What's new

GrowLEDLog AutoMazar , AutoThink Big - Gal -

orangefreak

Member
Witam,

Po dłuższej przerwie, udało mi się w końcu zaadoptować kawałek powierzchni pod uprawę pomidorów.
Gdy tylko miałem okazję i możlwiości , uprawa odbywała się pod HPS .... no i oczywiście out , standardowo ; )

Gdy doleciała do mnie wiadomość, że istnieje takie coś jak C.O.B. , czy ogólnie nazwawszy całe spektrum modułów LED pod uprawę , coś zaiskrzyło , bowiem nie było mowy o uprawie w Galurii pod HPS ( co z gorącem, kosztami za prąd, itd ) więc złożywszy z pomocą forumowiczów moduły oparte na COBach. A co w nich siedzi :

3 x Epistar 100W, 3500K, 45mil ( puszczone na 50% ) , aktywne chłodzenie alpine.

Powierzchnia to 0.46m2

Każdy COB siedzi na osobnym radiatorze a pomiędzy COBem pasta MX4.

Różne teorie krążą na temat gleby użytej do uprawy pod Ledami i problemami związanymi z doborem niewłaściwej mieszanki.

Ja użyłem mieszanki :

- ziemia z dodatkiem kokosu - 3/4
- perlit - ok. 1/4

Wydaje się być lekka , " puszysta " , co przy LEDach i mało wydzielanego ciepła przez nie jest plusem ( HPS - cieplutko , tak ? woda szybko paruje, korzenie nie gniją jeśli nie przegniemy z wodą ) a przy LED , może być problem.

picture.php


Na sam początek użyłem doniczek 1.5L
Pestki ( Auto Mazar , Auto Think Big ) są w glebie już od 20go. Za niedługo powinny wyjść i pokazać jak rodzi się piękno : )

picture.php


Kolejne dwie Think Big będą wysadzone jak siostrzyczki wyjdą ponad poziom bogatej w mikro i makro , glebę : )

Box to zaadoptowana szafa ( które jeszcze wymaga paru urozmaiceń i ulepszeń , bardziej dla pomidorków , ciut mniej dla mnie , ale razem tworzymy jedną całość więc działam tak szybko i wkładam tyle ile potrafie )

picture.php


Tak więc. Jedziemy z tematem.

Pozdrawiam,
Zdrowych , pełnych miłości i rodzinnego ciepła Świąt.
Z fartem załoga
OF :tiphat:
 

orangefreak

Member
Witajcie :tiphat:

Mały update. Dziewczynki wiedząc , że tatuś z niecierpliwością na nie czeka , postanowiły dziś się mu pokazać : )

po lewej Think Big i prawa : Auto Mazar

picture.php


picture.php


picture.php


Wilgotność : 50% , temp 24*

Przede wszystkim Zdrowych Świąt załoga. Dla Was, dla Waszych najukochańszych , bliskich ...

Z Fartem !
Gal :tiphat:
 

Pompey

New member
Siê ma, jak tam w szafie kwitnie juz co? Mia³em mazara w auto od bu³ka i ca³kiem dobry by³, fajne topy twarde jak kamieñ, choinka taka , ciekawe jak od holenderskiej pasji ci wyjd±, Pozdro
 

orangefreak

Member
kips0n jak tam ci idzie kolego, moim zdaniem te COB zrobi± robotê, jakie¶ nowe foty?

Hej przyjacielu :tiphat:

Pompey Siê ma, jak tam w szafie kwitnie juz co? Mia³em mazara w auto od bu³ka i ca³kiem dobry by³, fajne topy twarde jak kamieñ, choinka taka , ciekawe jak od holenderskiej pasji ci wyjd±,

Siemka załoga , Pompey :tiphat:

Ogólnie sytuacja wygląda źle :( Jak się okazało, przedobrzyłem z nawozami, mieszanka ziemi też była nie ta.

COBy okazało się, że szt. ma 20W :woohoo:czyli w sumie miałem 60W z trzech. Wszystko dobrze obliczone - nie wiem gdzie leży błąd.

Doszło jeszcze kilka błędów , można powiedzieć i tak to wygląda jakby amator zaczynał uprawę ...

Dokupiłem HPS150 i , w zapasie HPS250 i 400tka w tym tyg powinien dojść MH- staram się rośliny ratować , robie co moge i jak tylko mam chwilę - poświęcam na dogłębnym analizowaniu.

Wybaczcie załoga , że tak nie inaczej się stało , ale dla mnie - uwierzcie - byłem załamany. Do tego choroba , zmiana pracy, ogólnie troszke sie tego nazbierało.

No ale z drugiej strony patrząc, leci drugi grow, pestki dwa dni temu wysadzone - lecz nie na COBach , dopne wszytsko na ostatni guzik i lece ponownie - tym razem będzie White Widow i The Ultimate.

A miało być tak pięknie .. zrewanżuje się Wam growlogiem z pod HPS a nastepnym razem polece na Citizenach lub Cree. Jedynie to moge zrobic.

Z fartem ludziska, mam nadzieje że nie macie takiego nawału syfu
Pozdrowionka , piona
OF

:tiphat:
 

orangefreak

Member
Ok więc, wygląda to tak :

picture.php


Wydaje mi się , że chciałem za dobrze. Nawóz powinien być lany początkowo w dawce o 75% mniejszej niż zaleca producent. Ja dojebałem od razu pełną dawkę.

Człowiek uczy się na błędach, zostawie te kwiatki, jeśli uratuje może coś się z nich urodzi.

Kwestia COBów.. nie mam zielonego pojęcia dlaczego dały 20W , gdy obliczyłem , że z COBa wyjdzie 50W. Wsadziłem na szybko HPSa 400tkę , to też mogło być dla nich problemem , zapomniełem o odpowiedniej wentylacji , mieszających i wyciągającym. O odpowiednim nawilżeniu powietrza , luuuudzie... amatorszczyzna. Aż mi głupio , siedze w temacie kilka lat i takie coś odjebałem.

A tu już gotowy sprzęt , troche nieschlujnie to wygląda , jutro powinny wyskoczyć WW i Ultimate.

Nawilżacz doskonale się sprawdza, przy ustawieniu lekko ponad min , wilgotność podskoczyła z 35 do 58-60% - polecam ten sprzęt , sprawdza się doskonale.

picture.php


docelowo - wywiercenie w bocznej sciance otworu na wąż , który będzie doprowadzał mgiełke , drugi mieszający i zakup ciechego went o dobrych parametrach, ten wylotowy na zdjęciu robi taki chałas , że szok.

No i stacje trzabyło by przykryć.

--------------------------------------------------------------------------

picture.php


z fartem załoga
:tiphat:
OF
 

Pompey

New member
Ten "kamyki" ja bym wyjeb... I krawedzie w szafie przejechal po obytwu stronach jakims sylikonem czy czyms zeby swiatlo nie wpadalo a jak drzwi od szafy zamykasz to swiatlo sie do srodka nie dostaje, mozesz taka folie bialo czarna refleksyjna zarzucic. Chyba ze ogarnoles to wszysyko i ja na zdjrciach nie widze . Bede zagladal
 

masakrator

Well-known member
ICMag Donor
Veteran
A po co zes sie wjebal w automaty , jeszcze w huj drogie , i zeby byly choc szybsze niz normalne odmianki ktorych na forum krazy w huj za darmo i sa w huj lepsze i prostsze w uprawie . Automazary nie maja ful auto , niektore trzeba przelaczyc na 12/12 wiec tu tez kolejny problem mogl wyniknac , no i naprawde smakuje ci sianko z automatow ?
Uwazam ze podstawowy blad jest juz sama mysl sadzenia auto w boxie jak sie ma warunki na konkretne odmianki .
Powodzenia
 

Kelly's Heroes

Active member
Czesc Orangefreak!

Nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem...
Nowe pestki juz startują - tylko update'uj regularnie kolorki :)

3mam kciuki,
Pozdro!
 

RaStart

Member
Ten "kamyki" ja bym wyjeb... I krawedzie w szafie przejechal po obytwu stronach jakims sylikonem czy czyms zeby swiatlo nie wpadalo a jak drzwi od szafy zamykasz to swiatlo sie do srodka nie dostaje, mozesz taka folie bialo czarna refleksyjna zarzucic. Chyba ze ogarnoles to wszysyko i ja na zdjrciach nie widze . Bede zagladal

Pompey ty lepiej nie doradzaj bo to profi jest chlopaczek i ci pojedzie po rajtach, lepiej zostawic takiego cwaniaczkaa swoj swiat i swoje szare komorki.:tiphat:
( sorry freaku ze ci smiece w pokoju ale mnie za bardzo korcilo) tak pozatym to sledze i kibicuje
 

masakrator

Well-known member
ICMag Donor
Veteran
Pompey ty lepiej nie doradzaj bo to profi jest chlopaczek i ci pojedzie po rajtach,

Ale dobrze mowi , wyjebac ten gruz z doniczek , po co on tam jest , by woda nie parowala? ma parowac , czestsze podlewanie i przesuszanie ziemi wplywa korzystnie na rosliny .
 

orangefreak

Member
O widzicie , wchodze a tu się dzieje.

Siemka załoga, fajne , ciesze się , że jest odzew z Waszej strony.
Kiedyś się brało ziemię z włoknami kokosowymi, zapierdalało z workami na barach ze sklepu 40min do domu , bo samochodu brak , podłączało HPS podpiętego pod balast , który ważył jakieś 8kg , kupiło 400tkę ,szafe malowało na biało - jeden wentylator - drugi i mieszający - kilkanaście tyg później cieszyłem się zajebistym paleniem.

teraz ? To wilgoć, to to, to tamto... starzeje się i staram się nadrobić straty.

@masakrator - padło na auto, byłem przekonany , że w szafie będzie w sam raz , palonko z poprzedniego takie se , nie dbałem o panny bo praca non stop no i do końca chciałem się przekonać jak z nimi jest pod lampą a Mazara w gratisie dostałem, więc nie narzekałem. Teraz na feminizowanych lece - żadne auto , WW i Ultimate , jestem dobrej myśli.

Tak więc rośliny mają 4 dni , jutro wstawię zdjęcia. Chwilowo pod HPS150tką , jutro powinna zawita MH250tka i balast dla niej jak i HPS 250tki bo 150 na taką powierzchnię może być mało.

Temp - 24*
Wilgotność - kuźwa , rozkręciłem nawilżacz prawie na maksa i zapomniałem o tym , przyjeżdżam a tu jak w tropikach, 80% wilgotności , redukcja, teraz jest ponad 60%

Bardzo bym prosił o komentowanie, czy to będą słowa krytyki ( bardzo bym sie cieszył , chyba najbardziej właśnie z tych ) bo zaczynam jako " amator IN "

Dziękuje za te miłe słowa jak i słowa krytyki.
Tak długo walczyłem i w końcu udało mi się zorganizować kase , sprzęt pod COBy a tu jeden wielki ch..j za przeproszeniem. Trudno, uprawa pod LEDami musi poczekać w takim razie, finansowo nie wydole, czasowo już też zaczynam nie wyrabiać ale robie co moge

Buch za Was Przyjaciele , zdrówka życzę i z fartem załoga :tiphat:
Kłaniam się nisko
OF

New_DSC02084.jpg
 

orangefreak

Member
Heya,

4-5 dzień z życia WW i 2 x Ultimate

Oświetlenie - MH 250W
Temp - w okolicach 23-25*
Wilgotność - 50-60%

picture.php


Tak to wygląda, Pasywny dolot, wyciągający + mieszający 18W na klips - zacisk.

picture.php


Donice AirPot 11l ( chyba troche przesadziłem z doborem wielkości donic ) , Ziemia BioBizz Light Mix , nawozy :

- Canna Veg Terra
- Rhizotonic

Pytanko. Jak używać i kiedy zacząć używać Canny i jak z Rhizotonic''iem ?? Czytałem , że koleżka robi oprysk co jakiś czas, ale od kiedy zacząć, jakie dawki.. Jestem kompletnie zielony w tych tematach ( zawsze leciałem na biochumusie lub sklepowym nawozem do surfinii czy innych roślin ozdobnych ) i w co warto się jeszcze zaopatrzyc ?

Pozdrawiam
OF
Z fartem

:tiphat:
 

orangefreak

Member
Wczesniej tez na femkach jechales ?

Czemu 3 na krzyz ? tam z 6 wchodzi i 1-2 tygodnie wega i flo .
Jedziesz

Tak, femi, tylko że auto. Duuużo wcześniej też same fem, czasem za dobre sprawowanie zdarzało się dostać to i owo od załogi IC , za co podsyłałem swoje "wynalazki" , jedna krzyżówka nawet ciekawa wyszła, do HC musiałbym napisać, on zdawał relacje, ale nie wiem czy będzie pamiętać, trochę minęło

Widzisz.. tak to jest jak sie nie czyta - na biede tam wejdzie mi jeszcze jeden Airpot - to mam czwóreczkę. Następnym razem nie przesadzam z wielkością donic , bo tu ewidentnie jest przegięcie.

EDIT:
Do oddania, w sensie za jakiś " grosz " lub dary , oddam cały osprzęt pod COB - kompletny. Czyli - zasilacz , radiatory i wentylatory Arctic , jedynie czego trzeba to diód Cree czy innej , nie Tajwańskiej marki Epi , które też dam razem w komplecie. Jedynie co trzeba , to zawiesic , podłączyć i śmiga, ale nie tak jak powinno , bo obliczone było na 50W z COBa a jest 20W - gdzie problem leży - nieznaju.


Także jak ktoś chętny - spokojnie na priv - dogadamy się napewno

Poszedł oprysk Rhizo, 2.5ml na 1.5l wody, narazie ostrożnie, mimo tego, iż ludziska stosowali dawki większe dawki niż zalecane u producenta i było ok.

Faktycznie z tymi donicami przegiąłem hhehehe
 
Last edited:
Top