What's new

Добив на шистов газ(shale gas)!!!!

_Ina_

Active member
Veteran
Добив на шистов газ(shale gas)!!!!

хора,и тук искам да ви призова,както в другия форум поне да се информирате за какво става дума. линкове няма да слагам,но бих искала само да напишете в ю тюб "шистов газ' или "shale gas". нашите мили политици искаха незабелязано да подкарат такива сондажи тук заедно с ве4е съдената за жестоки екологи4ни щети американска фирма "Шеврон". Впро4ем напишете и за нея сама по себе си да видите какво ни готвят. на следващия протест със сигурност ще бъда там,а хората от застрашените раиони съветвам да не си седят в къщи,защото ще запо4нат първо тях да ги тровят като пилци с радии и бензол и то таино! разни румънци ве4е се разхождали без обяснение с тежки машини и предизвикват мини трусове за проу4ване за да търсят този лаинян газ! не 4е досега не са ни тровили таино с какво ли не,ама 4ак да стане токси4на добруджа...е върховна наглост!
 

El jardinero

Active member
И аз сам против добива на тоя шистов газ.Искам си чистата природа без тия отрови и токсични отпадъци.Нашите политици ни продават земята за некви си стотинки.Мишки нагли,гледат си облагата.Вместо да вървим нагоре,ние затъваме и потъваме.Пак ще се налага да имигрирам.Това тука не се търпи вече.Подкрепям те Ина за темата.
 

_Ina_

Active member
Veteran
4естно казано наскоро запо4нах да осъзнавам за какво ставало дума,а можеше и нищо да не знам все още,някак по слу4аиност си пуснах едно,две филм4ета,защото 4ух нещо за някаф добив по новините. направо се уплаших! досега на социални протести не съм ходила,даже им симпатизирах на тия боклуци новите(като глупава патка),но на този и други подобни протести(ако ще и на самите места където ще се пробва) ще бъда! оказва се 4е еколозите ги поствят в задънена улица и едва ли не пред свършен факт,разкарват ги от един министър на друг. О4и4ките са им на долар4ета станали,ку4ета мръсни! тука оба4е трябва да ударят на камък и да се забрани това нещо,което впро4ем се оказва 4е масово навлиза по целия свят въпреки изклю4ително негативните оценки за рисковете. хората ве4е страдат масово от последиците,а ние договор тепърва ще подписваме! хората са много ядосани,за съжаление засега твърде малко са информирани,ето защо които не знае за кво иде ре4,нека поне да провери разли4ните изто4ници 'за' и "против" за да реши за себе си. но аз съм убедена 4е никои не би го поискал тва нещо в своето село или град!
 

Dr_Tre

Member
Шеврон са една от най-мръсните компании в света. Само погледнете какви са ги свършили в Бразилия. Нашите политици са готови да ги пуснат за едни 30 млн.:crazy:
Лошото е, че в България никога не сме имали министър на екологията на място. Сегашната Нона е под всякаква критика - спомнете си как искаше да пусне ГМО-то на Монсанто под предлог за "хармонизиране с европейското законодателство". В Банско пък, когато се оказа че концесионерът незаконно е превърнал 500 дка от природен парк в писти, Нона внесе предложение за законодателни промени за да се узакони сечта.
От политиците не може да се очаква да ни защитят, трябва да поемем нещата в свои ръце.
 

_Ina_

Active member
Veteran
този път е много сериозно,това е гавра според мен. аз ще излизам където мога да подкрепя хората,които се опитват да ги спрат. лошото е 4е пове4ето хора,не само българи,а изобщо си нямат и идея и докато се усещат лека полека те ве4е яко дуп4ат. тука в Рогозия със сигурност ве4е не са само 'проу4вания"и запо4ват да им лъсват задниците все пове4е. според мен може ако се окаже натиск да се забрани. но това трябва да стане докато не е късно,а не после тия шеврон да метнат 50 милиона и да си продължат. България може да стане дупка,което аз не бих го позволила. виждам 4е направо няма 4овек,които да каже:"Не ,аз искам тука да добиват тоя газ!"
 

_Ina_

Active member
Veteran
поне изгледаите и про4етете цялата нали4на информация и се присъединете към групата във феисбук,подпишете и подписката ако не друго. а наи добре елате да ходим да им кажем 4е не щем тия боклуци тука! тези,които живеят в засегнатите раиони да идат на място да видят и да снимат какво се прави там!!!!!аз видях сега 4е ве4е са запо4нали и със замърсяването,последствията за здравето и за водата идват много скоро и става късно. тези удари ве4е се правят без наше знание и позволение!
 

_Ina_

Active member
Veteran
Протеста за София ще бъде от 11 в Събота пред министерсвото на осраната среда и бедите,някъде на Мария Луиза било,аз ще ви кажа подробности ако се интересувате!Също и във феисбука може да видите групата,там пишат дати и тн Не е лошо да си дигнем задниците до там и да я сдухаме тая курва и господин енергетик дето са решили заедно да ни серат на главите и да гушнат парата!
 

focktor

Member
Инче,кучетата си лаят кервана си върви...Нищо не можеш да направиш срещу милиони парици.Това е като малкото ти дете да се репчи и ти налита на бой.Парата е шефа и ние нищо не можем да направил.В БГ единствения начин да се оправим някога е да може всеки да притежава огнестрелно оръжие,да може да защити себе си.Ако се наложи,когато батковците отгоре прекалят да ги сплаши...Но както знаем това няма да стане.А за разни еко организации не ми се говори...те са подставени за да замазват говната на пакостниците.А в УпсурдистаН ,и хората са толкова заспали и апатични към всичко,че са свикнали да вярват на всеки полуинтелект който им говори миличко и по-простоватичко...
 

_Ina_

Active member
Veteran
еми ето,и ти си заспал! тези хора единственото от което се страхуват е пове4ко хора да не разберат,виж 4е се кефят като идва малко народ! то4но така искат да мислим както мислиш ти в момента,а именно 4е нищо не сме можели да направим. така,а след това един по един ще ни обработват(хоата които живеят там първо)на дребно я с пари,я със лъжи и заплахи! и докато се усетим тези сонди ще ги има и около язовир Искър,и около река Искър и навсякъде. плана им е за над 10 000 такива сонди4ки,не си мисли 4е само там ще са,и при нас ще доидат,тях не ги е срам! не се дръжте като овце когато става дума и за децата ни в краина сметка!гледаи 4е никои и не знае,аз самата еи сега наскоро СЛУ$АИНО се загледах в гасланд,та разбрах 4е и тука ни го залагат тоя шистов ХУИ в последствие! това да ти отровят водата,да не може да я пипаш вобще как ти се струва? водата хора,загреите за какво лаино става дума! Вижте в Америка къф им го слагат отдавна ве4е и ние нищо не сме 4ули!
 

focktor

Member
В БГ с пари,можеш да купи всичко,и то с малко пари.За това тези са избрали Бг,щото народа е овца,това много добре се знае.Инче,аз ще отида ,ама другите?...Едва ли.
Народа е затъпял и се чуди как да изкара месеца,да не мислиш ,че му дреме за "някаф" си газ...Не му дреме,хората са толкова вглъбени и апатични,че не им пука за нищо.Не за пръв път се случва,няма и да е за последно.Свиквай с обстановката... :(
 

_Ina_

Active member
Veteran
еми не загряват хората 4е не става дума за някаф си газ,а за водата на България,която я пием под всякакви форми,мием си зъбите,готвим с нея,къпем се,абе вси4ко бе! ти ела,аз ще доида и други ще доидат,нека да се 4ува,ина4е няма да знаеш къде копаят,те ги слагат навсякъде и как ще идеш на екскурзия вобще,Абе работата е много по дълбока,те хората алармират ама никои не схваща. тва да не можеш един 4аи да си направиш,ръцете да си измиеш,те за тва предупреждават!
 

_Ina_

Active member
Veteran
да,пари за тях,за нас замърсяване и болести. даже им изнася колкото сме по болни,толкова по няма да ни се занимава.:) затова искам колкото може пове4е хора да доидат в събота от 11,предполагам за много от вас в Сф е удобно,по4ивен ден сутрин. просто да е забележимо този път недоволството и да се види 4е не сме овце в краина сметка:) не сме,нали така?!кои ще признае:"Аз съм овца!"? всеки вика:"Ние сме овце българите!" ама не казва аз съм си една овца,еи на:) 4ервеното хап4е или синьото ще избереш,тва е въпроса:)
 

_Ina_

Active member
Veteran
Eлате сега,защото после ще е трагедия. Видях филм за еквадор,които е показателен какво са направили нефтените компании и как са унищожили местните без да им мигне окото. да не си милслите 4е с нас ще постъпят по добре хаха искат таино да ни изтребят като мишки,да не знаем коя вода е такава,къде са копали и удряли! виждам го в целия свят и трябва да сме много зле за да го позволим на наша територия!!!!! много ви моля,вземете този въпрос под внимание,проверете и изгледаите поне материали по темата!
 

mofeta

Member
Veteran
Здравейте!

Това не е просто Chevron търсят печалби. "Шеврон" е само част от пъзела.

Истинската история трябва да се направи с регионални и глобални politcs и икономика. Става въпрос за баланса на силите.

Голяма част от природен газ за битови нужди в Европа е закупен от Русия. България е напълно зависима от руския газ.

Русия е изградена широка мрежа от тръбопроводи, за да разпространяват своите газ за Европа.

Тръбопроводите са ръцете на Путин., Те се захващат България.

Не забравяйте, 2009? Украинци потръпна, когато "Газпром" затвори клапаните. Путин може да направи София на много студено място, ако той желае.

Аз не казвам, че "Шеврон" е една добра компания. Аз не казвам, че fracking е добро.

Може ли български природен газ горя Путин? Струва ли си? Не знам.

добър час българи!

mofeta
 

Dr_Tre

Member
Енергийната независимост е чудесно нещо, стига да не е за сметка на унищожена природа. Русия има много подземни богатства, нашето богатство е уникалната природа. Не е ли късогледо да лишим децата си от нея за да плащаме по малки сметки за газ?
 

mofeta

Member
Veteran
Не знам. Тя е до българския народ да реши.

Това е повече, отколкото само спестяване на разходи. Путин може да реже вашата топлина. Глобалната ситуация е все по-нестабилни. Искате ли да бъде под петата на Путин?

България е красива страна. Надявам се, че той остава по този начин.

Свободата си има цена.

мир

mofeta
 

_Ina_

Active member
Veteran
Не ми пука за никви разходи и "независимост" като ми отровят хляба и водата!
 
E

EverLast

Въпреки,че подкрепям темата и инициативата на Ина, ако така продължава да се политизира темата ще се принудя да я затворя.
 

_Ina_

Active member
Veteran
аз нищо не политизирам,не се интересувам от партии и по принцип не ходя по протести. щом съм тръгнала сега зна4и нещо доста кофти ще да става. искам да предупредя 4е ще изядем страшен....незнам кои ще е виновен,въпроса е резултата. а тоя вобще не го знам какъв е и кви ги говори! просто кажете на хората и протестираите,това е важното,докато не са запо4нали да тровят,а те са по4нали ве4е подготовки,вси4ко и ние като мулета сме държани в пълно неведение. аз съм вбесена от това нещо,незнам за вас! не само 4е не трябва да се затваря темата,а трябва да се дискутира все пове4е и пове4е за да се оттървем.
 
Top