What's new

Poprvé v hydru a s LED

Lawor

New member
Zdarec lidi,

Pár slov uvodem

Po několika letech jsem se odvážil rozjet zase něco nového. Když jsem tehda začínal na groweru (pod stejným nickem), tak jste mi byla dobrá opora. Naučili mě spoustu věcí a nakonec to bylo vážně dobrý a v kokosu, v airpotu s kapkovou zavlahou jsem pod sodikem dělal pravidelne g/w, a to jen s úpravou pH.

Doba se změnila. Rodina, vlastní bydlení sice v menším, ale vlastní. Už nehonim prachy, takže setik bude prispusoben jen pro vlastní potřebu. A jelikož se pouštím do hydra a led, se kterým jsem se nikdy nesetkal, budu potřebovat opět vaše rady.
A když vidím, jak to tu "žije", začínám vlákno dostatecne dopředu, aby jste stihli reagovat :D.

Pojďme se na to podívat.
 

Lawor

New member
Hardware:

DARK STREET 60 Rev 4,0 - 60x60x158cm
Secret Jardin DF16 Extractor - 150 m3/h
Secret Jardin DF16 pachový filtr, 150 m3/h
Lumatek ATTIS 200W PRO 2.5µmol/J
ATAMI WILMA S 4 – 11L
Medium keramzit
Jungle In Da Box - A, B, M, X
Milwaukee Martini pH55
Milwaukee Martini EC60

Genetiku uvidím co seženu, rád bych odsud. Už jsem se ptal ve vlakne, tak uvidíme. Případně kdyby měl někdo něco rozumneho, ať napíše PM. Preferuji kratší dobu květu, silnější efekt a střední až vyšší výnos. Vzhledem k ploše 0.36m2 bych to viděl na ScrOG, nebo podobnou techniku pro dosažení výšich výnosů. Můj první cíl si dávám, na této ploše s tímto hardwarem mít na kolo kolem 0.3Kg. To bych byl spokojený.
V dalším příspěvků se již zeptám na konkrétní věci, ke kterým bych rád dostal rady.
 

Lawor

New member
Zdary lidi, zde pár dotazů:

Klíčení ze semínek v RW
Klíčil jsem na ubrousku, pak v hlíně. Zkušenost s tímto mám. Když bych ale měl jet semeno do hydra, tak klíčím na ubrousku, pak ho vložím do malé RW kostky a jakmile vyleze spodem klíček, přehodit to kostky 5*5*5cm a rovnou do Wilmy? Je tento postup správný?

Hnojení s JIDB
Vlastně se dotaz bude pohybovat kolem EC - to jsem nikdy neřešil. Zrovna objíždím místní studánky a hledám vhodnou vodu. Podmínka je jasná, co nejmenší hodnota EC. Zbytek se už pohladí, a rovnou říkám, RO zařízení nemám kam dát.

Zde je tabulka jak hnojit s JIDB. Výrobce k tabulce uvádí:
-Hodnoty v tabulce platí pro pěstování v drip či ručně zalévaných systémech s inertním pěstebním médiem – rockwool, kokos.
-Pro pěstování v prostředí vysokotlaké aeroponie, bubbler používejte třetinovou koncentraci (dle potřeby lze postupně
zvyšovat až do hodnot v tabulce).
-Pro pěstování pod LED systémem zvyšte koncentraci přibližně o 20% a snižte četnost zálivky (nižší odpařování
vzhledem k nižší teplotě pod osvětlením).


Takže jestli to dobře chápu, míchat budu za těchto podmínek a nic tím v začátku nezkazím:
Výsledné pH vždy kolem 5.9
Výsledné EC vždy dle doporučení k dané fázi
Míchání dle poměru k dané fázi
Složku X budu přidávat od druhé fáze květů, v poměru pro NFT/Hydro viz druhý obrázek s postupným zvyšováním EC do maxima viz první obrázek.

Za případně rady a tipy děkuji. Samozřejmostí je se u matkáře zeptat, kolik toho jeho genetika snese.
 

Attachments

  • dosage_amb_I.jpg
    dosage_amb_I.jpg
    88.6 KB · Views: 69
  • environ_amb_davkovani.jpg
    environ_amb_davkovani.jpg
    66.1 KB · Views: 68
Last edited:

fukuoko

Member
Čím víckrát přesazuješ, tím větší je šance, že potrháš kořeny, a to pak už neopravíš. Já to prostě hodil rovnou do rockwoolu finální velikosti a v tom kelímku to vycpat keramzitem ať to má dobrou oporu. S vodou si takové starosti dělat nemusíš, já to prvně řešil ale pak sem neměl čas a dával tam vodu z řádu a nepozoroval jsem změnu. Udržovat pH pomáhá hodně, nejvíc se mi osvědčil tekutý pH down. pH up potřebovat nebudeš. Hnojiva moc nehroť, prostě jeď podle tabulky a kontroluj typický znaky co najdes všude na netu a budes ok. 300g uděláš když tomu dáš čas. Hydro je imho jednodušší než hlína jakmile si to člověk osvojí, zpátky do hlíny nepudu, klidně koukni na můj thread, myslím že ti pomůže, řešil jsem stejný problémy.

Kámoš predpestovava v plechovkach od piva a pěstuje to v kbelikach na míchání barev a absolutně nic neřeší a taky mu to funguje, prostě jen pozor na plísně a dobrou ventilaci, zbytek už nějak vynde.

Good luck!
 

Latest posts

Latest posts

Top