What's new

SUPA GRO KIT 100% 'MCKENNAII' czyli ciastko Psilocybe Cubensis McKennaii by OF

orangefreak

Member
Witam !!

Zawsze twierdziłem, nie od parady mamy parę rąk, głowe na karku i jeśli ktoś mi mówi , że czegoś się nie da zrobić - robię to ( zazwyczaj się staram tak mocno , jak potrafię ).
Tak było w przypadku uprawy konopii ( nie będę płacił za coś, co spokojnie mogę sobie sam wyprodukować - włożyć trochę siły, chęci i znaleść informacje ) niż iść na łatwiznę i kupić od kolegi X.

Nie wiem czy temat tu pasuje - czy moderatorzy go zostawią.
Chciałem się podzielić moim grow'logiem - pod warsztat wziąłem ciasto McKenaii ( Psilocybe Cubensis ) , odmiana łatwa w uprawie - należy 'tylko' pilnować temperatury i trzymać wilgoć.
Przy każdym oprysku - utrzymywać czystość ( czyste ręce , nie wydychać powietrza bezpośrednio do kolonii , nie opryskiwać bezpośrednio ciastka , oprysk tylko na ścianki folii )

TAK WIĘC
Psilocybe Cubensis - McKenaii - on the way !!!

Jakieś porady , by powiększyć zbiór cubensisów - mile widziane :)
Ja , szperając w zakamarkach WWW , jeśli coś znajdę , nie omieszkam się tym z Wami podzielić.

picture.php


picture.php


picture.php


Niech moc Was prowadzi ;)
Pzdr,
OF
 

orangefreak

Member
OK, Witajcie za³oga

picture.php


Otó¿ - chcia³bym powiadomiæ grono i Polsk± za³ogê ICMaga , ¿e uprawa dok³adnie po 11tu dniach , czyli podrêcznikowo i " profesjonalnie " jak na pierwszy raz z gotowego ciasta. Dobra dobra... do rzeczy : )

picture.php


Nic trudnego, a efekt naprawdê jest bardzo ok : ) O konsumpcji w pó¼niejszym czasie na ³onie natury z kim¶ bliskim - nie wspominaj±c , sami wiecie i nie muszê pisaæ , jak smakuj± tulipany z w³asnej uprawy - po prostu po tych kilku miesi±cach, kontrolowania, latania, sprawdzania, podlewania, zamartwiania... efekt powala.

Tak wiêc. Gdzie¶ przez +/- 5 dni nic siê nie dzia³o ( widocznego dla oka ) , potem "ciasto" widocznie spuch³o i wyskoczy³y piegi. Potem ju¿ tylko co podejscie - by³o widaæ ró¿nice w wielko¶ci. Dzi¶ - ros³y w oczach.

Efekty przeros³y moje oczekiwania - jest sporo kapeluszy , wiêcej ni¿ siê spodziewa³em.
Co dalej... No co. Ewidentnie mi to wysz³o - hehehe ... bêdê próbowa³ dalej, ale wskocze na level wy¿ej. Sam zrobiê ciastko , wiêksze pud³o i mo¿e jaki¶ grow box ( nie, nie dla lampy - musi byæ utrzymywana wysoka wilgotno¶æ powietrza - o¶wietlenie - wystarczy , ¿e padaj± dos³ownie kilka promieni s³oñca , lub zamontowaæ leda ( nie mówiê tu o panelu, zwyk³y, led z latarki do kluczy : ) grzyby nie lubi± ¶wiat³a , szczególnie s³onecznego i bezpo¶rednio na nie padaj±cego - optymalna temp to od 22-27st - MAX 28.

picture.php


W miêdzy czasie , korzystaj±c z dostêpnych ¶rodków , które wykorzysta³em z pe³n± satysfakcj± : ) Leci 3 x Auto Thing Big ( DP ) , które pewnie te¿ opiszê w swoim czasie ( kross wypu¶cili jako¶ niedawno , w tym roku bodaj¿e )

picture.php


TAK WIÊC ! : )
Trzymajcie siê ciep³o, niech sezon 2016 bêdzie dla Was jednym z najmilej wspominanych : )

Pozdrowienia z Galii
OF

PS - w miarê szybko postaram siê uzupe³niæ i bogato opisac co i jak
 

orangefreak

Member
Podziekowa³ Przyjacielu : ) teraz tylko siê dobrze przygotowaæ mentalnie i fizycznie.

Jeden sort poszed³ do zamra¿alnika , inne , schn± po³o¿one na tacy ( strac± na mocy - nieuniknione przy suszeniu i dostêpie powietrza , ale co¶ za co¶ , w ka¿dym razie nie braknie ; )

A widzicie... przy zrywaniu , uprawie - naprawdê, trzeba zachowaæ sterylne warunki. Grzybnia przyda siê jeszcze na dwa - mo¿e trzy razy.
Grzba chwytamy jak najbli¿ej grzybni , przekrêcamy i jednym szybkim ruchem wyrywamy, wtedy grzybnia jest ca³a. nic na si³ê - bo wyrwiemy z grzybni± - chyba, ¿e nie chcemy kolejnego zbioru.
To tyczy siê uprawy custom i gotowców.

Pozdrawiam Za³ogê :)
Spokojnego Dnia ¯yczê
OF
 

kips0n

Member
super! wygl±da naprawdê powalaj±co, muszê spróbowaæ zrobiæ tak samo, muszê znale¼æ to magiczne pude³ko i zamówiæ, ciekawe czy przejdzie w PL ;)

powiedz mi jeszcze tê matê to osobno zamawia³e¶? mo¿esz wkleiæ link czy podaæ nazwê? ona rozumiem ustawiona na 26C tak? ma termostat czy jak sprawdza³e¶ temperaturê?
 

orangefreak

Member
super! wygl±da naprawdê powalaj±co, muszê spróbowaæ zrobiæ tak samo, muszê znale¼æ to magiczne pude³ko i zamówiæ, ciekawe czy przejdzie w PL ;)

powiedz mi jeszcze tê matê to osobno zamawia³e¶? mo¿esz wkleiæ link czy podaæ nazwê? ona rozumiem ustawiona na 26C tak? ma termostat czy jak sprawdza³e¶ temperaturê?

Hey , muszę Cię zasmucić : ( Na stronie piszą, że nie wysyłają do PL. Oficjalnie.

A proszę Cię bardzo :)
https://www.zamnesia.com/97-magic-mushroom-grow-kit - grow kity

https://www.zamnesia.com/mushroom-grow-supplies/3508-mushroom-heat-mat.html - mata grzewcza

Wiesz co ? Najlepiej podłożyć tacke z boxa na matę, żeby bezpośrednio nie grzała grzybni. Tak zalecają. Nie sprawdzałem do ilu grzeje - ale jest robiona przez sklep i specjalnie do uprawy grzybów więc nie trzeba się bać, że coś nam nie zagra.

cheers :)
OF
 
D

DLOC

Mialem kiedys B+ odmianke na RYE ale zaszczepialem i tez na macie z tym ze mata idealnie przyspiesza wsio,
Mozna do kilku zbiorow uzyskac z jednego walniecia
Uwazajcie na grzyby!! mozna niezle sobie w glowie powalic, jadlem co tydzien raz moj pokoj zaczal zamykac w kostke rubika az na czarno widzialem i nie moglem sie wydostac, pozniej uzyskalem cos w stylu pelnego oczyszczenia duszy,
Radze z tym uwazac chyba ze chcecie spedzic dobry kawal zycia w psyhiatryku lub tylko wegetowac jak rosliny heh.Psyhodeliki to nie zabawka tylko dla tych ze zdrowym rozsadkiem i od czasu do czasu(raz na rok)pamietajcie.
Ps. ladna uprawka ale totalnie poszedles na latwizne, taniej i wiecej jest jak samemu sie cos zlozy.Wogole dziwie sie ze wyslali to do de(badz gdziekolwiek) bo w wiekszosci takie gotowe zestawy sa nielegalne.Sciagnij przynajmniej odciski to bedziesz mial ta odmiane.
Peace
 

tost

Active member
ja uzywałem kabla grzewczego z termostatem, kabel poprowadziłem po dnie pudła 30l tak jakby ogrzewanie podłogowe i było w miarę ok, ale zawsze się bałem że jakas zwara pójdzie bo on takiego zastosowania nie ma :D (wilgoć) i widze ze taka mata b. fajna
 

Latest posts

Latest posts

Top