What's new

Coco Grow/Sog-Gorilla Glue,Gelato;

vasile

Well-known member
Veteran
Am vazut la dedeman niste proiectoare led 100w reali, 150ron ... daca esti lenes eu zic ca merita investitia.
 
Nu sunt in Romania bro ca as da o tura pe la Dedeman sa vad si eu luminile ! Lenes zici bine man haha dar si timp nu stiu daca o sa gasesc,cel mai probabil nu o sa mai construiesc eu nici un panou din becuri e27 si o sa comand niste leduri de pe net! :)))
 
are dedeman-ul site ? ma bag sa arunc un ochi sa vad ,chiar is curios ! dau pont la un amic din ro ca s-ar putea sa fie interesat ! merci !
 

vasile

Well-known member
Veteran
Panoul respectiv nu apare pe site...in magazin l-am vazut acu ceva timp

Acu ca stau sa ma gandesc mai putin fumat decat ieri nu cred ca merita asa mult, cu siguranta nu era Osram sau Philips, era facut dintr-un singur COB deci daca se arde poti sa iei adio de la tot panoul.

Daca ar fi sa imi cumpar niste led-uri cred ca ultima generatie de mars hydro isi merita banii...
 
Pai asta ma gandeam si eu bro . Eram curios daca au ceva heat sink si cooler pe ele sau is doar ledurile! M.am uitat pe site si intr-adevar nu am vazut nimic..
 
Update 9 saptamani(5 sapt. 12/12)
Am adaugat inca un panou led de 200w si acum am 600w. Am inceput sa ud acum de doua ori pe zi ,cate un litru de apa cu nutrienti la fiecare planta. Plantele is in ghivece de 6 l ! concentratie solutie: 1100 ppm ph 6 . In fiecare luni le dau cate un flush cu apa simpla de la robinet ,ph-ul adus la 6.
Temperatura zi/noapte: 26-28 C/21-24 C;
Umiditate zi/noapte : 55-60%
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Pentru un control mai bun pe viitor poti folosi o plasa de scrog si in cazul tau poti face o defoliere partiala in partea de sus ca o sa te alegi cu mult popcorn. Ce inaltime au?
 
Cea mai mica are vreo 86 de centimetri si cea mai mare vreo 120 . Merci de pont man,as incerca defolierea dar chiar nu am inca increderea aia ca o sa tai chiar ce frunze trebuie si imi e putin sa nu tai aiurea si prea mult ! La viitorul grow cred ca o sa merg pe 4 plante in 20-25 l coco, topping si antrenate in plasa de scrog ! salut ! :joint:
 

vasile

Well-known member
Veteran
Popcorn-ul nu ar fi neaparat o problema ca il poti procesa in hash sau edibles, mai mult mi-as face grija de mucegai atunci cand fluxul de aer nu se misca eficient prin tent din cauza frunzelor.

De exemplu degeaba ai 2 ventilatoare care bat spre varful mugurilor daca in partea inferioara a tentului airflow-ul este blocat de frunze, daca mai si stropesti niste popcorn cu apa din greseala cand uzi plantele se poate transforma intr-un festival al mucegaiului foarte usor.

Cu defolierea te poti juca linistit atata timp cat esti in veg si lasi plantelor macar o saptamana sa isi revina dupa stres. Bine acum nici sa chelesti plantele...
 
Last edited:

DcSantos

Active member
Salut ! A trebuit sa fac alt cont pt .ca celalalt l-am pierdut ca schimbasem adresa de e.mail si mi.au trimis link de activare si cum nu mi.am mai adus aminte parola la e.mail nu am mai putut activa contul ! Si de abia primisem statutul de membru!Urs mai sunt cateodata! :))
Merci de sfat man ,chiar nu mai vreau probleme cu mucegaiul si am 3 ventilatoare la nivelul ghivecelor care bat aerul sus inspre canopie! Am sa fac o poza si pun diseara cand ajung acasa!
Exploziv, o intrebare man,are ceva daca postez updateuri de pe contul nou in threadul asta inceput de pe contul vechi ?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Regulile zic ca nu ai voie sa discuti de pe 2 usere in acelasi thread. Dar, daca ramai pe acesta de aici incolo eu zic ca e ok.
 

DcSantos

Active member
Ok,merci ! Am pierdut celalalt cont deci ramane sa postez de pe contul asta.
Update 10 saptamani (6 sapt. 12/12)
Temperatura 24-29 C
Umiditate: 45-55%
Nutrienti: Canna Calmag Agent,Canna A+B
Concentratie :1100 ppm; PH-5.8-6.1
 

DcSantos

Active member
sa traiti de incurajari !
Zona verde, pare ca le-as da cam mult nutrient te referi la risipa ? M-as baga sa mai tai din frunzele de sus,ce zici,nu le-ar stresa daca o fac la momentul asta in floare ? :joint:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Mai, eu nu as taia foliaj decat daca e deja uscat sau blocheaza vre-un budsite sa ajunga la lumina.
Nu ajuta la harvest daca e facut in exces.
 

DcSantos

Active member
am inteles. am niste frunze care blocheaza niste muguri mai mici,o sa le tai doar pe alea ! salut ! :joint:
 
Top