What's new

Mesaje pentru partidele politice- Vrem decriminalizare !!!

enricco

Member
Am deschis acest thread, pentru ca este un forum urmarit atat de catre autoritati cat si de politicienii nostrii corupti si e un lucru bun acesta, sunt multi care se uita aici desi nu isi exprima opinia datorita fricii de a aborda un subiect sensibil care contravine moral cu cele invatate in scoala, care contravine dogmelor religioase si legislatiei romanesti :" droguri, "droguri" droguri".
Dumnezeu adica Patriarhul Daniel sau cine e acum, a zis ca nu e OK sa folosesti o planta care se numeste cannabis in tratament, nu, nu, chiar nu e ok, e un DROG de mare risc care iti poate afecta viata, tin minte si acum un banner “ Drogurile distrug tot, viata, familie, prieteni, etc” era pe la metrou afisat, intr-o zona plina de oameni care isi bagau seringa in vena, vreo urmare benefica a banului public bine “licitat”?
Ca avem din ce in ce mai multi consumatori de droguri, etnobotanice, heroina, cocaina LSD etc.
Cannabisul nu este un drog dragi politicieni, daca era un drog cand faceam o pauza ne apuca damblaua si incepeam sa spargem tot ce avem prin casa, asa cum e pe alcool sau pe tutun, ne apucam sa furam ca sa avem parte de substanta care ne face sa fim tari si mari dar la consumul de cannabis nu e asa, mergeti si voi intr-o tara unde e decriminalizat consumul si o sa vedeti si voi acolo ca ei nu au stirile de la ora 5 (17).
Voi vreti ca sa ne omorati incent si sigur prin prostia pe care ne-o prezentati in media si prin legislatia pe care ati facut-o ca sa ne suprimati drepturile noastre la medicamente naturale care sunte accesibile in tari europene, ziarele de top din Romania sunt Cancan, Libertatea, Spynews si Wowbiz, asta primim noi ca informare si nu putem lupta cu Leo de la Strehaia sau cu Bianca Dragusanu si alte vedete care sunt vedete dar ce fac? Stiu sa cante?
Stiu sa danseze, stiu sa faca dracu ceva? de sunt asa de vedete, vindeti subiecte tip showbiz care nu fac decat sa distraga atentia poporului roman de la problemele pe care Romania le are si probleme pe care voi le faceti pierdute pentru ca voi nu faceti nimic altceva decat sa furati si sa furati si sa furati si noi sa nu avem nici macar acces la medicamente naturale asa cum are access Olanda, Spania, SUA, Portugalia, Belgia, Austria , Cehia, Germania, la ei este decriminalizat consumul de cannabis, iar noi avem mai multe farmacii per m2 decat oriunde in Europa, ei ne vand medicamente pe care doctorii le prescriu la recomandarea agentilor de vanzari care le dau spaga.

ALO DNA, KOVESI, vrei ma sa va dau un PONT? ; Companiile de medicamente au agenti de vanzari care fac mese festive si ofera renumeratii pentru ca doctorii romani sa promoveze medicamentele lor? CE? Nu stiati acest lucru? A venit ca o surpriza acest denunt? Ce? Nu e denunt? Esti un drogat si nu putem asculta de tine?

Nenorocitilor care sunteti nenorociti !!! Va dati oameni ai legii si umblati dupa voi intre voi, ca azi il ia pe Cocos la 2.4 ani pentru nu stiu cate milioane, maine il ia pe Pinalti pentru vreo 6 dar defapt e un 2-3 ca na omul e scriitor, e detinut model si bagati si umpleti puscariile de oameni care v-ar putea aduce bani la buget cu care ROMANIA ar putea chiar sa construiasca ceva, macar acea nenorocita de autostrada Vest-Est, ce dracu e asa de greu. Ne-au luat-o bulgarii in fata la turism, defapt germanii dar e pe taram bulgaresc, ne-au luat-o ungurii la orice altceva in fata, mi-e jena sa merg undeva in lume si sa zic ca sunt roman ca numai de rau au auzit de noi.
Am avut 40 de ani de comunism si ne apropiem de 27 de ani de, voi o numiti democratie, dar multi ne vine sa injuram cand auzim acest cuvant pentru ca in 27 de ani de la caderea vechiului regim am vazut cum tara noastra fara nicio datorie externa se transforma in rusinea Europei, medicii, profesionistii, majoritatea a emigrat din Romania, s-a ajuns la distrugere si va mai continua asa daca nu interveniti voi cei care urmeaza sa ajungeti la putere, pentru ca avem alegeri anul acesta.
Ati furat !, mama ce ati furat !, ati furat cat de mult se putea, fabricile, industria romaneasca, livezile, culturile, terenurile pe toate le-ati dat la straini. America si UE v-au dictat ce sa faceti, sunteti niste nemernici niste nenorociti, am ajuns groapa de gunoi a Europei cu masinile SH si cu gunoaiele venite pe post de deseuri reciclabile, ne-ati facut supermarketuri si hypermarketuri unde sa ne dam si ultimul ban, nici Duminica nu avem timp liber sa ne bucuram de viata noastra umila ca ne trimiteti la Mall si la Hypermarket sa cumparam 49% din gunoaiele produse in Europa si China.
Au ajuns copii nostrii sa dezvolte alergii de la atatea E-uri din alimente, cuvantul PROMOTIE, PROMOTIE, PROMOTIE, starneste interes in sufletul romanul de rand, dar voi razand stiti mai bine ce e bun pentru noi ca sa consumam.
Ne-am saturat de voi, de voi politicienii care nu interveniti pentru romani, sa stiti ca suntem o forta si cand o sa ne intoarcem impotriva voastra atunci o sa suferiti si o sa sufere si copii vostrii ca nu o sa mai aibe pile sa se angajeze in sistem, nu o sa mai aiba prioritate la cozi si o sa fie si ei oamenii de rand exact asa cum suntem cu totii.
In Olanda iti ia 2.5 Euro pentru 200 ml de suc care pare sa fie natural, fermierii romani ar fi multumiti daca prin munca si truda lor ar vinde un suc pe 50 centi catre un turist strain, dar ei sunt nevoiti sa isi arunce recolta si sa faca tuica, palinca ca nu pot valorifica fructele altfel, ei sunt nevoiti sa dea laptele romanesc pentru 80 de bani ca mai apoi hypermarketul sa il vanda peste 3 RON, fermierii romani sunt nevoiti sa puna grau, porumb si alte plante furajere care ajung intr-un final peleti procesati chimic pentru animale, animale pe care voi ni le dati sa le consumam ca si carne proaspata romaneasca dar fara niciun gust.
Voi politicienii romani sunteti vinovati ca nu vedeti multe din problemele din tara aceasta, dar v-am scris acest mesaj pe acest forum pentru ca aici avem cultivatori si utilizatori de cannabis si planta aceasta poata schimba tara aceasta. Din cel mai mare cultivator de canepa din Europa am ajuns ca nici macar aceasta canepa sa nu o putem cultiva pentru fibra ei textila, tot ati omorat !, ati ascultat de VEST si VESTUL ne-a cam dat-o la muie, sper ca macar un partid politic sa faca un pas si sa zica ca este macar pentru decriminalizarea consumului de cannabis in Romania ca apoi sa ajungem la legalizare si sa dezvoltam si restul de ramuri ale acestei industrii productive ca altfel niciodata nu o sa ajungem sa fim o tara prospera, agricultura e moarta, industria e moarta, in SUA s-a revitalizat industria sticlei datorita bong-urilor, la noi cred ca se importa pana si nisipiul pentru geamuri.
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Inainte sa scrii pagini intregi ar fi fost o idee buna sa citesti regulile forumului. Daca se va concentra pe politica threadul va fi sters.
 

Erba Shoe

Member
Si frate ffs reformateaza textul asta. Pune-i un font mai mare si mai lejer de citit. Fa niste aliniate si apasa enter la fiecare doua pragrafe ca ma dor ochii de mor dupa primele randuri.

Altminteri, frumoasa initiativa dar nu doar astia sunt de schimbat. Ai de aface cu opinia publica despre care stim cu totii cine o formeaza: pensionari, asistati sociali, inbrezi, etc.

Plus ca, dealeri, consumatori, poate si groweri cre'ca sunt mana cereasca la impartirea treselor cand e sezon pentru ca sunt foarte usor de prins pe cand infractorii cu impact social mai devastator fut si rasfut totul; cu asta ce facem?
 

enricco

Member
Inainte sa scrii pagini intregi ar fi fost o idee buna sa citesti regulile forumului. Daca se va concentra pe politica threadul va fi sters.

Nu se concentreaza pe politica, nu tin partea niciunui partid politic, dar e momentul sa ne bage in seama si numai asa se poate, daca dovedim ca suntem o comunitate mare care poate fi luata in seama.
 

enricco

Member
Si frate ffs reformateaza textul asta. Pune-i un font mai mare si mai lejer de citit. Fa niste aliniate si apasa enter la fiecare doua pragrafe ca ma dor ochii de mor dupa primele randuri.

Altminteri, frumoasa initiativa dar nu doar astia sunt de schimbat. Ai de aface cu opinia publica despre care stim cu totii cine o formeaza: pensionari, asistati sociali, inbrezi, etc.

Plus ca, dealeri, consumatori, poate si groweri cre'ca sunt mana cereasca la impartirea treselor cand e sezon pentru ca sunt foarte usor de prins pe cand infractorii cu impact social mai devastator fut si rasfut totul; cu asta ce facem?

Am modificat textul pe mai mare, sunt un ex corigent la limba romana, sper sa ma intelegeti ca fac aceste greseli deoarece sistemul educational romanesc asa m-a pregatit pentru viata.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu se concentreaza pe politica, nu tin partea niciunui partid politic, dar e momentul sa ne bage in seama si numai asa se poate, daca dovedim ca suntem o comunitate mare care poate fi luata in seama.

De abia astept sa vad si eu comunitatea aia mare.. :laughing:

Am modificat textul pe mai mare, sunt un ex corigent la limba romana, sper sa ma intelegeti ca fac aceste greseli deoarece sistemul educational romanesc asa m-a pregatit pentru viata.

Nu poti da vina pe sistem. Am cunoscut oameni care au trecut prin acelasi sistem si au iesit bine. Deci nu e o scuza asta. E doar o scuza "romaneasca".
 
Last edited:

sandel

Member
Tre sa le faci ochii sa sclipeasca,uitati grasilor profit, locuri de munca, medicina
E singura voastra Sansa sa mai ridicati nivelul de trai,voua si noua.
Deci Billions nu millions da?Sa fie clar hotilor.
Aaa si daca vedeti ca lumea va vorbeste urat sa nu v suparati, ca nu voi traiti cu salarii de 1000Ron lunar.
Si Ba voua chiar vi se pare normal sa ne bagati in puscarie pt asta?Domne trãznivar!!!
 
Last edited:

mike1983

Member
Deja a inceput sa se lase cu dedicatii pe aici.Haideti sa va spun pentru ce e buna militia.Pentru a da amenzi si pentru a prinde growerii.In rest nu cred ca e buna la ceva.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu am alta intrebare.. daca tot vreti decriminalizare.
Sa presupunem ca de maine e decriminalizata. Voi v-ati expune cu treaba asta? Si daca nu, nu inseamna ca vreti legalizarea totala?
 

sandel

Member
Eu pentru legalizare am ţâpat.Enrico vrea sa spuna macar la bulau sa nu ne bage,mi-ar comvenii ş-atâta.
 

mike1983

Member
M-as multumi doar daca nu ne-ar baga la mititica sincer.De fumat pot lejer sa fumez in padure sa nu deranjez pe nimeni.
 

enricco

Member
Eu am alta intrebare.. daca tot vreti decriminalizare.
Sa presupunem ca de maine e decriminalizata. Voi v-ati expune cu treaba asta? Si daca nu, nu inseamna ca vreti legalizarea totala?

Daca ar fi ca in Cehia sa zicem si am primi o amenda "daca ne-ar prinde" gen la ei este 15k CZK, vreo 2400 de RON, da as plati-o, sa stiu ca nu merg la inchisoare, banii aceia s-ar duce la buget si mi-ar conveni, sau daca m-ar gasi in casa cu 5 plante si ar zice dle, ai comis o ilegalitate trebuie sa platesti 2400 RON, da dle, uite ia banii, pot sa dorm linistit, mai vine inca o data si ma mai prinde iar 2400 RON, dar macar NU MERGEM LA INCHISOARE, nu avem ce sa cautam noi acolo ca nu facem rau la nimeni ca nu vindem, nu profitam material de pe urma acestui medicament.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Dar la cum merge sistemul asta la noi, cu mai multi militieni undercover decat oameni cinstiti, realizezi ca daca ai luat o data o amenda esti direct in centrul atentiei dupa si nu mai poti face nimic?
 

enricco

Member
Daca ar fi decriminalizat nu cred ca s-ar aplica legea pentru consumatori, adica nu ar veni dupa mine si cele 5-10 plante ale mele, s-ar duce direct dupa culturile mari, vad un scenariu tip decriminalizare in RO " Toate terenurile virane invadate de cannabis, pentru ca romanul chiar daca nu e fumator ; vrea sa faca bani. Eu am bani sa platesc amenzile, nu sunt un om sarac, vrea statul bani de la mine, ii dau, dar sa imi asigure dreptul la tratamentul ales, recomandat de un doctor chiar daca respectivul doctor nu este roman, pentru ca nu ii poti impune unui doctor roman sa faca prescriere a unui drog, e impotriva a tot ceea ce a invatat el in facultate. Comunistii ne-au facut scoala asa cum au vrut ei, au schimbat istoria, au schimbat geografia, au schimbat psihologia, au schimbat limba romana si au schimbat si medicina, ca doar nu le era greu sa nu arunce cu gunoi intr-o planta care vindeca.
Daca statul roman decriminalizeaza, EU personal ies in strada si imi fac partid care sa urmareasca dezvoltarea economica a tarii noastre profitand de pe urma actului legislativ asa cum au facut si cehii, mama ! ce boom turistic e la ei in tara !!! They call it the new Amsterdam, desi mai are mult pana ajung acolo, dar o sa ajunga intr-un final, vedeti ca vine luna noiembrie, poate aud romaneste pe la festivalul acela de la ei ca o sa stiu ca sunteti de pe aici de pe forum :)))
 

CptSmoke

Member
Daca ar fi decriminalizat nu cred ca s-ar aplica legea pentru consumatori, adica nu ar veni dupa mine si cele 5-10 plante ale mele, s-ar duce direct dupa culturile mari, vad un scenariu tip decriminalizare in RO " Toate terenurile virane invadate de cannabis, pentru ca romanul chiar daca nu e fumator ; vrea sa faca bani. Eu am bani sa platesc amenzile, nu sunt un om sarac, vrea statul bani de la mine, ii dau, dar sa imi asigure dreptul la tratamentul ales, recomandat de un doctor chiar daca respectivul doctor nu este roman, pentru ca nu ii poti impune unui doctor roman sa faca prescriere a unui drog, e impotriva a tot ceea ce a invatat el in facultate. Comunistii ne-au facut scoala asa cum au vrut ei, au schimbat istoria, au schimbat geografia, au schimbat psihologia, au schimbat limba romana si au schimbat si medicina, ca doar nu le era greu sa nu arunce cu gunoi intr-o planta care vindeca.
Daca statul roman decriminalizeaza, EU personal ies in strada si imi fac partid care sa urmareasca dezvoltarea economica a tarii noastre profitand de pe urma actului legislativ asa cum au facut si cehii, mama ! ce boom turistic e la ei in tara !!! They call it the new Amsterdam, desi mai are mult pana ajung acolo, dar o sa ajunga intr-un final, vedeti ca vine luna noiembrie, poate aud romaneste pe la festivalul acela de la ei ca o sa stiu ca sunteti de pe aici de pe forum :)))

2 Cuvinte " TOT RESPECTUL". Si eu simt la fel ,fix acelasi lucru. Traim in tara in care multi au interes sa nu se legalizeze de la "dealeri" pana la "aia de sus" pentru ca altfel nu imi explic de ce monoglutamatul de sodiu ,care practic este o otrava pt organism si foarte cancerigen, este legal si iarba care vindeca cancerul este un "drog interzis"..Daca ar gandii toti ca tine , ar fi superb , oricum s-a mai schimbat mentalitatea oamenilor cu privire la fetita ,am putea incerca sa facem ceva in privinta asta..Vreau sa nu mai fumez iarba panicat in tara mea si panica nu e de la iarba , ci din cauza ca ai frica aia ca te prinde..As prefera in loc de panica sa am in cap chesti frumoase , cum aveam pe timpuri in alte tari..
 

aerbag

New member
De la caderea comunismului pana acum toate elementele politice exploateaza in mod constant lipsa de educatie a populatiei pentru diverse castiguri, este suficient sa zici cuvintele magice "salarii, bani, taieri de taxe" si gata, ochii mari si stampila-n mana, acuma ... daca le mai dai si liber la marioara, or sa realizeze in ce tara traiesc si se ridica cu pretentii ... fumatul e doar pentru EI ca sa stie mai bine cum sa prosteasca masele.

Legalizare ? La noi ?
Poate dupa ce o sa se legalizeze in toata Europa, insa poate nici atunci ... nu vezi cat de rotunzi se dau pe la tv cand ridica ceva mai inofensiv ca alcoolul ?

Bravo dom'le, bravo! Mergem pe drumul cel bun ...
 

enricco

Member
In Polonia s-au mai schimbat legile si asta recent, parlamentarii lor au votat (440 yay to 2 nay), adica doar 2 s-au opus. La noi daca macar s-ar ajunge la asemenea discutii pun pariu ca o sa fie exact invers la nr de voturi ca nu avem pe vreun parlamentar asa mai hipiot. Ei au in parlament un hip hopper Piotr Liroy-Marzec, cum ar fi la noi sa fie Cheloo in parlament ?
https://www.youtube.com/watch?v=4EyGOBL7GgY
 

SandalE

Member
Uau, thraderu asta aduce oameni noi pe forum ? Sau sunt doar clone ? :))

Cat despre initiativa, e ca un strop de apa in ocean, fix pix.
 

Latest posts

Latest posts

Top