What's new

Cum am inceput eu...

Status
Not open for further replies.

Dl Green

Member
HARVEST - the mother plant(strain necunoscut-posibil ruderalis dupa cum au spus unii)

-astazi am adunat o parte din recolta si va rog sa ma lamuriti la cateva dileme:

1.Cunoasteti vreo metoda de uscat/fumat rapida? -sunt foarte curios sa vad ce am crescut nu de alta :D

2.Credeti ca am trimat/tuns bine bud-ul?

3.Planta cea mica si bolnavioara(BigBang 2 sapt veg 20/24h) pe care o vedeti in ultima poza, aveti idee ce are(avand in vedere ca i-am dat pana acum doar pamant+cocopeat,apa,lumina si aer).Oare sa fie prea mult udata?

Multumesc de ajutor! :thank you:

- acum pozele
 

Attachments

  • DSC02717.jpg
    DSC02717.jpg
    71 KB · Views: 41
  • DSC02721.jpg
    DSC02721.jpg
    28.6 KB · Views: 43
  • DSC02722.jpg
    DSC02722.jpg
    53.2 KB · Views: 42
  • DSC02723.jpg
    DSC02723.jpg
    44.5 KB · Views: 39
E

evilkid

la florasol am observat o chestie... se duce repede fosforul din el... si dak e 50/50 cu cocopeat, clar ca l-a consumat repede. incearca sa dai o doza mica de fert (1/3 din doza recomandata) si vezi cum evolueaza. de aceeasi problema m-am lovit si eu
 

MJgrow

Active member
cred ca la toate e problema asta cu fosforul. eu de obicei combin mai multe tipuri si dupa ce dau un fert pur si simplu explodeaza... in crestere si dezvoltare....

Asta spune multe :)
 

Dl Green

Member
HARVEST - the mother plant(strain necunoscut-posibil ruderalis dupa cum au spus unii)

-astazi am adunat o parte din recolta si va rog sa ma lamuriti la cateva dileme:

1.Cunoasteti vreo metoda de uscat/fumat rapida? -sunt foarte curios sa vad ce am crescut nu de alta :D

2.Credeti ca am trimat/tuns bine bud-ul?

3.Planta cea mica si bolnavioara(BigBang 2 sapt veg 20/24h) pe care o vedeti in ultima poza, aveti idee ce are(avand in vedere ca i-am dat pana acum doar pamant+cocopeat,apa,lumina si aer).Oare sa fie prea mult udata?

Multumesc de ajutor! :thank you:

- acum pozele


Si totusi,imi puteti spune,va rog, cateva indicatii la cele mai de sus?La primele doua dileme....
 
Last edited:

sznake

jarhead
clar.. ruderalisul nu face foxtails.
Ba da! iti arat eu poze cu ruderalis numai cu foxtails daca insisti..

Oricum, plantutele de mai sus nu prea arata a rudy acum ca au inflorit, frunzele sunt grosutze, dar mai ramane de vazut taria..

Oricum, le-ai taiat devreme dupa cum imi pare. E plin de pistili albi pe-acolo. Dupa ce criteriu ai decis recoltarea?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
sper ca nu sunt si mov totusi ca cele din poza. :D
si da, as vrea sa vad, pe unde am intalnit canepa, numai muguri mici, compacti am vazut.
 
E

evilkid

HARVEST - the mother plant(strain necunoscut-posibil ruderalis dupa cum au spus unii)

-astazi am adunat o parte din recolta si va rog sa ma lamuriti la cateva dileme:

1.Cunoasteti vreo metoda de uscat/fumat rapida? -sunt foarte curios sa vad ce am crescut nu de alta :D

2.Credeti ca am trimat/tuns bine bud-ul?

3.Planta cea mica si bolnavioara(BigBang 2 sapt veg 20/24h) pe care o vedeti in ultima poza, aveti idee ce are(avand in vedere ca i-am dat pana acum doar pamant+cocopeat,apa,lumina si aer).Oare sa fie prea mult udata?

Multumesc de ajutor! :thank you:

- acum pozele

1. cea mai buna varianta de uscare, e cea naturala. poti usca un bud mic in cuptor(cu gaz sau microunde) dar ai grija sa nu il ti prea mult. o sa isi piarda din tarie, dar o varianta de a usca bine fara sa se degradeze thc-ul, nu exista

2. fiecare grower face trim-ul dupa bunul plac... dak tu ejti multumit, e bine :D
 

Dl Green

Member
Pai,avand in vedere ca nu am lupa sa ma uit la tricomi,am apreciat dupa nr de pistili maronii(am apreciat undeva la 70% ca fiind maronii).Plus de asta plantuta are aprox 9 sapt de flower si majoritatea frunzelor medii/marii erau galbene/ruginii si gata sa cada.Intradevar ai dreptate ca unii pistili erau inca deschisi la culoare dar asta numai in varful buzilor.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
cand sunt maronii inseamna ca deja a inceput degradarea thc-ului. scopul e sa fie cat mai putini amber si clear si cat mai multi clowdy.
mie unul 70% amber mi se pare enorm.
 

molotov

New member
Dl Green, tot respectul.sia facut grow cand nu stia mai nimic despre asta si:-a aplicat LST -a clonat -a reusit sa isi aduca copilele la maturitate. Indiferent de potenta budului, Felicitari!
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top