What's new

chwastu grow

kips0n

Member
no ok a twój system w takim razie jak dzia³a? nie grawitacyjnie?

mnie to zbytnio by nie przeszkadza³o bo mi chodzi o to ¿eby zrobiæ mieszankê z nawozami i jeb wlewam i siê nie przejmujê wychodzê i samo siê leje a tak to mi schodzi nie do¶æ, ¿ê czasu to jeszcze muszê mieæ d³ugo otwart± kabine
 

uho667

Active member
przeciez napisalem ze dziala grawitacyjnie, a w ost poscie byla mowa na odpowiedz z twojego ost posta ze tezz takie cos mam hehe
 

kips0n

Member
dla mnie slabizna , tez mam takie cos tylko nie grawitacyjne na pompke wodna, i przelewalo krzaki bo na tym wezyku masz redutory cisnienia to cos takiego zeby rowno woda leciala do kazdej doniczki wiec nie ma czujnika czy juz moze jest za mokro, wiec przeleje krzaki bo kazda doniczka schnie w roznym tempie , jak i kazdy kwiatek pije wode z roznym zapotrzebowaniem

to ja ju¿ zwariowa³em :biggrin: i chyba po prostu kupiê konewkê ^^ hehehe
 

ironCELL

ironRULES
Veteran
to ja ju¿ zwariowa³em :biggrin: i chyba po prostu kupiê konewkê ^^ hehehe
Bro, blumat nie napełnia donicy wodą przez ten ceramiczny element. Tam jest normalny driper z regulacją ciśnienia. Za to ten ceramiczny element działa jak analogowy czujnik wilgoci dla zaworu przed driperem. Po prostu jak ceramika podeschnie wewnątrz tworzą się warunki do otwarcia zaworu. Za to jak się dobrze zmoczy zawór się zamyka. Dlatego nie trzeba się o nic bać.
Z innymi systemami zautomatyzowanymi są dwie opcje. Albo wychwycenie na oko i ustawienie ile czasu potrzeba na zalanie odpowiedniej ilości roztworu (w przypadku donic z podstawkami najlepiej zawsze trochę mniej niż do pełnego wysycenia). Albo stosowanie czujników wilgotności.

Tutaj ważna uwaga! Różne dziewczyny różnie piją, dlatego jeśli chce się mieć je podlewane odpowiednio, najlepiej zawsze stosować czujnik wilgotności. Różnice mogą się pojawić nawet u rozsad w klonach z tej samej matki. To właśnie dlatego komercyjne uprawy prowadzone są w obiegach zamkniętych (bardziej oszczędnych) lub otwartych (bardziej kosztownych). Podliczony TOC (total own cost).

No to na majówkę, Hey :)
 

uho667

Active member
to ja ju¿ zwariowa³em :biggrin: i chyba po prostu kupiê konewkê ^^ hehehe
Quote:

dla mnie slabizna , tez mam takie cos tylko nie grawitacyjne na pompke wodna, i przelewalo krzaki bo na tym wezyku masz redutory cisnienia to cos takiego zeby rowno woda leciala do kazdej doniczki wiec nie ma czujnika czy juz moze jest za mokro, wiec przeleje krzaki bo kazda doniczka schnie w roznym tempie , jak i kazdy kwiatek pije wode z roznym zapotrzebowaniem

tak mam i nie uzywam bo jest z dupy system , glosny i dziala slabo , lepiej z konewka zapieniczac

a ten co uzywam dziala cudownie bez kitu i grawitacyjnie
 

kips0n

Member
Quote:

dla mnie slabizna , tez mam takie cos tylko nie grawitacyjne na pompke wodna, i przelewalo krzaki bo na tym wezyku masz redutory cisnienia to cos takiego zeby rowno woda leciala do kazdej doniczki wiec nie ma czujnika czy juz moze jest za mokro, wiec przeleje krzaki bo kazda doniczka schnie w roznym tempie , jak i kazdy kwiatek pije wode z roznym zapotrzebowaniem

tak mam i nie uzywam bo jest z dupy system , glosny i dziala slabo , lepiej z konewka zapieniczac

a ten co uzywam dziala cudownie bez kitu i grawitacyjnie

mo¿e faktycznie lepiej taki system grawitacyjny z sam± wod± a nawozy normalnie z koneweczki, tylko teraz ile wody laæ z nawozami, ¿eby to wszystko siê nie przela³o ;> te czujniki wilgotno¶ci ale to znowu pewnie du¿o hajsu kosztuje
 

uho667

Active member
24JUh.jpg

bXemc.jpg

wsQ9.jpg

pjKuC.jpg

OLbua.jpg
 

uho667

Active member
siemka mamy 40 dzien od zmiany swiatla na 12/12 , male troszke glodowaly bo mnie nie bylo za duzo w boxie a pod ledami to zawsze ladnie wygladaja

do helenki dodalem 4 panele stb 2 dni temu, wiec totalna moc swiatla to tak - helenka jakies 500 wat + stb 280 780 w ledach





 
Last edited:

kips0n

Member
no to ³adnie teraz jak jebnie 780W w led
widaæ ju¿ puchnie wszystko elegancko

a no i jeszcze raz dziêki za wszystko kolego ;) u mnie jedna okaza³a siê byæ chyba w 100% sati i bêdzie potrzebowa³a z 4tygi zrobi³em upka link poni¿ej

strasznie jestem ciekaw tego killing fields :D tak siê zastanawiam ca³y czas czy nie zamieniæ tych 11L donic na 5L i tam ich napchaæ ile wejdzie
 

uho667

Active member
jol pany 50 dzien 12/12 czyli kolo 30 dni flo miej-wiecej np amnesie zaczely kwitnac dopiero jakos po 30 dniach od przelaczenia wiec roznie to wyglada

2 x og kush od dinafem ,68 days
3 x cheese dinafem 60 days
5 x black rusian delicious seeds 61days
1x sugar punch ****** seeds 70days
1 x jackberry x mad scientist 70days
3 x amnesia f2 femi made on regular seeds hy-pro 80days
1 x kritikal bilbo genethic 50 days





 

uho667

Active member
na next uprawe juz mam zaplanowane troszke jakie bedzie swiatlo wiec tak heliospectra pojdzie do pudelka na jakis czas ,

a ddpalam tak hps 400 watt + plasma lep 300 wtt + stb 280 watt wszytsko na powierzchni 1,44m2 kolo 1000 watt w swiatelku he

+ dodamy na wegu co2 z pierwsze 3-4 tyg flo rowniez
bedzie 16 panienek , jakich nie wiem system blumat jak teraz wszystko trenowane main lining 16 kwiatkow x 8 topkow z kazdej 128 wyjdzie razem





 

uho667

Active member
ogolnie pod ledami jak swiatelko swieci to slabo widac niedobory , i do tego zawsze wchodze w nocy jak maja ciemno i nie widze pod zielonym swiatlem za bardzo kolorow isci wiec wyskoczyly niedobory ale zostaly juz nakarmione






pozdrawiam
 

kips0n

Member
piêknie to wygl±da, marzy mi siê taki setupik ale mo¿e jak uda mi siê namówiæ ¿onkê na budowe domu to zrobiê sobie co¶ fajnego ;)

niedobory mówisz o zwijaj±cych siê koñcówkach li¶ci? to chyba ³atwo opanowaæ
mi teraz te¿ pod koniec niedobory wyskakuj±, plamki rdzawe na li¶ciach i trochê ¿ó³kn±, jest jeszcze jedna ta co najd³u¿ej kwitnie to od do³u mi li¶cie zrzuca z¿ó³kniête takie miêkkie dziwne, to normalne, ¿e jak azot siê koñczy to od do³u ro¶lina trochê li¶ci zrzuca ale chyba nie a¿ tak
 

konopek

Member
Czemu z heliospectra rezygnujesz teraz? Ten stb to te¿ jest led? No i pytanie czy masz ju¿ plazmê i jak to siê sprawuje temperaturowo?
 

kips0n

Member
Czemu z heliospectra rezygnujesz teraz? Ten stb to te¿ jest led? No i pytanie czy masz ju¿ plazmê i jak to siê sprawuje temperaturowo?

STB tak to jest led od THEDOCTORA
wpisz sobie w google STB LED powinna wyskoczyæ strona jego.
 

uho667

Active member
helenka sprawuje sie wysmienicie , ale ja nie przywiazuje uwagi do zabawek pobawie sie i sprzedam kupie cos nowego he

plasme mam z pod niej jest najmocniejsze jaranko na ziemi, nigdy nie palilem mocniejszego jaranka niz z polaczenia hps z plasma

co do plasmy zalecam poczytac co pisalem o niej jakis czas temu plasma nie daje plonu , plasma nie daje ciepla plasma daje jakos ,ponizej link do jakis moich starych wypocin ha

https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=243923&page=12
 
Last edited:

kips0n

Member
helenka sarwuje sie wysmienicie , ale ja nie przywiozuje uwag do zabawek obawie sie u sprzedam kupie cos nowego he

plasme mam z podniej jest najmocniejsze jaranko na ziemi, nigdy nie palilem mocniejszego jaranka niz z polaczenia hps z plasma

co do plasmy zalecam poczytac co pisalem o niej jakis czas temu plasma nie daje plonu , plasma nie daje ciepla plasma daje jakos ,ponizej link do jakis moich starych wypocin ha

https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=243923&page=12

poczyta³em i ju¿ wszystko wiem, tylko nie wiem jaki wp³yw ma ozon w tym wszystkim na ro¶liny?

btw móg³by¶ podpisaæ zdjêcia jakie odmianki
ja teraz w pt mo¿e sobotê zak³adam foliowe worki na 2 ro¶liny (czyt. robiê im ciemnie :biggrin:) chyba, ¿e mogê ¶ci±æ je bez ciemni bo tego w³a¶ciwie nie wiem i robiê ma³y upgrade boxa i lece dalej z tym od ciebie
 

uho667

Active member
ha ozon to co pisal lepto to do eliminacji zapachu , co do ciemni nie widze sensu tego robic nic sie nie zmieni w 2 dni ,

nastepnym razem podpisze odmiany , , dzisiaj juz bede losowal z worka z nasionami co poleci do boxa he na nastepny grow eloszka
 

kips0n

Member
ha ozon to co pisal lepto to do eliminacji zapachu , co do ciemni nie widze sensu tego robic nic sie nie zmieni w 2 dni ,

nastepnym razem podpisze odmiany , , dzisiaj juz bede losowal z worka z nasionami co poleci do boxa he na nastepny grow eloszka

ok dziêki za info
no ja chyba ju¿ wrzucê do wody pestki :woohoo:
zrobi³em sobie clone space hehe
porobiê zdjêcia mo¿e dzisiaj

jednak 4x11L mnie nie satysfakcjonuje i zrobiê wiêcej ale w mniejszych pojemnikach

tutaj typ wyci±gnie pewnie wiêcej ode mnie a ma mniejszego boxa
https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=301476&page=4
 
Top