What's new

צמח גיי

אני עצוב מאוד. יש לי הרמאפרודיט בתוך הסקרוג שלי (צמח שמגדל איברי מין זכריים ומפרה את עצמו, ואת כל הנקבות שבסביבה שלו).

אני לא יודע מה לעשות. יש לו פרחים גדולים ויפים וכל כך חבל לי לוותר עליהם.

DB420

Member
אם יש שם עוד כמה בנות שלא הופרו אז כדי לך להוציא אותו משם, עדיף לוותר על אחד מאשר להרוס את כולם.
אם אתה יכול להעביר אותו למקום אחר ולהמשיך לגדל אז זה גם טוב, אבל רוב הסיכויים שלא קיימת האפשרות ופשוט צריך לוותר ולדעת שבתהליך לפעמים צריך לאבד חלק מהצמחים.

בהצלחה עם שאר הבנות! :)

אז זהו, שאני לא יודע. כי חלק מהתרמילים שהוצאתי כבר היו פתוחים ואף קצת צהובים, אז הגיוני להניח שכבר יש קצת זרעים על הבנות. זה דווקא שיקול בעד להשאיר אותו, כי אני בכל זאת מתכוון לחפש ולהוריד אותם כל יום, למרות הקשיים.

מצד שני, יש אפשרות להוציא אותו החוצה, ארבע חמש שעות של שמש בוקר. אבל אני חושש מכך שהוצאה אותו החוצה בסוף מאי (הוא בפריחה כבר קצת יותר מחודש) תהיה מכת מוות בשבילו. הוא ייתקע בלימבו כזה בין שאין פריחה ואין גדילה, זה מה שקרה לצמחים אחרים שהוצאתי בסוף מארס. מצד שני, אני עדיין מקווה שהם ימשיכו לפרוח בסוף הקיץ. מישהו מכיר מצב כזה?

חבל מאוד שלא מוכרים בארץ תכשיר שנקרא dutch master's reverse
זה תכשיר שמרססים כדי "ליישר" צמחים עם נטיות, מרשמים של מגדלי אינטרנט הוא גם עובד. אבל פה לא מוכנים להביא אותו, ולהזמין מהאינטרנט קשה מאוד מאוד.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אם אתה חודש בפנים תעשה ככה:
קודם כל תרסס הכל עם מרסס דק במים מינרליים. זה יהרוג את האבקנים שמטיילים. חשוב מן הסתם לאורר טוב עד שיתייבש - עדיף לא לסגור את הדלת.
אחר כך תוציא את כל הפרחים הזכריים שאתה מוצא. כל יום.

תשקה את הצמח שהחליט שלהיות רק נקבה זה לא מספיק עם משהו כדי להוריד את הסטרס. אני משתמש בתמציות של אצות כמו אלגמיק של ביוביז ועכשיו בריזוטוניק של קאנה שהרבה יותר יקר אבל אני מקווה שיהיו לו חיי מדף יותר ארוכים.

בכל מקרה אם כבר מצאת את החלק הצהוב של הפרח הזכרי כנראה יהיו לך זרעים. אבל ברוב היבולים תמצא כמה זרעים, זה לא ביג דיל ובשלב הזה זה גם לא מפריע לייצור בלוטות שרף וכל זה.
מה שכן, כמה שתקפיד יותר להוריד את הפרחים הזכריים ככה יהיו לך פחות זרעים.

גם אם יביאו את הרוורס לארץ לוקח למשלוח משהו כמו 3 חודשים לעבור את כל האישורים - זה לא מה שיעזור לך.
אתה יכול להזמין עצמאית מאיביי או חנויות שמסכימות לשלוח לישראל וזה אמור להגיע לרוב תוך 3 שבועות.
אני לא הייתי מתעסק עם זה בכל מקרה כי פשוט אני לא מאמין שזה יגיע בזמן שזה יעזור לך אבל הזמנתי כל מיני דברים ברשת וקשה זה לא היה.

אני מוריד גם פרחים זכריים פעם בכמה זמן אבל שצמח מוציא יותר מ2 פרחים זכריים ביום אני מוריד את הקאט מהאוסף שלי.

תזכור שלזרעים שיצאו תהיה נטיה מוגברת לצאת הרמי ולכן מאוד מומלץ לא לגדל אותם אלא אם יש לך מספיק זרעים ומספיק משאבים כדי לבדוק את העמידות שלהם להוצאת פרחים מהמין השני. מה שלרובנו אין.

בהצלחה :)

תודה פונז! יש לי אלגהמיק אבל הוא די ישן ואני פוחד לרסס איתו. אקווה לטוב.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אם האלגמיק עכור זרוק אותו לפח.
אם זה מעודד אותך עכשיו גיליתי שגם לי היה הומו בסקרוג שהזריע לי את כל המחזור.

Blueshark

Active member
Sorry, not high-jacking the thread. Just wanted to let you know that I stand with Israel.
100% support. From the USA...

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
Hello to you too sinaloa.
Somewhy the arab font on my chrome browser is ultra small.
Welcome :)

isranabis

Active member
Veteran
יש שיטה לטפל בזנים עם נטייה להרמי,הדרך הכי טובה שאני מכיר למנוע הרמפרודייט זה להפרות את הנקבות בשבועיים הראשונים לפריחה,מה שיוצא זה שרק בחלק התחתון של הבאד יש מעט זרעים וכל שאר הבאד נקי מזרעים,בגלל שהצמח הופרה בשבועיים הראשונים אז אין לו הרבה זרעים והכי חשוב הוא מאבד את החשק להפרות את עצמו,למעשה כל זני הקאנביס הם הרמפרודייט ואם לא תקטוף את הנקבה אז יגיע שלב שהיא תוציא פרחים זיכריים,גם סטרס של חוסר מיים גורם להרמי ,בקשר להוציא את הצמחים החוצה ולגמור את הגידול לפני שהיום מתארך מידי אחד הדברים החשובים זה שהצמחים יהיו קרובים לנעילת שורשים ואז הם לא יחזרו לגידול ירוק

אני נתקלתי בעיצה הזאת לא מזמן - היא ממש מצאה חן בעיני בהתחלה, אבל אז חשבתי, שבעצם הסיבה העיקרית שבגללה אנחנו רוצים למנוע הזרעה היא התיאוריה שאומרת שצמח שהופרה ישקיע פחות אנרגיה ביצירה ופיתוח של פרחים, ויותר בזרעים עצמם. אני לא יודע עד כמה התיאוריה נכונה, אני זוכר שקראתי מאמר מאוד רציני שטען שאין שום הבדל באיכות או בכמות השרף/טהצ בצמחים מוזרעים, ההבדל היחיד הוא שהצמח המוזרע יפיק פחות פרחים. ולכן למרות שהפריה מוקדמת תמנע הרמאפרודיזם (אומרים שזה עובד 100%), ייתכן שזה יהיה, מה שנקרא באנגלית,
defeating the purpose
(במיוחד אם זה מתבצע בשלב מוקדם של הפריחה)

בסופו של דבר אגב, בנושא המקורי של השרשור, הורדתי אז את כל הביצים הקטנות והן לא חזרו. היה לי מעט מאוד זרעים בסקרוג, ורובם נוצרו ממש בסוף כי נתתי לצמחים קצת יותר מדי זמן לפרוח והם התחילו להפרות את עצמם לקראת הסוף.

מה שכן, לקראת הגידול הבא אני חושב שאני אזמין מחו"ל פשוט את הריברס של דאטשמאסטר - אומרים שזה באמת עובד.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
יפגע או לא יפגע באיכות זה חד משמעית יפגע בכמות.

isranabis

Active member
Veteran
אם יש רק זרעים בודדים הצמח לא מבזבז כמעט אנרגיה עליהם,בכל אופן אני מדבר מניסיון לא שמועות,בכלל אני מאוד מקווה שאם מישהו ממליץ על משהו זה רק מניסיון ולא משהו שהוא שמע או קרא מאוד לא רצוי שנעשה פירסום טוב לדבר שאנחנו לא מכירים ולא התנסנו בו חבל להפיץ סתם שמועות ,

אני חושב שזה בסדר גמור להגיד - אני השתכנעתי מנסיון של אחרים שזה עובד
ברור שכל אחד לוקח את זה בערבון מוגבל, כמובן שחשוב לציין את זה כדי שלא יחשבו בטעות שאתה מדבר מנסיון כשאתה לא.

וברור שגם נסיון של אחרים וגם נסיון שלך יכולים להטעות ואף להטעות בגדול - אנחנו לא מדענים הרי, ולצערי לא נערכים הרבה מאוד ניסויים שאפשר לקרוא להם אמפיריים, לא בעולם הפורומים לפחות. אבל בכל זאת - אין לנו דרך יותר טובה ללמוד.

isranabis

Active member
Veteran
למדתי המון מנסיון של אחרים כשהם היו אלה שהתנסו וגם נפלתי לא מעט פעמים בגלל טלפון שבור