What's new

Întrebare referitoare la LED-uri

coLeader

New member
Hello fellow growers :biggrin:,

Sunt nou la acest forum. Întrebarea mea este dacă cineva are experiență cu această placă cuantică cu LED-uri și care sunt gândurile despre aceste cipuri, sunt bune?
Sau ar trebui să obțin mai degrabă 2 lumini LED Mars Hydro TS 600?
Gândurile mele sunt dacă acest LED este mai bun decât Marte, voi primi 2 dintre acestea

link: https://www.emag.ro/lampa-pentru-cr...or-florilor-si-legumelor-ej-107/pd/DMM4TDMBM/
 

Attachments

  • photo2052517.jpg
    photo2052517.jpg
    39.4 KB · Views: 51

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Alea nu au 1000w sigur. Si par scumpicele pt cate diode au.! Eu as lua un singur panou ts1000 sau tsl sau tsw2000, decat 2 x ts600. Acum depinde si de marimea si forma spatiului disponibil.
 

coLeader

New member
Mulțumesc pentru răspuns. :)
Ei bine, motivul pentru care am vrut să aleg 2 Ts 600 este pentru că sunt destul de ieftine și am auzit doar lucruri bune despre ele, nu am comandat încă un cort, dar mă gândeam la 80x80x160cm la măsurători, aș crește 1- 3 plante sub ele în ghivece de 10 litri.

Scopul principal pentru mine este, de asemenea, să economisesc niște costuri cu electricitatea, așa că nu pot depăși cu adevărat 200 de wați:tiphat:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Ia ts1000 si ai tot ce iti trebuie pt 80x 80. 2 panouri pe spatiu patrat nu e distributie optima pe suprafata, un singur panou patrat e mult mai bun.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu as zice 2 sau 4 plante sub ts1000. Mai bine 4.
1.5-2.2 GPW.. eu am scos 1.7 gpw cu automate in 3 luni. Deci na, se poate mult mai bine.
 

vasile

Well-known member
Veteran
GPW e fictiune, conteaza mult ce strain cresti si cum il cresti, sunt multe variabile la mjiloc.

Da drumu la niste seminte, ultima grija tre sa fie GPW
 

coLeader

New member
Cred că o alegere mai bună ar fi Spider Farmer sf 1000, corectează-mă dacă greșesc. Dar, din moment ce folosește cipuri samsung lm301b, aș putea merge cu acesta în schimb.

În principal cultiv, semințe în vrac și semințe Rqs. Sunt curios să încerc ferma Barneys în viitor
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nu am probat, nush watti si alte alea daca e mai bun la pret per watt.. da, posibil. Eu ti-am recomandat dintre cele pe care le cunosc. Asa si la mars au modele mai scumpe cu chipuri mai bune (osram/samsung). Dar pana nu probez nu as stii sa iti spun daca merita diferenta de pret.
 
Top