What's new
  • ICMag and The Vault are running a NEW contest! You can check it here. Prizes are seeds & forum premium access. Come join in!

60/60/140 - hps 150 - 4 Autoflo BCN Diesel

kyryfy

New member
setup.
60x60x140 dark room

sun.
ŻarówkaMH i HPS 150W w cooltubie

ventilation.
- Wentylator PK125 EBM 220m3/h - 360m3/h

seeds.
BCN Diesel AF

bowl.
5l

ziemia.
canna proffesional + perlit i kermazyt

nawozy:
* HESI BLOOM COMPLEX, 1 litr
* HESI FOSFOR PLUS, 1litr
* HESI TNT COMPLEX, 0,5 litra
* HESI ROOT COMPLEX, 0,5 litra
* HESI POWER ZYME, 0,5 litra
* HESI SUPER VIT, 10 ml



jak zrobic filtr węglowy tanim dobrym domowym sposobem ?

Trening .??
od kiedy powinienem zaczac cwiczyc rosliny? czy na te automaty dobrze bedzie jak zrobie lst i fim ? pisac wszystkie porady zawsze sie przydadzą od doświadczonych ludzi.

A i mam pytanie na temat spryskiwania roslin na noc czy mozna je tak codziennie obficie spryskać czy one moze tego nie lubią i lepiej robić to co pare dni ?


Jesli mozecie cos jeszcze doradzic dzieki z góry i Pozdrawiam
 

lob19

Member
Veteran
:tiphat:

weg u tych automatów moze trwac nawet 2 miechy!

@ tatasqn: nierozumiem czegoś, to co to za automaty jak wegują 2 miesiące? Na quake'u napisali tak:

"Plony po 8tygodniach / 65-70 dni od nasiona."

mam też pytanie: od czego jest ten skrót (BCNDiesel) British Columbia New Diesel? Czy BC jest w ogóle od BCbud? :D

Co do filtrów węglowych to jest milion patentów, trzeba sobie dobrać najlepszy do swoich warunków. Ja np. używam mat węglowych (jak do okapów czy kuwet dla kotów, można kupić na allegro) i jestem zadowolony.

masz tu linka do DIY linkoramy: https://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=40637

jest tam ok 10 patentów na filtry

pozdro i powodzenia

EDIT: a po co te skrawki folii aluminiowej? tylko hotspoty się porobią. Poza tym trochę za ciepło i dużo za sucho.
 

kyryfy

New member





temp. w boxie okolo 28-32*C wilgotność około 20-25% srednio w nocy dochodzi do 50% rosliny wysadzone okolo 10tego od wykielkowania maja ponad 2 tyg. :) Pozdrawiam:)
 

kyryfy

New member
dzieki za filmik bo widac ze typ naprawde ogarnia. Pisze ze najlepiej ustawic 16/8 bo długo rosną i zastanawiam sie czy nie zmienic ich na mazary bo one rosna szybciej w 70dni :) Co sądzicie bo chce uzyskać jak najwieksze plony w najbardziej mozliwie krotkim czasie. Na stornach pisz ze jest 40g z bcn diesla a na niektorych ze 80 i sam nie wiem jak jest
 

TataSqn

Member
wkońcu to jego odmiany;)
no na pewno normalne af beda szybsze tylko troche mniejszy plon
a to ile wyciagniesz z takiego kraczka to zależy od bardzo wielu rzeczy.
 

kyryfy

New member
A te 5 litrowe do donice to pozniej zmienic na wieksze jak chcemy na ilosc leciec ? bo z ta odmiana to dziwnie jest :) dzieki za rady tata sqn
 

kunkka

Member
Veteran
Do AF'ow max 7L donice, bo większe się nie opłacają( roślina i tak nie wykorzysta tyle gleby). I dzięki trochę większym doniczką roślina większa urośnie, czyli plon też trochę większy tym samym. Ale to wszystko rożnie bywa. No dobre nawozy na flo i powinno być dobrze.
Powodzonka!
 

Ergonomic

Member
kunkka, przecież jest wyjaśnione, że faza wegetatywna u tych auto- może trwać nawet 2 miesiące. W praktyce sprowadza się to do tego, że rośliny mogą urosnąć takie jak non-auto. Ja proponuję donice około 10.

karma dla kyryfy za sprawdzenie takich ciekawych odmian!
 

Zapaleniec

Member
Sory za krytykę, ale jeśli chodzi o odmiany to najgorzej wybrałeś jak się dało. Nie wiadomo ile będą wega ciągnąć co przekłada się na to że nie wiadomo w jakie donice je pakować, jak trenować, ani nic. Nawet nie wiesz kiedy strech zaczną więc niewiadomo kiedy przesadzać.

Jeśli są całkiem fotoobojętnę to im więcej światła dasz tym szybciej osiągną wielkość przy której zostaje zainicjowane kwitnienie. mh masz tylko 150 w wiec jak cie temp puszcza to obniz lampe plus minus 12cm nad rosliny - http://www.thctalk.com/gallery/data/500/MH_Light_Distance_Chart.jpg .Wal 24/h to najszybciej zaczna kwitnac i najwieksze urosna. ( o ile sa w 100 procentach fotoobojetne jak normalne af )

Teraz powiedz jakich nawozów używasz i ile dni mają i czy to reg czy fem to moze znajdzie sie jakas odpowiedz na twoje wczesniejsze pytania

Pozdro

Napewno tabletki c02 nie są do podlewania . korzenie potrzebuja tlenu a nie c02, te tabletki wrzucasz do wody i stawiasz pojemniczek w boxie i c02 sie uwalnia ale to jest gowno i tak nic nie daje, lepsza dobra wentylacja czyli wymiana powietrza w boxie minimum raz na minute i jest git. Do tego dobre ustawienie wlotow pasywnych zeby liscie tanczyly na wietrze hehe i bajka. Jak bedziesz przesadzal do wiekszych to jednak dodaj jakiegos spulchniacza, najlepszy kokos 30 procent albo perlit 20. Mozesz dac to i to ale licz sie z wiekszym zuzyciem nawozow i czestszym podlewaniem ale beda rosly szybciej.

pozdro
 

kunkka

Member
Veteran
No tak, weg może trwać 2 miechy ale nie musi. I też jakbyś przestawił na 12/12 to roślina powinna zostać pobudzona do kwitnienia. Z związku w tym przestaną rosnąć korzenie.
zapaleniec te CO2 tabs to są to podlewania. Jedna tabletka wystarczy na około 200L wody, więc do jednego podlania zużywasz tyle co główka od zapałki, może ciut więcej. Znajomy zawsze w swoich grow stosuje, i planty wydają się żywe, witalne i ładne.
http://www.hydroonline.pl/no-mercy-supply/tabletki-co2-81.html
tu jest o tych CO2 tabsach.
 

Zapaleniec

Member
zapaleniec te CO2 tabs to są to podlewania. Jedna tabletka wystarczy na około 200L wody, więc do jednego podlania zużywasz tyle co główka od zapałki, może ciut więcej. Znajomy zawsze w swoich grow stosuje, i planty wydają się żywe, witalne i ładne.
http://www.hydroonline.pl/no-mercy-supply/tabletki-co2-81.html
tu jest o tych CO2 tabsach.

Wez sie chlopie do edukuj troche a jak nie to swoje mongolskie teorie glos na haszu z kad przychodzisz na pewno bo tyam ta teoria jest powszechnie znana i powazana jako prawda oswiecona. Polecam ksiazke do biologi do liceum.

Swieceniem 12/12 nie przyspieszysz kwitnienia jesli to sa 100 af to zpowolnisz je bo hormony stymulujące kwitnienie zaczynają być produkowane po osiagnieciu pewnego rozmiaru tak na chlopski rozum mowiac. Jakos na outdorze af nie kwitna po 30 dniach od wyjscia z ziemi a pod lampa 24/24 tak
jak nie wczesniej
 

kunkka

Member
Veteran
Fakt 12/12 to nie najlepszy pomysł, ale mino wszystko powinno trochę pobudzić owe kwitnienie, no chyba że jednak mamy do czynienia z 100 % AF, które zakwitnie dopiero po osiągnięciu odpowiedniego wieku.
A co do tych tabsów to chyba ty musisz się do edukować chyba że mnie jakoś oświecisz.
I jak do wody je dawałeś i stawiałeś koło plantów to nic dziwnego że 'to gówno'.
sry maly off i powodzenia z tymi automatami.
 

Zapaleniec

Member
Fakt 12/12 to nie najlepszy pomysł, ale mino wszystko powinno trochę pobudzić owe kwitnienie, no chyba że jednak mamy do czynienia z 100 % AF, które zakwitnie dopiero po osiągnięciu odpowiedniego wieku.

No to nie najlepszy pomysł, ale jednak powinno trochę ? Sam sobie zaprzeczasz. Udzieliłeś już w tym temacie 3, słownie trzech złych rad. Odnośnie pojemności doniczki, odnośnie tabsów i odnośnie fotoperiodu. 3:0 ziom, nie wiesz - nie doradzaj.


A co do tych tabsów to chyba ty musisz się do edukować chyba że mnie jakoś oświecisz.


" Niewlasciwe warunki tlenowe w glebie wywieraja niekorzystny wplyw na rosliny:
- bezposrednio - powodujac niedotlenienie korzeni roslin i zahamowanie ich oddychania
- posrednio - przez nagromadzenie sie CO2 w stezeniach szkodliwych (ponad 10 %); "




I jak do wody je dawałeś i stawiałeś koło plantów to nic dziwnego że 'to gówno'.
sry maly off i powodzenia z tymi automatami

Gdzie napisałem, że ja tak robiłem ? Tym sprytnym posunięciem chciałeś się obronić ale niestety padłeś z kretesem. Skoro udowodniłem Ci, że nie nadają się do podlewania, to czyż nie mam również racji twierdząc że określenie gówno pasuję tutaj w 100 procentach :)

Pozdro
 

kunkka

Member
Veteran
Widzę że faktycznie jesteś zapaleniec i nic twojej błyskotliwej uwadze nie umknie.
Sądzisz że do tych automatów potrzeba doniczek 11L? W czym tobie nie pasują 7L? Za małe? Teraz są w 5L i kto wie czy nie mogły by wystarczy. A jakie donice proponujesz?

12/12 po około 1.5miecha powinna trochę pobudzić flo, o to mi +/- chodziło. Nie czasem że 12/12 od pestki...

Co to tych tabsów to za chiny się nie zgodzę.
"[...]Dzięki tabletkom CO2 możesz dostarczyć dwutlenek węgla bezpośrednio do korzeni swoich roślin i znacząco zwiększyć szybkość ich wzrostu[...]Zdrowe Cannabis mogą w ten sposób wchłonąć wielokrotnie więcej tej ważnej substancji odżywczej w porównaniu do powietrza. UWAGA: Dodawanie CO2 na krótko przed nastaniem ciemności nie daje żadnych rezultatów! W ciemności rośliny wogóle nie przyswajają CO2."

No tak, może nie stosowałeś a jak byś stosował to i tak źle zapewne.
Nie chcę niepotrzebnych spin i przechwalania się kto więcej rozumów zjadł. Jak popełniłem błąd a wiedzę że tak to dzięki za pomoc.

pozdrawiam
 

Ergonomic

Member
kunkka, wiesz, że sklepy typu hydroonline napiszą wszystko, żeby Cię przekonać, abyś wybulił jak najwięcej mamony na ich pierdoły?

Zamiast czytać teksty ze stron sklepów/głupich forów, lepiej poszukaj info na temat fizjologii roślin.
Jakiekolwiek dodawanie CO2 do gleby powoduje zakwaszenie gleby na drodze reakcji prowadzącej do powstania kwasu węglowego. CO2 jest potrzebny tylko liściom.

To dokładnie tak jak mój kumpel, który myśli, że jak podleje konopie spirytusem to będzie lepiej klepać... Podobno też wyczytał to na jakimś forum... Nie wiem kto Was ludzie biologii uczył w szkole- bo jest to materiał gimnazjalny
 

Zapaleniec

Member
Co to tych tabsów to za chiny się nie zgodzę.
"[...]Dzięki tabletkom CO2 możesz dostarczyć dwutlenek węgla bezpośrednio do korzeni swoich roślin i znacząco zwiększyć szybkość ich wzrostu[...]Zdrowe Cannabis mogą w ten sposób wchłonąć wielokrotnie więcej tej ważnej substancji odżywczej w porównaniu do powietrza. UWAGA: Dodawanie CO2 na krótko przed nastaniem ciemności nie daje żadnych rezultatów! W ciemności rośliny wogóle nie przyswajają CO2."

Ehhh, wiem że taki jest opis w growshopie...

http://www.sciaga.pl/tekst/68503-69-stres_roslin_wywolany_niedoborem_tlenu


Nie chcę niepotrzebnych spin i przechwalania się kto więcej rozumów zjadł. Jak popełniłem błąd a wiedzę że tak to dzięki za pomoc.
i tak trzymaj


Zamiast czytać teksty ze stron sklepów/głupich forów, lepiej poszukaj info na temat fizjologii roślin.
Jakiekolwiek dodawanie CO2 do gleby powoduje zakwaszenie gleby na drodze reakcji prowadzącej do powstania kwasu węglowego. CO2 jest potrzebny tylko liściom.


Dodali cwaniaki trochę magnezu do tych tabsów i wciskają naiwniakom.


pozdro
 

kunkka

Member
Veteran
Macie racje! Gdybym się 'nie potknął' żył bym cały czas w przekonaniu że CO2 tabs, są dobre i przydatne a tak nie jest!
"Dodawanie CO2 do wody nie pomoże korzeniom a rzeczywistości będzie im szkodzić. Rośliny wykorzystuja CO2 do fotosyntezy, procesu który prowadzi do produkcji cukru. Fotosynteza występuje tylko w obszarach rośliny, które otrzymują światło i zawierają chlorofil, źródło zielonego koloru w roslinie. Jest on wchłaniany przez pory nazywane szparkami. Korzenie nie mają chlorofilu i zwykle nie wchodzą w kontakt ze światłem więc nie potrzebuja CO2!?!

Kiedy woda jest nasycona CO2 nie może wchłaniac O2 więc korzenie nie mają źródła tlenu, który jest potrzebny do ich metabolizmu! Osłabia to korzenie i sprzyja rozwojowi bakterii beztlenowych, które rozwijają się w środowisku wolnym od tlenu i zaczynaja atakowac korzenie!"
"
co nie zmienia faktu ze te tebletki są do podlewania, a to czy szkodzą rośliną czy chociaż im nie pomagają to widzę że dla producentów chuj...ale tak to jest.

dzięki za oświecenie i pozdro!
 
Top