What's new

Első Ültetvény

Memezzus

New member
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, próbáltam szétnézni a fórumon mostmár pár napja de vannak pontok amik megakasztottak :D

Magok: Fat Banana Automatic valamint Fruit Spirit

Mars Hydro Grow TS1000 grow boxot használok

Az első kérdésem a csíráztatásnál kezdődik is, sokféle praktikát olvastam, van aki 24 órára egy pohár vízbe áztatja a magokat és ha lesüllyednek utána rakja papírtörlőre van aki ezeket az "easy grow" csíráztatókat használja. Van előny hátrány ezeknél vagy ez csak apró preferencia kérdése? :)

A második, hogy milyen földet használtok? Itt is sok féle véleményt láttam és őszintén nem tudom eldönteni melyik lenne jó megoldás.. láttam ezeket a "Plagron Growmix" -eket is, véleménye esetleg valakinek erről van? Tápszerezésnél milyen javaslatok vannak, ti milyen módszert alkalmaztok?

Továbbá a mérésekben kérnék segítséget, hogyan szabályozzátok a föld ph, ec tartalmát? Megéri e venni földbe dugható ph és nedvesség mérőt? ( itt a neve: "AQUATEK 3 AZ 1-BEN TALAJ TESZTER")

Igazából kezdetnek ennyi lenne, néztem több videót és fórum posztot a továbbiakról, de biztos lesznek még kérdéseim is. Ha lesznek mutatni érdemes képek azokat is majd fotózom ide :D
 
Last edited:

Uzsidoboz

Well-known member
Ezek rqs magok?
Azt a talajmérő izét ne vedd nem kell neked.
ph cseppteszter, ec mérő.
Többihez annyit keress 1 naplót azt másold le a folyamatot :D ez azért nem olyan egyszerü de kezdetnek megfelel max ujrakezded hajrá
 

Blekketekk

Active member
Hühű, hát válaszként oldalak lehetne írjunk neked. Na majd délután lesz kis időm, írok is. Nekem is megy Fat banana autoflo, most akarom kibaszni mer teljesen kiidegel… 😃
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🍆 Special 🍆
én csak annyit mondok, hogy kurvára kevered a szezont a fa....mmal.. földből nem mérünk ec t, bekeverésnél állííícsuk be a phját adalékokkal.. stb ha ennyire tudományosan akarod csinálni.. akkor mennnyéé kókuszperlittel vagy hidrózzál
 

Blekketekk

Active member
Lényegében Whipe leírta 2 mondatban amit én 3 oldalon akartam taglalni. 😃 szóval ja, ha teljes kontrollt akarsz akkor coco+perlit vagy hidro. Ezekben én nem tudok segiteni, én Batmixben nevelek, cserébe nem igazán tudom mi zajlik odabent a közegben, földbe ne ültess akkor már inkább valamilyen tőzegkeverék. Mennyire vagy kertész zseni? Úgy értem nagyjából érted/tudod mi miért zajlik a növényben úgy nagy általánosságban? Mi a cél? Kurva nagy szüret? Vagy csak önellátás meg bohóckodás? Mennyire vagy lusta ember, mennyire vagy fogékony a számolgatáshoz méricsgéléshez stb? Ha magamféle lusta ember vagy akkor hagyd a picsába a mérőeszközöket vegyél nagy zsák Plagron batmixet meg két maréknyi palántának való közeget meg még egy-két dolgot azt had szóljon. Ott a pont Skinningnél, olvass el sok-sok naplót, azokból le tudod szűrni hogy neked mi felel meg leginkább. Ahány ember annyi féle termesztési stílus… a Fat Banana-hoz meg sok sikert, nekem 5 nap volt mire csirázott (ez amúgy egyáltalán nem sok idő) viszont amikor kihajtott a közegből, 3 napig csak két szíklevele volt, majd nagy nehezen megszülte az első igazi leveleket, már akkor elég fura amolyan fél leveleket hajtott, ezt a szokását 3-4 hétig meg is tartotta, csúnya girhes hitványság… csirázáshoz vissza térve, nincs sok jelentősége hogy áztatod e pohárban vízben (én amúgy szoktam amíg el nem merül, hogy miért? Passz 😃 megszokás) sokkal fontosabb hogy sötét helyen legyen nedves környezetben 25 C fok körül. Első kert lesz ez ha jól értem, én ha most kezdeném semmi tapasztalat nélkül, akkor tuti fotós virággal indítanék és nem autoflowerrel. ✌️
 

Memezzus

New member
Ezek rqs magok?
Azt a talajmérő izét ne vedd nem kell neked.
ph cseppteszter, ec mérő.
Többihez annyit keress 1 naplót azt másold le a folyamatot :D ez azért nem olyan egyszerü de kezdetnek megfelel max ujrakezded hajrá
Igen, rqs magok :D
 

Memezzus

New member
én csak annyit mondok, hogy kurvára kevered a szezont a fa....mmal.. földből nem mérünk ec t, bekeverésnél állííícsuk be a phját adalékokkal.. stb ha ennyire tudományosan akarod csinálni.. akkor mennnyéé kókuszperlittel vagy hidrózzál
Az lehetséges hogy keverem, a sok olvasás után teljesen megzavarodtam :D Ellennék én a hagyományos megoldásokkal is de sose volt erősségem a növény gondozás ezért egy kis felkészültség nem árthat
 

Memezzus

New member
Lényegében Whipe leírta 2 mondatban amit én 3 oldalon akartam taglalni. 😃 szóval ja, ha teljes kontrollt akarsz akkor coco+perlit vagy hidro. Ezekben én nem tudok segiteni, én Batmixben nevelek, cserébe nem igazán tudom mi zajlik odabent a közegben, földbe ne ültess akkor már inkább valamilyen tőzegkeverék. Mennyire vagy kertész zseni? Úgy értem nagyjából érted/tudod mi miért zajlik a növényben úgy nagy általánosságban? Mi a cél? Kurva nagy szüret? Vagy csak önellátás meg bohóckodás? Mennyire vagy lusta ember, mennyire vagy fogékony a számolgatáshoz méricsgéléshez stb? Ha magamféle lusta ember vagy akkor hagyd a picsába a mérőeszközöket vegyél nagy zsák Plagron batmixet meg két maréknyi palántának való közeget meg még egy-két dolgot azt had szóljon. Ott a pont Skinningnél, olvass el sok-sok naplót, azokból le tudod szűrni hogy neked mi felel meg leginkább. Ahány ember annyi féle termesztési stílus… a Fat Banana-hoz meg sok sikert, nekem 5 nap volt mire csirázott (ez amúgy egyáltalán nem sok idő) viszont amikor kihajtott a közegből, 3 napig csak két szíklevele volt, majd nagy nehezen megszülte az első igazi leveleket, már akkor elég fura amolyan fél leveleket hajtott, ezt a szokását 3-4 hétig meg is tartotta, csúnya girhes hitványság… csirázáshoz vissza térve, nincs sok jelentősége hogy áztatod e pohárban vízben (én amúgy szoktam amíg el nem merül, hogy miért? Passz 😃 megszokás) sokkal fontosabb hogy sötét helyen legyen nedves környezetben 25 C fok körül. Első kert lesz ez ha jól értem, én ha most kezdeném semmi tapasztalat nélkül, akkor tuti fotós virággal indítanék és nem autoflowerrel. ✌️
Őszintén szólva a lusta típushoz tartozom én is :D A cél csak önellátás, nincsenek nagy vágyaim, és kertészkedést tekintve minimális tapasztalatom van, azt is egy bonsai adta szóval képzelhetitek :D Megfogadom a tanácsot a plagronnal kapcsolatban, valamelyik nap bele is vetem magam a dologba. Azt viszont hogy miért fotóssal kezdenél azt nem teljesen értem, úgy tudtam hogy az autókkal könnyebb (kevesebb termés kissebb méret azt olvastam) de kevesebb odafigyelés is kell hozzá, ezért gondoltam elsőre ezt :D
 

Blekketekk

Active member
Füvet vegyé a fenti napló olvasásához bőven, meg vegyél ki 2-3 nap szabadságot is. Ott a szejzmográftól kezdve a csokinyúlig mindent kitanulsz mire a végére érsz! 😃 hogy miért fotós? Ez könnyű ezt tudom! Azért mert van hiba lehetőséged, mivel tetszőleges hosszúságú a vegetatív fázis, és akkorára neveled amekkorára akarod. Nyilván ha autoflower genetika van a zsebedben akkor már ne szaladj fotoperiodikus szajréért. ✌️
 

f2obsession

Active member
Őszintén szólva a lusta típushoz tartozom én is :D A cél csak önellátás, nincsenek nagy vágyaim, és kertészkedést tekintve minimális tapasztalatom van, azt is egy bonsai adta szóval képzelhetitek :D Megfogadom a tanácsot a plagronnal kapcsolatban, valamelyik nap bele is vetem magam a dologba. Azt viszont hogy miért fotóssal kezdenél azt nem teljesen értem, úgy tudtam hogy az autókkal könnyebb (kevesebb termés kissebb méret azt olvastam) de kevesebb odafigyelés is kell hozzá, ezért gondoltam elsőre ezt :D

Ezzel én vitatkoznék (persze általánosságban fotóspárti vagyok, szóval lehetek elfogult).
Fotóst is nevelheted kicsire, ha mondjuk 3 hetesen átkapcsolsz 12/12-re.
Ellenben ha kezdőként vegben valamit elbaszol (Túltápolsz, túllocsolsz, földben mindkettő elég gyakori hiba első körben), van lehetőséged korrigálni, és csak akkor virágzásra kapcsolni, ha már teljesen rendben a növény.
Egy automatát fiatalon valamivel bestresszelsz, mindenképp virágozni kezd, és könnyen beállhat olyan állapot, hogy már érdemesebb újat indítani, mint megpróbálni végigvinni. Fotóst könnyedén klónozhatsz, így ha valami félremegy, akkor sem kell drága magokat ellőni, igazából egy magból meg lehet tanulni rendesen termeszteni....
 

AILD10

New member
Plagron all mixet használok.
Fele földet átmosom.
Elgórom a magot.
2-3 hétig csak állott csapvízet kap.
Aztán fitohorm mg és can is megy mellé amit a végéig adok neki elején 1ml/l ahogy közeledek a kapcsoláshoz már 2ml/l megy le a torkán.
12/12 ben meg kapja a plagron bloomot a plagron pk-t és a fentebb említetteket.
Minden kettedik locsi tápos.
Soha nem mértem semmit. Állott csapvíz.
Ha tudod neki biztosítani a megfelelő körülményeket mint a pára és hőmérséklet szép lesz.
Mindig egyet toppolok és lst-zek.
Én mindent itt tanultam és tanulok.
Majdhogynem az összes naplót elolvastam volt amit 3szor.
Lementettem mindent ami hasznos
mi mivel hogyan függ össze mikor hogy mit merre hány méter.
Hungrowboy naplója mindenkinek hivatkozási pont. (Hót kretén de legalább hosszú :D)
 

Blekketekk

Active member
Ez egy napló?! Leteszem magam ide a díványra azt végig nézem. Nem gondolod hogy a családdal kötekszek, mikor itt vagy Te! 😃 A képekkel ne bajolj, majd oda képzeljük. Óvatosan majd a Ca-val Mg-al, megeshet hogy Nitrogént is tartalmazhatnak, ha csapvízzel locsolsz abban meg ezek fellelhetőek. Amennyiben ez tényleg napló, akkor az általad elolvasott naplókban láthattad hogy egy két dolog azé meg van adva még nekünk olvasóknak. Pot méret, lámpa mennyire tőle és mennyire dimmelve stb… ha bajba kerülsz úgy könnyebben tudunk segíteni. Óvatosan ezzel a nem mérek semmit lazasággal, legalább azt nézd meg neten hogy területileg milyen a vized, ott írnak le ph-t ec-t stb… Szénszűrőt még hetekig ne üzemeld be, locsolás rá meg Rh-ra kibaszottul figyelj, amúgy meg hajrá!
 

Latest posts

Latest posts

Top