderult, hogy az eredeti ar duplaja az ervenyes, ugy mar nem palya. Vegyel Helvar, vagy Samsung panelt, olyat, ami 160 lumen/watt folotti hatekonysaggal mukodik, azzal jo vagy.
 

iwantmorebuds

Active member
VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ne viparspectra meg egyéb ilyen jellegű kékpirosfaszomöccse fényeket nézegessél amikor már 2-300 euróért kapsz pöpec quantum táblát ( ugye barkácsolni nem akarsz ).

Amekkora területre ezt a csodát reklámozzák 3x3 láb ( 90x90 cm ) én ha nem akarnék barkácsolni és büdzsén lennék akkor most ilyet vennék :


https://ledgrowlightsshop.eu/product/mars-hydro-tsw-2000-quantum-board-led-grow-light/

4000K színhőmérséklet - teljes ciklus alatt használható - kicsit kék irányba hajlik a fény színe - hidegfehér diódák hatékonysága jobb - de azt olvastam nemrég, ha minőségre hajtass mennyiség hejett 4000K a legjobb - illetve Jóféle kínyai 150-160 lumen/w EPISZAR esemdé diódák meg még dimmelhető is.

Plusz eltávolithato a driver, amit siman kitudsz rakni satoron kivulre, igy aztán a hő sem sok, bár én majd a kisebbik ts1000 verzióról tudok majd később nyilatkozni az egyetlen hátrány az lehet hogy a gyártó kifejezetten nem ajánlja párás helyen, ezért aztán vegelni nem biztos h a legjobb, de van nekik sp150 illetve sp250 verzio ami mar birja azt is.

picture.php

picture.php
 

Solon

Well-known member
Van annak a foncsornak valami értelme? Vagy csak rárakták, hogy látszódjon ez egy pilács? Mivel van szerelve? Ez most komoly, a marshydro nem ajánlja párás helyre? Akkor ne is termesszek alatta?
 

iwantmorebuds

Active member
Van annak a foncsornak valami értelme? Vagy csak rárakták, hogy látszódjon ez egy pilács? Mivel van szerelve? Ez most komoly, a marshydro nem ajánlja párás helyre? Akkor ne is termesszek alatta?

Nemtom mi az a foncsor :laughing: bocs solon... Ha a keretre gondolsztem semmi :D legyen hova rakni a cimkét :D

Itt egy link a bővebb technikai adatokkal en kurvára nem értek hozzá, különben épitenék.

Ami nekem tetszik az az hogy siman leszeded rola a drivert (ami elvileg juliusra samsungra lesz cserelve de nekem ez sokat nem mond) es kiteszem a satorbol, plusz ugye nincs beepitett venti ezert hang sincs. Nekem a ket legnagyobb problemat orvosolja a jelenlegi helyet, zaj és hő. Az hogy maga a feny mit tud még kb 3 honap mire bővebben tudok velemenyt alkotni.

picture.php

picture.php



Illetve akkor már az sp250 seriarol is fogok tudni, majd hozok kepet arrol is ha megjön.

Na most a párás dolgon meglepődtem énis, szerintem csak nem merik bevállalni h azt mondja tolhatom a parat nyugodtan vagy csak ezzel nyomjak az sp seriat. Az sp seria ugyebar megkapta már az ip65 minősítést ez még nem.
 

Latest posts

Latest posts

Top