What's new

Βοήθεια με το τι σπόρους να πάρω και από που?

hahemuco

New member
Βοήθεια με το τι σπόρους να πάρω και από που?

Καλησπέρα σε όλους.

Θέλω τη βοήθεια σας γιατί 2 μήνες τώρα όλο διαβάζω και δεν μπορώ να αποφασίσω τι ποικιλίες να φυτέψω φέτος. Στο παρελθόν έχω δοκιμάσει από Greenhouse Super Lemon Haze και Super Silver Haze, από Sensi Super Skunk και Silver Haze 9 και από Mdanzig το Sour60.

Τώρα θέλω να δοκιμάσω κάτι άλλο και όσο περισσότερο διαβάζω τόσο περισσότερο μπερδεύομαι. Θέλω να βάλω 3 με 4 φυτά το πολύ, και λέω να βάλω διαφορετικές ποικιλίες. Μια Sativa για όλη την ημέρα, μια Indica για να χαλαρώνω όταν χρειάζεται και κάποιο haze γιατί μου αρέσουν. Φοβάμαι να βάλω 100% Sativa γιατί δεν είμαι αρκετά έμπειρος και μάλλον δεν θα την καταφέρω.

Θα σας πω τι έχω σκεφτεί να βάλω, αλλά θα ήθελα να μου πείτε καμιά γνώμη πριν σας επηρεάσω εγώ με συγκεκριμένους breeder.

Υγεία
 

scourouhi

Member
Καλημέρα .Υποθέτω πως αναφέρεσαι σε εξωτερική καλλιέργεια ,έτσι δεν είναι ;
Προτείνω τα καλούδια της Ace seeds και της Mandala seeds .
 

hahemuco

New member
Γεια και πάλι

Ευχαριστώ για την απάντηση scourouhi.

Μόλις γύρισα από Βαρκελώνη όπου πήγα για το Spannabis και έμεινα λίγες μέρες παραπάνω. Ήταν απίστευτα. Πολύ ωραίος κόσμος, χαμόγελα, και άπειρα και ωραία τσιγάρα, λάδια και wax. Άντε να δούμε πότε θα γίνει τίποτα τέτοιο και εδώ.

Από αυτά που είδα εκεί μπερδεύτηκα ακόμα περισσότερο σχετικά με τις ποικιλίες και από ποιά εταιρεία. Ξέρω σίγουρα πάντως πως το άρωμα και η γεύση φρούτου στα τσιγάρα είναι πλέον τα αγαπημένα μου.

Υπήρχαν κάμποσοι Έλληνες και δεν το περίμενα. Κάποιοι από αυτούς ήταν "γκροουσοπάδες" αλλά ήταν και δύο τύποι που είπαν ότι ξεκινάνε ελληνκό σποράδικο. Μου δώσανε και site αλλά δεν το βάζω εδώ γιατί νομίζω πως απαγορεύεται από τους κανόνες. Αν επιτρέπεται ας μου πει κάποιος moderator να το πω.

Άντε να περάσουν και τα κρύα που ξανάρχισαν και καλή μας άνοιξη. :plant grow:

Υγεία
 

bazz

Member
ανέβασε το σιτε φιλε μου.... δεν νομίζω πως ειναι κακο
 

hahemuco

New member
Πέρασε μπροστά και από το timeline μου στο facebook. Είναι το theseedbank(teleia) gr.

Πήρα για δοκιμή 3 Amnesia Auto και 3 Blue Cheese Auto της Royal Queen Seeds. Ήρθαν μέσα σε μία μέρα με το courier. Θα δανειστώ φωτογραφική αυτές τις μέρες και θα ξεκινήσω και το ημερολόγιο μου.
 

delicorganic

Well-known member
καλημέρα μάγκες,παρήγγειλα κ εγω απο εδω-theseedbank.gr. 100% σκασιάρικα,δυνατά σποροια,o φίλος που μου τους προτεινε είδε πολύ καλά πράγματα επίσης απο εκεί,θα δοκιμάσω σίγουρα humboldt κάποια στιγμή απο αυτούς,καθώς απο αμερική θελεις μήνες για να τα πάρεις,ενω αυτοι σου λενε σε 24 ωρες παραλαβή....μπραβο στα παιδιά τώρα είναι όλα πιο εύκολα με αυτην την κίνηση.
 
Last edited:
Top