What's new

Outdoor с камениста почва и БГ торове?

rules.breaker

New member
Outdoor с камениста почва и БГ торове?

Здравейте и от мен! Нов съм в бранша, изчетох доста по сайтове и форуми, но със сигурност има още какво да науча :) Имам outdoor експеримент :p Някой торил ли е с Ватрал green(течен тор) - с показатели 8-4-4 е. Идва алтернатива на Лактофола. Сложих и амониева силитра 34-17-17. Почвата ми е с ph5.6 с добавен обогатител до ph7. Български продукти използвам за сега. Семките са збирщайн от рази пости, както и от на един познат растенията. Изглеждат добре без белези на дефицити и болести, но мисля че е малко бавен растежа - за 5седмици+ са по около 30см. Вече правих един topping преди седмица, а вчера прасадих. Малко варварско стана пресаждането, че се бяха уплели корените на 2 растения и се получи късане :mad: но се надявам да се разминат само със няколко дневен шок. Притеснява ме, че почвата кадето ги садих е камениста(едвам се копае с права лопата), пресадени са в не много дълбоки дупки с малко(няколко литра) от обогатената почва, а останалото да е от майката природа с идеята, че корена ще си тръгне сам. Просто местото ми се видя най-удачно от към безопасност и затова го избрах. Как мислите, ще го бъде ли при тези условия?:watchplant:
 

_Ina_

Active member
Veteran
би могло да излезе ,стига да поливаш редовно в камънаците,че лятото може да им е сухо. Зависи и дали е на склон,тогава още по-бързичко изтича водата. Имай предвид че щом се копае трудно вероятно и на растението ще му е трудно да пусне големи корени.Почвата с тази амониева селитра и другата тор мисля че е множко като подхранка.Амониевата селитра бих ти препоръчала за в бъдеще да я пропускаш.Много е силна химия,миже с по-леки неща да се мине особено за растежа има много азотни торове и домашни смески по- подходящи. Даже е възможно и от твърде много азот да се забавят,вместо да избухнат.Затова ако искаш като пресаждаш може да разредиш само с торф и перлит тази силна смеска и да ползваш само българския препарат без селитрата.мился че не е било необходимо да и вдигаш ph-то,така и така ще се размесва с камениста почва с високо такова.Ако искаш дай някоя снимка,някой може нещо по-конкретно да добави.
 

rules.breaker

New member
Мда, силата на силитрата си каза думата и няколко растения останаха само по стебло - азота им дойде в овече. Подразнен от слабият растеж за месец и половина се престарах с торенето. Ще наблегна на водата (като внимавам и с нея) и ще забравя за торене поне за идните 2-3седмици. Учиме се в движение с проба-грешка, няма как :) Снимки ще кача като мога. Ще трябва да пръскам и с нещо за гадинки, че и наръфани листа се появиха. А какъв е този тор с изпражнения от прилепи - с какво допринася и с кога е удачно да се използва?
 

_Ina_

Active member
Veteran
guano се казва той. Водят го за цъфтеж този,който се продава,но в повечето случаи гуаното от прилеп е повече азотно(само онези незнам какви прилепи,които ядяли плодове били с по-подходящо за цъфтеж),също има и доста фосфор в него. май засега нищо не ти трябва на теб:)Може би дори може да им смениш почвата с по-лека и по-рохкава.
 
Top