What's new

10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

loreniana4001

Active member
Salutare :)


Am decis sa impartasesc cu voi prima mea experienta indoor. Cum am scris si in titlu, am 10 seminte autoflower de la 42 Fast Buds pe care le-am pus deja la germinat. Le voi pune intr-un cort de 1,25X1,25X200. Pamantul este un mix (Biobizz & Guanokalong). Despre nutrienti deocamdata nu poate fi vorba, insa voi da ceva detalii pe viitor. Sper ca peste cateva zile sa postez primele poze cu fetele. :dance013:


O zi buna :canabis:
 

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

Led-ul este al unui amic. L-a folosit tot pentru 10 si a fost multumit. Ramane de vazut!
 

aridbud

automeister
ICMag Donor
Veteran
Show us your pics! Grew out FB Tangi-matic "testers" 3 summers ago. Hoping you have a better improved Tangi' genetics hybrid since we grew them in 20-17. Good luck!! Tangerine (or Tangi) is a nice sweet strain!
 

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

I will post some pictures in the coming days, for the moment the seeds are sprouting. Thanks.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
800W led? O instalație puternica. Și un mix bun de pământ și guano.
M-ai convins. Ma abonez.
Succes!
 

Pillang

Well-known member
800w in cazul asta nu inseamna, ca consuma 800w, ei zic ca are putere ca un hps 800w, dar consumul real este in jur de 150w. De pe 1,25x1,25 in mod normal ar trebui sa scoti (daca nu faci greseli mari) in jur de 600-800g cu zece automate cu lumina 24/0. Cu 150w asta nu e prea real, dar cum am zis, sint curios, ce iese din lumina asta..
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca consuma 150W.. atunci mai mult de 200-250 gr nu poti scoate indiferent de cat de bun esti tu ca grower. Si asta doar daca au si o eficienta foarte buna, altfel si 150 gr e destul de greu de atins.
Oricum, e trist ca exista astfel de minciuni pe piata.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Asa m-am gândit și eu. Chiar eram curios sa vad o instalație de 800W.
 

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

Fetele au scos capul la lumina. Una din pacate nu a iesit. E prima saptamana, dupa cele 4-5 zile in care au stat sa germineze. Le-am pus in ghivece de 11L. In rest totul merge conform planului. Revin cu noutati in curand. Pace!


............. si primele poze :party:
 

Attachments

  • W33D_01_pic.jpg
    W33D_01_pic.jpg
    86.6 KB · Views: 47
  • W33D_02_pic.jpg
    W33D_02_pic.jpg
    97.5 KB · Views: 47
  • W33D_04_pic.jpg
    W33D_04_pic.jpg
    79.1 KB · Views: 47
  • W33D_03_pic.jpg
    W33D_03_pic.jpg
    59.2 KB · Views: 47
  • W33D_06_pic.jpg
    W33D_06_pic.jpg
    62.5 KB · Views: 51

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
e ceva in neregula de s-au lungit in halul ala. ori lumina e prea departe ori spectrul nu e util. sau poate nu au stat sub lumina de la inceput??
ai un ventilator care sa bata pe ele sa le intareasca? altfel daca cresc mari si nu se pot sustine le poti pierde.
 

loreniana4001

Active member
10 X Tangie'matic auto (Fast Buds) INDOOR

e ceva in neregula de s-au lungit in halul ala. ori lumina e prea departe ori spectrul nu e util. sau poate nu au stat sub lumina de la inceput??
ai un ventilator care sa bata pe ele sa le intareasca? altfel daca cresc mari si nu se pot sustine le poti pierde.


Da au avut o mica problema cu lumina, desi le-am avut puse pe balconul locul cel mai luminos din casa. Insa avand in vedere ca au doar cateva zile, nu este chiar o problema, poate fi remediata.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
E foarte importanta lumina cand sunt mici, nu trebuie sa fie puternica, dar sa fie suficienta. 1-2 becuri led cu dulie ar fi facut treaba mult mai buna decat sa le tii la geam. Asa o sa dureze o vreme sa se intareasca.
 

Latest posts

Latest posts

Top