What's new

CAMP EUROPA

Széklet Nagyúr

Active member
Hatodik hét végére szolidan hízásnak indultak a kocák úgyhogy CalMag-et 0.5/literre csökketnettem, illetve pár napon belül - ahogy bogyósodik a RIPENING előtt - szerintem egy-az-gyben kihagyom a tápból aztán 2ml/liter ( 2 teáskanál/ 5 liter ) floranova bloom al tömöm tovább a jószágot ( nagyjából 2-2.2 EC attól függ milyen arányban keverem a kondenzvizet csapvízzel ).
Kétszer kap abrakot naponta 1.8 litert amiből kb 0.5 litert hugyol vissza runoffnak 0.1-0.2 EC különbséggel.
Így ránézésre aszondom még 3 hét kell neki.

Click image for larger version  Name:	DSC00320.JPG Views:	0 Size:	85.3 KB ID:	18079102


Click image for larger version  Name:	DSC00319.JPG Views:	0 Size:	94.3 KB ID:	18079103


Click image for larger version  Name:	DSC00323.JPG Views:	0 Size:	95.2 KB ID:	18079104
 

Széklet Nagyúr

Active member
Hetedik hét végére felzSírosodtak a tőgyek, meg a trichómák is ködösödésnek indultak úgyhogy így perpillanat reálisnak mondható a legútóbb megsaccolt időpont az aratáshoz, amiből még két hét van hátra. Időközbe ugyan kihagytam a tápból a CalMag-et viszot ehhelyett kap 2ml/5liter fitohorm nitrátmentes kálciumot. Eddig nem nagyon mutatkoznak a virgázs vége felé tapasztalható hiánytünetek, ugye amikor a növény kezdi szétszopkodni a saját leveleit, úgyhogy valamit kivételesen sikerült eltalálnom, illetve köszönhetően a pöpec párátlanítónak a penészratyi se osonkodott még rá a kertre, valószínüleg permanens ottragatd egy közösségi média platformon.

Click image for larger version  Name:	DSC00329.JPG Views:	0 Size:	82.2 KB ID:	18084765

CCCSSSHHÖÖEEECCCCSEK

 
Last edited:

Széklet Nagyúr

Active member
Hellyel-közzel az előre megsaccoltaknak megfelelően mára a trichómák ~egy tizede borostyánosodásnak indult így megfelelőnek találtam az időt a szüret előtti pár napos FlashKleen-es flush megkezdéséhez ( normális esetben kókusz esetében egy hét lenne a flöss kivéve ilyen flusholó löttyök használatakor ). Így - nagyító nélkül - ránézésre is elég érettnek tűnik, a bibeszálak végig a virágzaton - a legcsúcsán néhányat leszámítva - mind bebarnultak illetve visszakunkorodtak.
Eddig nem mutatta jelét az ilyenkore szokásos - ripening alatt tapasztalható - hiánytüneteknek, a levelek méregzöldek illetve tapintásra meg majdhogynem kitin-szerüek úgylátszik a szilikát meg az extra kálcium megtette a hatását.
Illatra a kritikáloknál eddig tapasztalható édeskés, meghatározhatatlan trópusi gyümölcsre emlékeztető bukét produkál viszont a szokásos kéthetes mosatlanzokni szag nélkül, egyedül a helyiségbe nyíló ajtó túloldalán érezni azt a tipikus tömény fű szagot.



Click image for larger version  Name:	DSC00331.JPG Views:	0 Size:	64.6 KB ID:	18097099


Click image for larger version  Name:	DSC00339.JPG Views:	0 Size:	119.8 KB ID:	18097100


Click image for larger version  Name:	DSC00340.JPG Views:	0 Size:	119.6 KB ID:	18097101
 

Széklet Nagyúr

Active member
Tegnap este levágtam a kocát. Frissen trimmelve az eddig tapasztalt trópusigyümölcs illat átment fullos állot limonádé bukéba amiből máre meg édeskés-nedveskóró szag lett.
Legalul azért akadtak ilyen laza szerkezetű popkornba hajló hitványságok ( főleg ott ahol eredetileg lecsípett bugaszájt helyére sunyiban újjat növesztett ez a szajha, azok nemtek a trágyába a trimmel együtt ) amiket azért megtartottam, mivel az eddigi tapasztalatok szerint azok is gusztusosan elkészítenek, csak ránézésre ócskák. Adalék világítás illetve egy nagyobb ( mondjuk 90*90 ) alapterületű sátor, ahol jobbban szét tudom igazgatni az összetréningelt 16 főszárat ( így utat engedve a fénynek a kanopé legaljához ) valószínüleg oroslná ezt a problémát.
Így ránézésre elég zsírosnak tűnik a szüret, valószínüleg az eddig produkált legmagasabb G/W-al ( a fűtő ketyerét leszámítva ) de ez majd szárazsújjal derül ki.

:skiiing:

DSC00352.JPG


Időközbe bugáztam ilyen fájin szárítóhálót, mer akasztgatással már nem volt kedvem szarakodni. Valamivel gyorsabban szárad így a cumó mondjuk mint fellógatva - mondjuk annyira nem, hogy számottevő különbség legyen minőségben ( elméletileg ) -, meg naponta egyszer át kell mozgani az egésszet ( megrázogatni egy kicsit ).

DSC00353.JPG


BUGA. Meg kölcsön kértem a szomszéd gorilláját, hogy pózoljon egy kicsit a gandzsával a méretarányok végett.

DSC00350.JPG


Annyira nem lett sűrű a gyökérzet mint kőzetgyapotnál, azért összenőtte rendesen a kosarat ( ami annyira nem látszik mert az etetések alatt kicsit átvette a floranova színét a gyökérzet )

Mikroszkóp1.png


Mikroszkóp2.png


Meg leteszteltem a mikoroszkópot. Ennyi pénzért elfogadható ami produkál, mondjuk a rárittyentett 600 szoros nagyítás egyértelműen kamu. Aszondanám nagyjából egy 60szroros kézi mikroszkó tudásának felel meg amit művel csak sokkal tisztább kjéppel ( amiket aztán tovább lehet nagyítani képnézegetőben köszönhetően a nagy felbontásnak )

Mikroszkóp3.png


Itt meg kiváncsiságból lecsekkoltam, hogy néz ki egy jó egy éve érlelődő GANDZSA.
 

f2obsession

Active member
Szerintem qrvajó ez a mikroszkóp. Ekkora nagyításhoz képest elég nagy mélységélesség . Az én fényképezős, makró optikás szettemmel kb vért kell izzadni ehhez hasonló képhez (ehhez hasonló nagyításnál már a legkisebb kézremegésre is totál kimegy a fókuszból a célpont), te meg csak úgy kipróbáltad az új mikroszkópot :). Meg főleg az első képnek a színvisszaadása is nagyon bejön. Saját megvilágítása van a kütyünek, vagy természetes fény? (Netán a marshidró széles spektrumában rögítve lett ilyen színpompás?) A szárított cumón meg még az egyik trichoma textúrája is látszik.

Na meg persze a kritikál is nyálcsorgatós lett, de ez nálad már menetrendszerű...
 

Széklet Nagyúr

Active member
Saját fényforrása van, a nagyítása az fix, maximum azzal lehet variálni, hogy milyen közel van a kamera a vizsgálandó tárgyhoz meg utólag még képszerkesztőben lehet variálni vele ( ezt konkrétan microsoft paint-el vágtam ki úgyhogy nem kell hozzá nagy számítógép gurunak lenni ) azzal a tekerővel az oldalán meg a fókuszt lehet variálni..
A sátrat közben átvariáltam szárítónak a marshidró meg egyenlőre visszakerült a dobozába úgyhogy ez a ketryere saját fényével készült, azon az álványon amit adnak hozzá.
Majd következő körben letesztelem TEREPEN mit produkál azzal az armatúrával amit szerváltam hozzá, aztán ha elég stabilan megtartja az állvány szerintem ugyanezt fogja hozni a sátorban is, a lényeg hogy ne mozogjon

.
 

Széklet Nagyúr

Active member
Hát ahhoz szerintem ez kevés, mikroszkópikus dolgokat stírölni jó, de egy pár százezer forintos makró szetaptól azért jelentősen messze van a tudása.
 

f2obsession

Active member
Na igen, nálam ez a kép triggerelte az addig csak lappangó makró mániát. A Tagot azóta sem kérdeztem meg, milyen felszereléssel csinálta, mert valószínűsítem, kb félmilliós konfig (DSLR+makró közgyűrűsor+komoly makró optika, nem raynox). Azért ehhez képest még nagyon kaputelefon szinten vagyunk :D

supermacro.jpg
 

Attachments

  • supermacro.jpg
    supermacro.jpg
    97.8 KB · Views: 51

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
Mit varialtok, meg kene nezni eddig is nyertek olyan kepek ami nem hiperszuperfaszommakros..
ingyen mag nem kee, akko jovanakko sot m9st szidszman kupon is van
 

Széklet Nagyúr

Active member
Parketán voltak egy darbig, úgyhogy lehet az valami zokni szösz.

Másrészt viszont RIPEN ( vagy FinalPart az új nevén ) - el kapcsolatban érdeklődnék, hogy mennyirte sínyli meg a minőség az alkalmazását ? Mert olvastam, hogy lányegében egy lassú mérgezés aminek hatására a növény pánikból megokszorozza a virágzat duzzasztására fordított erőfeszítéseit, aminek hatására nagyobb lessz a termés illetve tetzsetősebb meg ízre/szagra is jobb lesz, viszont nem lesz olyan potens mintha csak úgy simán hagyná az ember beérni, így leginkább csak akkor javasolják a használatzát ha valami okból kifolyólag ( betegség, kártevő ) idő előtt kell szüretelni...
Ezzel kapcsolatban mik a tapasztalatok ?
 

f2obsession

Active member
Egy hétköznapi egyszerű ember nyelvezetére lefordítva, mi a különbség e között a két tükörreflexes gépo között ( az árukat leszámítva ugye ):

OCCSÓBB VS DRÁGA

Az egyik lenyomósabb, az érzékelőlapka fizikai mérete. Ennek felületére vetíti az optika a rögzíteni kívánt képet, és ez digitalizálja azt. Így sokkal inkább meghatározó szerepe van a készült képek élességében, részletességében, mint annak, hogy pontosan milyen felbontásban lesz eltárolva. Talán sokunknak megvan az élmény azokból az időkből, mikor a kompakt digifényképező majdnem olyan divatkütyü volt, mint most az okostelefon, hogy megvette a dolgozó a 12 megapixelest, és nem tűnt érdemben jobbnak az eredmény, mint az addig használt 5 megapixelesé volt. Ha az ember kinagyította a valós felbontásig, már elmosott, esetleg képzajos volt. No akkor pont az történt, hogy a megapixelek nőtek, de a szenzorméret nem igazán követte ezt. Mondhatni ment a "parasztvakítás", mert mindenkinek kellett digifényképező, de a többség csak a megapixelt nézte.

A másik, ami nagyon szembeötlő, hogy az egyik 1080p-ben tud videózni, a másik 4K-ban.

Túl mélyre nem ástam, de azt még láttam, hogy a drágábbikkal extrém magas ISO beállítással is lehet fotózni, ami főleg azért jó, mert akkor félhomályban, vagy akár éjszaka sem kell állvány a fotózáshoz, sötétben is lehet kellően rövid záridővel fotózni ahhoz, hogy a kézremegés ne okozzon elmosódást.

Nyilván még sok fontos paraméterben erősebb, meg tudhat olyan "okos" szolgáltatásokat, amikről lövésem sincs, mert én sem vagyok fotós.
 

f2obsession

Active member
Mit varialtok, meg kene nezni eddig is nyertek olyan kepek ami nem hiperszuperfaszommakros..
ingyen mag nem kee, akko jovanakko sot m9st szidszman kupon is van

Amúgy azokat a képeket mailben kell elküldeni, vagy be kell postolni a fórummotorral? Nekem sokat nyomna a latban, hogy 130KB-os (qrvaszűk) kersztmetszeten kell-e átpréselni amiket fotózok.

Egyébként úgy tűnik, te régóta menedzseled ezt a photo contest dolgot. Meglátásod szerint melyik fotóm lenne már érdemes erre az eddigiek közül?
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
Ez jo kerdes es nem tudok valaszolni, amiket en jelolgettem eddig, nem mondanam, hogy sok nyert volna..
ugyhogy ez passz. Az emberek preferenciaja kiszamithatatlan
 

Széklet Nagyúr

Active member
10 nap száradás után eléggé kiszikkadt a CUMÓ ahhoz, hogy áttelepítsem a szétszedett bugákat az érlelésre kijelölt sütőzasckókba lucskosodni.
A szárazsúly mrérést követően. 265,4 grammot mutatott a mérleg, amit elfogadható mennyiségnek tartok egy százötven wattra dimmelt kínai fos lámpától, nem beszélve arról, hogy megdöntötte az eddigi G/W rekordomat 1.77 G/Wattot produkálva. Mondjuk szerintem ez leginkább köszönhető annak, hogy a megnövekedett györkézóna miatt sikerült eltalálnom a termesztősátorban uralkodó külső tényezők és a növényben lejátszódó belső folyamatok egyensúlyát.

Illatra így frissen száradva átment tömény keserű gyanta bukéba ( ugyanolyan illata volt mint anno a golden tigernek illetve ugyanolyan állagúra szikkadt ), a szárításkor tapasztalható szikkadt kórószag nélkül, meg rendesen csípi ez ember szemét mintha citromot csepegtettek volna bele.
A füstje egyáltalán nem volt para, szinte megse lehetett érezni illetve égni meg egyenletesen meg elég gyorsan égett végig egy elalvás nélkül, egyedül az elejénél égett félre a dzsoint egy kicsit, mert szarul gyujtottam meg.

Hatásra elég simán ütött be, először az ember arcából kiindulva zsibbasztó bodí stone-al kábé vattát csinál az ember nylevéből azzal, hogy pár másodperc alatt kiszárítja az ember fejét, majd utána átmegy agiy bizsergésbe, agyilag meg e közben szépen bele-meditál az ember ilyen sodrás szerűen áramló gondolat csatornába, kábé olyan mintha egy sújtalan térben szerteszét ágazó öntudattal rendlkező folyadék lenne ami folyamatsoan tágulva osztódik szét külön ágakra, mint a micélium ahogy kolonizálja közegét. Nagyjából úgy mintha a cumó egy usb csatlakozási kulcs lenne egy novénymátrix szerű felsőb értelemhez, amit egy kihalt civilicázió hozott létre genetikai manipulációval, meg pszichés képességekkel arra, hogy adatbázíst épatsene kminden eddig élt életformáról.
Ambient zenére jókat lehet rá flesselni, inkább ilyen lávafolyam szerűen egyirányba hömpölygő esemény sorozatokon keresztül, nagyjából úgy mintha az ember felszállna egy tutajra miközben kétóldalról a szemébe világítanak a fülei.

Elég jókat flesselek illetve végig követhető, hogy az ember most éppen a betépés melyik fázisában van, egyáltalán nem creepel így valószínüleg az se parázná szét magát rajta aki először szív rendes füvet, viszont ha behúzza az ember tudatát akkor nagyon le tud bombázni. Nagyjából másodpercenként felejtem el, hogy mit akarok éppen csinálni, most írás közben is töbször megáltam és csak bámultam a képernyőre mint egy zombi és szétflesseltem az agyam.

A füstjének naggyából olyan íze van mintha citromízű hagymahéjat gyújtottam volna ( vagy legalábbis az lehet ilyen ), elég rendesen besavanyítótta a pofámat.

A flessek leginkább ilyen emlékekből összerakott detektívsorozatok, olyan mintha az ember végig kelljen néznie minden hülyeséget amit életében csinált a korábban említett növénymátrix szerű felső értelem szemszögéből - személytől függően -okozhat "önelemző rémálommal" végződő bad trippeket, kicsit ahhoz hasonlít mintha enzimeket töltenének a tudatomba amik lassan emésztik az eddigi élményeimet, így olyan információkhoz ily hozzájutok az emlékekből amihez nomráls esetben nincs hozzáférésem.

Azt, hogy ez társasági életben mekkora goblint csinál az emberből arról csak sejtéseim vannak, én biztos, hogy lemennék barlanglakó gyíkemberbe aztán ez a mulatság jellegétől függően lehet előnyös is vagy nem.

Szerintem elég ízlésesen megcsinált és ha erre mg rá is érik akkor cak vigyázva kell majd szívnom, mert olyan simán égett végig a cigi, hogy az ember észre se veszi aztán már el is füstölt egy többemberes rakétát.

GULÁG SZKÓR : 7.5 az ötből ami szerintem megérdemelt.

:skiiing:



Click image for larger version  Name:	KritikálMICRO1.jpg Views:	2 Size:	86.3 KB ID:	18109277


Click image for larger version  Name:	KritikálMICRO3.jpg Views:	2 Size:	200.2 KB ID:	18109278


Frisen, száradás után. Jól látszik, hogy sokkal több borostyán trichóma mint szüretkor volt amikor eltaktam szikkadni, ebből is látszik, hogy a növény életfolyamatai nem állnak le a bugákban a levágást követően, hanem folytatódank egésszen addig ameddig van bennük elegendő nedvesség és tovább érik a termés. Másrészt a flush is megérződik rajta, se nem kapar se nem köhögtet.

Click image for larger version  Name:	KritikálMICRO1.jpg Views:	2 Size:	86.3 KB ID:	18109277


Itt van a szüretkor pózoltatott buga a 10 napos száradást követően. Látszik, hogy elég sokat veszített a szinéből, viszont a frost az ott figyel rajta mindenhol.
Így ránézésre tényleg olyan a cucc ahogy azt megírták : Egy satíva ami úgy nő és fejlődik mint egy indika, meg hatásában is inkább a satívára hajaz, testileg max kábé úgy üt amintha egy lazába zsibbasztó lónyugtató lenne, amitől az ember lemegy kisértetbe.
 
Last edited:

Széklet Nagyúr

Active member
Itt egy rövid Tájm Lepsz szerű összefoglaló a növény fejlődéséről a levéltelenítést követően egésszen a szüretig.



Click image for larger version  Name:	DSC00280.JPG Views:	0 Size:	75.1 KB ID:	18110218


Click image for larger version  Name:	DSC00288.JPG Views:	0 Size:	104.7 KB ID:	18110219


Click image for larger version  Name:	DSC00280.JPG Views:	0 Size:	75.1 KB ID:	18110218


Click image for larger version  Name:	DSC00307.JPG Views:	0 Size:	100.4 KB ID:	18110221




Click image for larger version  Name:	DSC00280.JPG Views:	0 Size:	75.1 KB ID:	18110218


Összehasonlítva a közvetlenül szüretkor illetve az 50% RH-n történő szárítás végeztével készült mikroszkó felvételen meg látszik, hogy a trichómák végén lévő buborékok kb mintha a duplájukra duzzadtak volna :

SZÜRETKOR:

Click image for larger version  Name:	DSC00280.JPG Views:	0 Size:	75.1 KB ID:	18110218


SZÁRADÁS VÉGÉN:
Click image for larger version  Name:	DSC00288.JPG Views:	0 Size:	104.7 KB ID:	18110219
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top