What's new

Hydroponica,AeroFlo-sety,pytania,doswiadczenia

G

Guest

flo- wiesz ja probowalem, wyciagnalem ze spryskiwacza kwazar ;) i dupa... przy tych pompach GHE ktore sa naprawde nie zle.. nie dzialalo.. za male cisnienie. ale z drugiej strony to nie ma znaczenia, woda natlenia sie juz przy pompie i rozmiar drobinek nie ma az tak wielkiego znaczenia.
jesli chcesz mgle to najlepszym rozwiazaniem bedzie zamglawiacz ultradzwiekowy za 30-40pln.. nawet GHE kiedys na swojej stronie mialo taki system i pisali ze osiagali 5-15% wieksza skutecznosc niz przy zwyklym aero.

takie zamglawiacze sa na allegro, widzialem tez takie ktore maja odrazu 3 i 5 membran... i sa tez ciche w porownaniu do tryskajacej wody... (choc mi osobiscie ona nie przeszkadza... nawet fajnie sie usypia przy tym)

pozdr 4@ll
 

Flo

Member
ja też próbowalem i wiem że zwykle pompki nie pociągną. już o tym pisalem. podalem linka bo temat jest drążony dalej.
też uważam że zraszacze obrotowe znakomicie dają rade.
używalem do ostatnigo ukorzeniania klonów zmglawiacza membranowego czy też poprawniej generatora ultradźwiękowego. kloniki super się ukorzenily w ciągu ok 10 dni.


efektgeneratora.jpg
 
Last edited:

kempamc

Member
male pytanko
co jest grane jezeli w aeroflo korzenie zaczynaja tak jakby brazowiec? przynajmniej mi wydaje sie ze sa ciemniejsze...
 

kempamc

Member
roslinki sa na wegu to salvia diviinorum
wystarczy pompka 120l/h powietrzna z jednym kamieniem napowietrzajacym powiedzmu na srodku?
zostanie doany ukorzeniacz , wapna niestety nie ma... moze mala dawka dolomitu? taka strasznie mala?
Jak obnizyc temp wode skoro stoji to na oknie??
 
G

Guest

heyka
pythium to agresywny grzyb atakujacy korzenie w pozniejszym stadium rowniez caly system transportowy rosliny. tak jak gruby pisze. powyzej 20C nastepuje wzrost aktywnosci grzybow i innych patogenow.. zarazem spada mozliwosc absorbcji tlenu przez czastecki wody. jedno i drugie jest idealnym srodowiskiem do czesto wystepujacego grzybka Pythium i on prawdopodobnie tam ci wlazl... potwierdzam rowniez ze niczym procz obnizeniem temperatury z tym nie wygrasz. probowalem juz wszystkiego .. napowietrzanie cieplej wody tez nic nei daje... nawet czystym tlenem /poza chwilowa dezynfekcja/. z tym ze aero sie nie nadaje pod slonce to hmmm.. widzialem mnostwo szklarni z systemamy aero i roslo nie najgorzej :) choc bylo oczywiscie doswietlane sodowymi.
 

k_kaliber

Member
Hehe jeszcze na overgrow widzialem taka uprawe pod sloncem gdzie kosliny byly dziennie zaslaniane od swiatla(flo 12/12) ale to taka sztuka dla sztuki.
 
G

Guest

to ja korzonki wrzuce, bo takie ladne i geste... szkoda ze thc nie maja, bo bym je wysuszyl i spalil... albo jak makaron pochlonal...

SandStorm - AeroFarm GHE / temp. pozywki 24-27C czaso kolo 3miesiecy







@Flo - przesliczna ta fota z ukorzenionym klonikiem, slicznie puscil wasy ;)

pozdr
 
Last edited:

kempamc

Member
Mam do was pytanko.

Uzywal ktos generatorów mgły / zimnej pary w systemach?
tzw foggerów..

jak to dziala?
czy fogger mozna zanurzyc np na 20cm pod wode? czy jakos plytko ok 5cm?
jezeli plytko to co zrobic zeby byl nie wiecej niz te powiedzmy 5cm pod woda?
obkleic styropianem troche czy co?
 
G

Guest

im glebiej tym miej mgly siei bedzie unosic..produkowac. generalnie na tych 2-3cm jest max.. ze styropianem dobry pomysl. Wystarczy ze zrobisz taka stabilna kolyske do ktorej po wlozeniu zamglawiacza naleje sie woda i utrzyma go na odpowiedniej wysokosci... wzg. lustra wody. Wystarczy krazek ze styropianu z wycietym srodkiem i na drucikach robisz koszyczek co by trzymal wszystko w kupie na wodzie..

kiedyc czytalem na stronach GHE ze przy urzyciu zamglawiaczy jest duzo lepiej niz w aero, jest wieksza absorbcja plus korzystna jonizacja. Cos sie tez dzieje z molekulami wody, ustawiaja sie jakos specyficznie i ponoc to ma dobroczynny wplyw.. jakis rodzaj magnetyzacji, czy rezonansu magnetycznego..

pozdr
 

Obywatel-X

Member
Co do fogerów to super sprawa na veg jako podwyższenie wilgotności, do tego aparatura co2, zero wentylacji, wysokia temp i przy stosunkowo niewielkim natężeniu światła (150whps) roślinki rosną poprostu bajecznie :rasta:
ciekawe jak z odżywkami, czy razem z cząsteczkami wody zmgla sie jedzonko?
gdzie można kupić fogery tanio? może w angli ktoś ma namiary?
Buhh
 
Last edited:
G

Guest

no w UK to raczej malo rzeczy kupisz tanio :D, na allegro .. taniej nigdzie nie widzialem.. przy twardej wodzie trzeba wymieniac membrane co 2-3miesiace wiec najlepiej odrazu kilka kupic na zapas.
 

Obywatel-X

Member
dzięki, dzięki :)

hmmm ten vertical cooler system, nie głupim pomysłem jest zrobić takie coś
na mniejszych rurach 4 rzędy x 5 wysoko (lub odwrotnie)
na świetlówkach 18w cw/ww (68cm dl?),
cel klonowanie-wegetacja, świetlówki pionowo, i z drugiej strony
dwie mamy banzai , weg plus pokój matek na 72 watach
(4x18w 72w/ opcjonalnie 6x18w 108w)
czysta ekonomia :)
 
Last edited:

Obywatel-X

Member
miałem na myśli taki system tylko na wegetacje i klonowanie, a pokój na kwitnięcie osobno z mocną lampą, ale nie napisałem :)
Pozdrawiam :wave:
 
K

Kameleon

Tak się zastanawiam nad jakimś hydro albo aero. Póki co to są na razie odległe plany, ale doszedłem do wniosku, że warto przemyśleć sprawę i się powoli nad tym zastanowić. To jest dosyć duży wydatek więc im wcześniej podejmę decyzję i zacznę odkładać tym szybciej będę miał.

Zastanawiałem się nad tym głównie dlatego, bo pasuje mi wymiarami.
gheaeroflo14x.jpg



Czy jakbym kupił dwa takie systemy to mogę je ze sobą jakoś połączyć?

Pamiętam, że niektórzy z Was narzekali na trudności wynikające ze zbyt dużej temperatury wody. Czy rzeczywiście jest to problem ciężki do ominięcia przy uprawie w boxie?

Jak wygląda pracochłonność takiej uprawy? Co ile trzeba zmieniać wodę, kontrolować ph / ec itd... Ogólnie to mniej roboty z takim czymś jest niż z kokosem (uprawa a'la soli) czy więcej?

Pozdrawiam
 
G

gruby

ja jedynie gdzie potrafie sie odnalesc to aero ,jest uprawa ktora wymaga duzych inwestycji,ale napewno sie oplaca.i naprawde jesli nie posiadacie zbyt duzo kasy ,odradzam .z przgrzewaniem sie wody sa najwieksze problemy,a szczegolnie wtedy jak w boxie temperatura przekracza 25 stopni w dzien ,a wnocy 20 .lepiej sprobowac sil napoczatek w kokosie ,zbiory nie sa duzo mniejsze jak w aero.ale jakosc jest juz zauwazalna.i latwizna.
aeroponica wymaga duzej uwagi ,bardzo czestych kontroli,ph i ec.i zeby cos zebrac caly czas warunki mosza byc optymalne.
 
G

Guest

zgadzam sie gruby ;) mnie aero puki co rozlozylo na lopatki, warte wydania kasy.. ale to jazda dla pasjonatow, ja przerobilem na Coco swoje aerofarmy i dopiero teraz widze mozliwosci.. i to co pisales.. ta przegrzewajaca sie woda.. bez zchladzarki za 2tys nie ma co sie rzucac z motyka na slonce.. rozwiazaniem jest wielki zbiornik gdzies w piwnicy w chlodzie, boze jak ta angolka trzepie...Yyy

jechalem na aero14 zajebisty sprzet ale raczej bym ci polecal aerofarmy (4szt) mniejwiecej ten sam wymiar jak je zlozysz w rzedzie. zawsze tak jak ja mozesz malym nakladem kosztow przejsc na uprawe Coco, flos14 nie da sie tak przerobic. aerofarmy tez mozesz ustawic w cube i mozesz doswietlac jedna silna lampa. w flos 14 musisz miec dwie lampy.. jesli cos sie zadzieje (pythium fusarium ect) ewentualnie stracisz 1/4 - 2/4 plonu a nie caly jak w przypadku flos14.
w zasadzie codziennie musisz poswiecic na opieke kolo 1h przy flo14 przy 4aerofarmach bedzie nieco wiecej roboty ale bez przesady.
odrazu kup sobie duzy zbiornik na wode ze 120l (beczka) bedzie ci niezbedny ;)

jak sie ogarne po angolce to cos pomysle o tragediach i kleskach jakie przy aero ponioslem to moze nie popelnisz tych samych miazdzacych bledow :D

:) spojrz sam na ten smutny widok... i powiem ci ze pozniej juz bylo tylko gorzej...




nie da sie ich polaczyc... znaczy praktycznie wszystko sie da ale lepiej by bylo kupic poprostu drugi zestaw.. potrzebowal bys drugiej pompy a zbiornik okazal by sie za maly jak n a 4rury
 
Last edited:
K

Kameleon

dzięki za info chłopaki.

To ja sobie aeroflo odpuszczę póki co. Chodziło mi o to, że prawdopodobnie nie będę mógł odwiedzać uprawy codziennie czy co dwa dni i myślałem, że jakiś zestaw hydro rozwiąże te problemy tak, że będę mógł roślinki odwiedzać co 3-4 dni.

Pozdrawiam
 

Latest posts

Latest posts

Top