What's new

Canabis in Bucatarie - Retete si ingrediente primare - THC din firimituri si frunze

G

gorbaciov

si am crezut ca am scapat de tine.am scris mai sus ca nu am manacat kktu ala singur.citeste in plm odata corect ce scrie pe aici si nu mai abera aiurea.daca nu te duce capu nu vorbi.reteta e sa zicem la 500 grame unt 100 grame bud.daca eu pun la 500 grame unt 50 grame bud ma ia la fel, numai ca pui mai mult unt la prajitura.ce plm e asa greu sa gandesti umpic inainte sa mananci kkt aiurea.4-5 cuie de frunze nu inseamna 4-5 frunze, dar din nou tre sa gandesti putin ;).din 4-5 cuie te faci 2 insi de 4-5- ori sa zicem.daca le pui pe toate in unt si bagi tot odata e clar ca te ia.daca nici cand ti-am explicat asa nu te duce capu', nu stiu la ce cresti verde,te depaseste.mi-am spus aici prima experienta cu cannabutterul si se trezeste sa ma critice un "personaj" care se chinuie de 5 luni cu o planta.du-te tare coaie, ti-am mai zis odata.

ba idiotule duten plm de terminat !

aberezi si fumezi frunze de masculi si te dai cunoscator si nai o treaba! dastia ca tine fumez zilnic =))

taci dracu din gura ca rade toate lumea de tine , esti singuru de pe site asta care fumeaza coaie si face prajituri din bete ! sa vi sa-ti dau si frunzele mele sa te simti mai bine =))
 
A

AlexFermieru'

threadul meu nu cred ca spune ca nu am o treaba.am mai multe growuri terminate decat tine, "cunoscatorule".daca fac niste lucruri mai diferite si spun ca sunt ok in lipsa de material asta inseamna ca sunt necunoscator.macar incerc.dar tu nu ai de unde sa stii cum e sa inceri anumite lucruri odata ce nu esti in stare sa duci o planta la capat nici "din carti"(si ai contul aici de ceva luni bune).hai ca nu ma pun la mintea ta sa te injur si eu, nu meriti efortul sa iti mai scriu 3 cuvinte in plus.

nu am ce face cu alea 10 frunze de pe super planta ta, ma descurc cu ce am mai bine ;).ai grija la grow, ca te prind din urma :).

somebody stop gorbaciov, a dat frustrarea in el :)) ce ma distreaza baiatu' asta :))
dark 10 lei beletu' :)
 
G

gorbaciov

fermiere nu cred ca tre sa ma laud eu cu ce fac ... spre deosebire de tine imi pot cumpara niste iarba sa ne simtem si noi bine...
 

picikoo

New member
Salut...sunt nou aici si am o intrebare...stau intro zona unde se gasesc hectare intregi de canepa industriala...sunt fumator de vreo 15 ani...problema e ca absolut tot e plin de seminte..au rasina destula...cum extrag thc din ele sau cum fac hash...am vazut ca e ft ushor sa fac canabutter din ele dar problema e cum il folosesc eu fiind doar fumator...va multumesc
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Iti iei niste bubblebags si incerci sa faci hash, va fi putin si te va adormi instant cand il vei fuma. Dar e bine ca e multa canepa in jur, poti camufla mai bine plantele tale. Care vor fi si ele pline de seminte, ... macar ai din ce face hash cum trebuie. :)
 

picikoo

New member
Iti iei niste bubblebags si incerci sa faci hash, va fi putin si te va adormi instant cand il vei fuma. Dar e bine ca e multa canepa in jur, poti camufla mai bine plantele tale. Care vor fi si ele pline de seminte, ... macar ai din ce face hash cum trebuie. :)

Ok man bun sfat dar pe mine procedeul de fabricatie ma intereseaza...cum il fac...usuc plantele...le macin...prin ce le dau? Am vazut un video pe youtube unde niste negrii freaca cu palmele plantele si apoi scot hash de ala natural...am incercat metoda asta mia iesit la fel doar ca nu arde prea bine si pute groaznic 😂...repet pana acum nu am avut nici o treaba cu extractii sau alte procedee...!!!
 

picikoo

New member
Canepa

Canepa

Cam asa arata
 

Attachments

  • 20170817_104212.jpg
    20170817_104212.jpg
    65.5 KB · Views: 42

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
pai o usuci, o rupi bucatele asa grosier, si folosesti setul de bubble bags ca sa faci water hash, folosind apa. Dar, rasina nu prea e pe canepa industiala, deci n-o sa scoti mare lucru.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Îți iei niste bublebags cu a zis și explo și dacă ai cânepă la discreție atunci poți începe să faci liniștit hash ! Pe lângă asta îți mai trebuie multa gheață găleți mari cum sunt cele de lavabil o bormașină sa amesteci gheață cu apa și plantele daca nu vrei sa faci febră musculară la mâini!! Plantele nu trebuie uscate !! Că dacă le usuci de sfarama și vei avea în final in hash mai multa materie vegetala si automat o calitate care lasă de dorit! E de ajuns sa le rupi in bucatele de 10 cm atât cat sa nu depui un efort prea mare ! Înainte e recomandat sa le stropești cu putina apa crenguțele și să le tii la congelator că 12 - 24 de ore intr-o punga de plastic înainte! Apoi scoți gheață iarba și puțină apă cam 20 % și le arunci in galeata ! Ei bormasina și începi să le amesteci până de topește toată gheata ! Apoi strecori apa de plantele care le-ai folosit și apoi acea apa o strecori prin acei saci si voila! Hasul e pe Cale sa ajunga in stadiul final !! succes!!!!
 

picikoo

New member
Ok...va multumesc mult...am sa incerc si revin cu un post sa va spun ce a iesit...are destula rasina si cum e la discretie pot alege exact pe cele care au mai multa...crenguta din imagine e full se lipeste de maini si e un copac adica sunt in jur de cateva kg bune pe toata planta!!!
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Hai succes ! Revino cu niste poze sa vedem și noi ce a ieșit! Și rămâi dator cu cate un gram de fiecare!
 

picikoo

New member
Ce as putea folosi alceva in afara de bubble bags aia? As vrea sa fac astazi si nu am la indemana bubble bags...am vazut intr-un post anterior la cineva zicea ca foloseste un tricou de bumbac!!
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Nu ! Bumbac exclus! Filtre de cafea , o mătase fina cu ochiuri cat mai mici! Dar se pierde din tricomi!! Că să obtii full met faci un run apoi lași acea apa sa se depună tricomi pe fundul vasului și după ce sau așezat pe fund încet fără să agiți prea mult arunci surplusul de apa ! Apoi acel vas il pui undeva la soare sau căldură sa evapore apa și va rămâne doar hasul! Hai că deja îmi ești dator cu 2 grame!! :D
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
site serigrafice ai putea folosi. dar si alea is la fel de greu de gasit precum sacii.
 

SandalE

Member
Cam asa arata

2. Reteta ROMANEASCA, empirica
Ingrediente: :comfort:
* Frunze de marijuana tocate. Daca se folosesc frunzulitele din jurul bobocilor, laptele va iesi "tare", dozajul este in jur de un sfert de ceasca. Daca se folosesc inflorescente de Ruderalis sau de Canepa Industriala, ori frunze de la Masculi, laptele va iesi mai slab, dozajul este intre jumatate de ceasca si o cana.
Frunzele nu trebuie sa fie uscate, pot fi si verzi. Se toaca pentru a usura extractia.
* Lapte integral sau cat mai gras ( 3.5 % minimum ) .
* Daca nu avem lapte integral, il reconstituim, adica adaugam 15 grame de unt la fiecare litru de lapte. Sau adaugam 25 de grame de smantana la fiecare litru de lapte.
Frunzele tocate se pun intr-o oala, se preseaza bine si se acopera cu lapte. Se pun pe un foc mic si se fierb 4 - 8 ore. Dupa primul clocot mai putem adauga frunze, acestea se lasa foarte mult. Laptele va scadea in timpul fierberii. Daca scade prea mult se poate completa cu mici cantitati de apa. Este important ca amestecul sa nu se prinda de oala. Pentru asta amestecul trebuie amestecat tot timpul si oala sa fie din cea cu fund dublu sau se va folosi cuptorul dupa ce amestecul a dat primul clocot si nu mai are tendinta de a da in foc. Daca se foloseste si unt sau smantana, acestea se adauga odata cu frunzele, se vor topi si se omogenizeaza treptat, odata cu amestecatrea. Ruderalis-ul si canepa Industriala, ca si frunzele de masculi nu prea au tricomi si trebuie extras THC din structura plantei. Deci necesita timpi de fierbere mai lungi.
Dupa fierbere se strecoara amestecul prin o sita, separand frunzele fierte de lapte, care se consuma dupa racire. Frunzele se arunca.
Este important ca amestecul sa nu se arda pentru a micsora din gustul gretos. Chiar daca utilizati cuptorul pentru a fierbe amestecul, nu uitati sa amestecati pentru ca toate frunzele sa vina in contact cu grasimea din lapte/unt, care altfel se separa si ramane sus.
Se recomanda ca doza sa fie bauta "pe nerasuflate", dupa expiratia aerului din plamani, pentru a nu simti gustul nu prea placut.
:canabis:
O lingura cu varf de cacao la o cana de Milky Way anihileaza in mare masura gustul neplacut ramas de la Iarba.:watchplant:

Ai fumato deja ?
 

Latest posts

Latest posts

Top