What's new

Növényvédelem Kendernél

Solon

Well-known member
Látom nem nagyon akarnak válaszolni neked. Mondjuk jó lett volna ha képet is töltesz fel. Valószín?leg hanyagul permeteztél vagy nem megfelel? dózissal. A 4g-os mospilant 8L vízhez keverd, vegyél mellé Nonit-et annak az adagolása 2,5ml/10L ezt a 2,5ml-t nyugodtan hozzáteheted a 8L vizedhez. A levelekr?l csöpögjön a permetlé és a levelek fonákját(alját) is fújd le meg a szárakat is, jóóó alaposan. Permetez?be el?bb önts tiszta vizet, egy keveset és állítsd be a fúvókát, ne vízsugarat löveljen de ne is lófasz párafelh?t. Ne kora reggel vagy sötétedés el?tt permetezz. Ha mindent jól csinálsz akkor rovaröl?vel többet már jó eséllyel nem kell permetezned. Nem tudom mekkora a növid de lehet nem ártana kikötözni, mert ha súly is lesz rajta így hamarabb törik.


[FONT=&quot]Ezt a ne sötétedés el?tt és ne kora hajnalban permetezz dolgot mi alapozza meg?[/FONT]
Neked levitte a kendermolyt a mospilan?
[FONT=&quot]
[/FONT]
[FONT=&quot]Én még ezt úgy tanultam, hogy hajnalban , vagy sötétedéskor permetezünk. Sötétedéskor nem kell használni felszívódó hatású szereknél felületi feszültség csökkent? szereket, hajnalban pedig alkalmazzunk. Így lesz jó a felszívódás. [/FONT]

[FONT=&quot]Elavulhatott a tudásom, sok éve volt, hogy ezt tanultam, azért kérdezem.[/FONT]
 

MeszarosLorinc

Active member
Jaaajj Solon Ur az En lexikalis tudasom a fasorba sincs az Onehez kepest :biglaugh: Ha igy tanultad akkor valoszinuleg neked van igazad. En azert tanacsoltam neki igy, hogy szaraz levegon fujja le oket, mert azt gondoltam hamarabb, jobban felszivodik, en mindig igy csinalom es mukodik. A tobbit meg tapasztalatbol. Tehat igen lehozza, en 4g/8L dozissal elso kezelesnel 100% os hatast szoktam elerni. Masodiknal mar van ra esely, hogy kis szamban lesznek rezisztens egyedek es-vagy rovidebb ideig ellenall a noveny. Feltetelezem a magas dozis miatt van ez. 4g/10L is eleg lehet de itt nagyon fertozott a kornyek ugyhogy en mar nem kockaztatok. Ha 8 literhez adja es jol juttatja ki akkor biztos mukodik, ezert tanacsoltam jo szivvel.
 

Solon

Well-known member
A felszívódó hatású szereknél a lényege, hogy sokáig a levélfelületen legyenek, így lesz jó a felszívódás. Nappal, mikor alacsonyabb a páratartalom és melegebb van, t?z a nap, igen gyorsan felszárad a permet, ezért célszer? hajnalban, vagy este kijuttatni.


Én kérek elnézést, hogy egy válasszal kapcsolatban kérdezni merek, és holmi vitaesteket próbálok generálni. Naivan azt hittem ez egy fórum. :D
 

MeszarosLorinc

Active member
A felszívódó hatású szereknél a lényege, hogy sokáig a levélfelületen legyenek, így lesz jó a felszívódás. Nappal, mikor alacsonyabb a páratartalom és melegebb van, t?z a nap, igen gyorsan felszárad a permet, ezért célszer? hajnalban, vagy este kijuttatni.


Én kérek elnézést, hogy egy válasszal kapcsolatban kérdezni merek, és holmi vitaesteket próbálok generálni. Naivan azt hittem ez egy fórum. :D

Na el?ször is kösz az infót. Másodszor, ha te valóban vitázni szerettél volna akkor nem sért?dnél meg azon, hogy én err?l nem tudok. A kifejezés amit keresel, azt úgy írják helyesen: faszméregetés
 

Solon

Well-known member
Na el?ször is kösz az infót. Másodszor, ha te valóban vitázni szerettél volna akkor nem sért?dnél meg azon, hogy én err?l nem tudok. A kifejezés amit keresel, azt úgy írják helyesen: faszméregetés


Nem sért?dtem meg. Nem is írtál semmi sért? dolgot. Csak jeleztem, hogy ez egy fórum és szerves része a vita. Nevezhetjük faszméregetésnek, tulajdonképpen a vita egy szellemi faszméregetés, szemben álló álláspontokat ütköztetnek, ki-ki a maga érvrendszerét használva, érvek mentén próbálja meg álláspontját érvényre juttatni. Ha közben használható információ áramlik két fél között, a vitának van értelme, még akkor is, ha a vita során létez? álláspontok nem kerülnek párhuzamba és a vita kifut egy feloldhatatlan ellentétbe. Abban az esetben, ha átcsap a diskurzus személyeskedést?l sem mentes ordenáré fröcsögésbe, akkor annak valóban nincs sok értelme, még szerintem se.


Az, hogy én ilyen tudálékos fasz vagyok, azzal magamat min?sítem, nem kell vele foglalkozni, ez már nem lesz soha jobb. :D
 
Top