What's new

2022 Out Pár év után újra [NL, Auto Jack Herer, Auto Blueberry] SeedsMafia

redmaster

Member
Mint igértem, itt a napló. 4db Northern Lights, 3 Auto jack Herer, 2 Auto Blueberry, 3 volt, de egy mag elpattant valamerre. A növények 5 naposak, a hely ki van 90%-ban takarítva, még a délnyugati oldalon kell kicsit lombtalanítani, meg a gödröket kell kiássam. Meló mellett nem volt még rá időm. A héten veszek földet. A hely egy folyócsatorna partján lévő akácos-bokros mindenes kellős közepén van, ami kb 35 méter hosszú a part mentjén, és kb 10-12m széles. Víz ott van helyben, csak ki kell dugjam a fejem és máris ott a nádas :D Reggel 8tól kb telibe ver a nap, kb 17-18ig. A gond az, hogy csak 150 liter földet tudok venni, meg még van itthon 10, ennyiből ki lehetne valahogy sakkozni hogy mnidenre jusson? Marhatrágyát is keverek bele, de nem raknék sokat nehogy nagyon eltolja a ph-t. Várom a véleményeteket.

Képek:

Hátsó 3 + hátközép NL, a 2 kék természetesen a 2 blueberry, a maradék 3 a JH. 5 naposak. Egy diófa alatt tartom őket, ilyenkor odaver a nap de még nem olyan erős, majd 10-11 fele már árnyékolja a fa őket, látszik meg is nyúltak kicsit főleg a 4 NL. Veszek mospilant is, 2 hét mulva meg tápot.
IMG_20220629_073033.jpg


NL
IMG_20220629_073121.jpg


BB

IMG_20220629_073214.jpg


JH

IMG_20220629_073157.jpg
 

Blekketekk

Active member
1-2-3 sok virág 🤗. Ez az nyomjad baszod! Basszá erre a föld problémára, nem 10-20 liter gyári földön fog múlni a haza becsülete, inkább helyezz nagyobb hangsúlyt a közeg szellősségére, perlit vermikulit vagy mi a nyavalya… tetszik nagyon hogy ilyen nagy hangsúlyt fektetsz a hely “tisztaságára”, tisztelet amiért nem vagy lusta ki hordani ennyi földet meg a hozzávalókat. Ha yo féle a marhakula, nem szabadna hogy égessen, persze én is ésszel szoktam… Symbivit lesz-e benne végül? Követlek pajti, a nap süssön rád!
 

Blekketekk

Active member
Symbivitet a kukába jutasd és valóban elég egyszer 😀 embio, humua fw
Bocs a kérdésért, neked nincsenek yo tapasztalataid a symbivittel? Én úgy gondolom számomra hasznosnak bizonyult, ebben az évben kezdtem el használni. EmBio-m is van, használom is, de hogy mennyire segít, azt viszont nem tudom. Symbivit viszont ha szüret után lemosom a gyökereket, bolyhosabbnak és többnek tűnnek mint tavaly amikor nem használtam. @redmaster bocsi az eszmefuttatásért, hajrá!
 

Blekketekk

Active member
Ez az embio nem ugyan azt tudja mint a greenmann ?
Meg mondom őszintén, egyszer olvastam a tejsavbaktériumok jótékony hatásáról, és az EmBio ban az is van, ezért kezdtem használni, sztem a Greenman-ben más cuccok vannak (nekem Floralia van). Használom ezt is azt is. EmBiot leginkább az első napokban/hetekben. EmBio val szoktam be locsolni a közeget ültetés előtt 2-3 nappal. Nem biztos hogy így jó, de nekem nem tűnik eddig trének. Az létezik hogy minden ilyen “bio” létyó tartalmaz némi melaszt?!…
 

redmaster

Member
Táp vitaflora lesz ha tudok szerezni. Asszem a 2-es meg a 7-es v 8-as kell belőle erősitsetek meg aki használta már. Symbivit 80% lesz, ezt mikor érdemes adni? Köszi a biztatást. Csakis a szerencsén meg az időjáráson múlik
 

Blekketekk

Active member
Táp vitaflora lesz ha tudok szerezni. Asszem a 2-es meg a 7-es v 8-as kell belőle erősitsetek meg aki használta már. Symbivit 80% lesz, ezt mikor érdemes adni? Köszi a biztatást. Csakis a szerencsén meg az időjáráson múlik
Vitaflórához nem tudok hozzá szólni. Symbivitre annyi a trükköm hogy amikor meg van a növények végleges helye akkor benézed kb hogy hova fog kerülni a gyökérlabda és próbálsz oda keverni a közeghez egy kávéskanálnyit, és belocsolod alaposan vízzel hogy tudjon ott kicsit magának dolgozni, hogy ezt ültetés előtt 2 nappal vagy közvetlen ültetés előtt, az rajtad és a szabadidődön áll. Én mivel potban Batmixel dolgozom, ültetés előtt 3 nappal minden be van keverve a potba, és belocsolom jó alaposan. Ezt azért teszem hogy az azonnal felvehető cuccokat kimossam és elinduljon a talajélet. Nálad szabadföldben nyilván nem kell kimosni viszont ha beindul a talajban az élet az szerintem jó dolog. Nincs kizárva hogy nettó faszság amit csinálok, de nekem úgy tűnik hogy működik eddig.😃
 

Salátafej

Active member
Arra akartam kijukadnih hogy van magyar készítmény is , embiot bevallom nem használtam de mintha az inkább szántóföldi , az előrelátásvagy belátás ,hogy kiöltem a talaj életet a pétisóval.

Humus fw, elvileg huminsav és fulvosav, bevallom én eszem ezeket nap mint nap..
 

Blekketekk

Active member
Arra akartam kijukadnih hogy van magyar készítmény is , embiot bevallom nem használtam de mintha az inkább szántóföldi , az előrelátásvagy belátás ,hogy kiöltem a talaj életet a pétisóval.

Humus fw, elvileg huminsav és fulvosav, bevallom én eszem ezeket nap mint nap..
Ezt a humus fw-t ki fogom próbálni, az tartott tőle vissza hogy @Solon a naplójában nem volt tőle elragadtatva, talán spriccnizte vagy ilyesmi. Tudom más környezet stb… utána fogok olvasni hogy hogy működik és hogy van e rá szükségem.
 

Uzsidoboz

Well-known member
Solonnál azvot a baj hogy a csávó kajak nagyon fiatal növények nek 2hetesek voltak tán és 2Ec volt azt azé perzselte meg és brokkoli lett :D
 

foazegyensuly

Well-known member
van egy kis túlöntözésed sztem nagyon konyulnak lefele a levelek. vagy túl gyakran vagy túl sokat locsolsz mivel nincs perlit a földben kevesebb víz is kell mint perlites földben mert jobban megtartja a vizet így a közeg. meg a diófa is árnyékol azt írtad jórészt tehát ehhez mérten próbáld be belőni sztem mennyit isznak egyenlőre. 🤜🤛 amúgy a nyúlás is sztem attól van nem a fény miatt de legalábbis részben. de örülök h naplót csináltál béke sikeres termesztést kívánok! ✌️
 
Last edited:

redmaster

Member
van egy kis túlöntözésed sztem nagyon konyulnak lefele a levelek. vagy túl gyakran vagy túl sokat locsolsz mivel nincs perlit a földben kevesebb víz is kell mint perlites földben mert jobban megtartja a vizet így a közeg. meg a diófa is árnyékol azt írtad jórészt tehát ehhez mérten próbáld be belőni sztem mennyit isznak egyenlőre. 🤜🤛 amúgy a nyúlás is sztem attól van nem a fény miatt de legalábbis részben. de örülök h naplót csináltál béke sikeres termesztést kívánok! ✌️
1-2 deci esténként sima kútvíz
 

f2obsession

Active member
Humus FW-t én csak gyökérre használtam indoorban, de én sem vettem észre semmi pozitív hatást.

Szerintem kintre (de igazából bentre is) sokkal hatékonyabbak a vitafloránál (és alapvetően nem is drágábbak, csak nem lehet annyira kis kiszerelésben kapni) a gazdaboltokban kapható Volldünger Linz (tőre), meg a Wuxal Super (első sorban lombra permetezve, de sokan használják tőre is)

Már csak azért is jobb a szilárd műtrágya (Volldünger), mert tudod vízben feloldva is adni, de tudsz a töve köré karikában szórni későbbre (amit a következő eső mos bele a földbe). De amúgy tapasztalatom szerint sokkal jobban meg is lódítja a növényt, mint a Vitaflora. A Wuxal meg vegben minden vizitnél a lombra szórva (1-2ml/liter arányban) szinte garantálja, hogy semmilyen hiánybetegség nem lép fel (persze azért szar szerkezetű közegtől, kiszáradástól, vagy mondjuk túltáptól szétégett gyökérzet ellen nem véd).

A Wuxal indoorban is gyorssegély, amikor nem vagyok biztos benne, miért van táphiányom (PH/gyökérbaj/nem megfelelő tápanyag arányok).. Addig is, amíg a gyökérzónában megoldódnak a gondok a Wuxal lombra fújvba segít helyreállítani a növényt... (szinte minden benne van, lombról meg nagyon gyorsan hasznosul, és akkor is fel tudja venni a növény, ha a közegben mondjuk el van mászva a PH, vagy ilyesmi)
 

redmaster

Member
Kis update:
6. nap
IMG_20220630_123532_hdr.jpg
IMG_20220630_123550_hdr.jpg



Dobják szépen a második pár levelcskét <3

Föld is el van intézve:
IMG_20220630_132239.jpg

IMG_20220630_132342.jpg
IMG_20220630_132253.jpg



Tápot iyet talátam a közelben, lefényképeztem a cimkét. NPK szinten N magas P-hez képest de a K közelíti a nitrogént. Szerintetek ez jó lesz vagy keressek valami mást? Netről nem akarok rendelni. Szerintem ez jó lenne vegre virágzásra szerzek nekik foszfort és kibalanszolja. De lehet hülyeséget mondok.
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top