What's new

חדירת אור בלילה

חדירת אור בלילה

עכשיו יש בעיה של לחות. הבעיה העיקרית היא שבמשך היום אני סוגר את התריס הרמטית כדי שאור לא יכנס. יש לי שני וילונות בד על החלון אבל קצת אור כן נכנס, וחוץ מזה הקופסה מכוסה בפנדה וסקוטש, אבל זה לא הרמטי. אם אני לא אסגור את התריס, ייכנס קצת (ממש קצת) אור לקופסה. אז מצד אחד אני פוחד מסטרס של אור, פגיעה ביבול או אפילו צמחים גייז חלילה (וכבר הוצאתי ביצון אחד). מצד שני בלי הוצאת אוויר מהחדר בלילה הלחות עולה ל70%. אז מה עדיף? לאור זאת שהם פורחים כבר שלושה שבועות בלי אור בכלל (חוץ מפעם אחת ששכחתי את האור בחדר דלוק). אפשר עכשיו לתת קצת אור להכנס? קראתי פעם שצמחים יכולים להתמודד עם חדירה קטנה של אור כל עוד היא קבועה, אבל שינוי פתאומי של אור בשעות החשיכה עלול להלחיץ אותם ממש. אז אני מתלבט. מצד שני, אני ממש לא רוצה עובש על הצמחים והסקרוג הזה צפוף.

GanjaPharma

Member
i can read hebrew, but not much experience in typing in hebrew.
*העברית שלי גרוע

you want to know if it is better to have high humidity with no leaking of light ....or to allow ventilation at the cost of allowing SOME light to leak in.

NO LIGHT LEAKS! better to have dark with high humidity!

high humidity at night can cause POWDERY MILDEW and MOLD
light leaking in at night WILL cause HERMAPHRODITES (?כל בהירות יוצר אנדרוגינוס)

^^^
LO TOV!

if you cannot run a dehumidifier (מסיר לחות??)
then use a desiccant (חומר מייבש?)

GOOD LUCK!

שבוע טוב לכולם :)

פה זה המקום המושלם להתאמן על העברית שלך גנג'ה פארמה :)

התשובה שלך מקובלת.

אילו חומרים מייבשים אתה מכיר, שיהיו זמינים עבורי?

(available)

מרשים ביותר!
הפורום החדש כבר מוכיח את עצמו.

אני אקנה. תודה רבה רבה + רֶפּ :)

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
בסופו של דבר יכנס אור.
אם אתה לא יכול לראות את היד שלך שהיא מול הפרצוף שלך זה יהיה בסדר מבחינת הצמחים בתור חושך.

אבל זה נשמע לי כאילו מה שאתה צריך זה לסדר נזילות אור.
קונים מסקינ טייפ למזגנים (שישים שקל לאחד גדול), מדליקים את האור בארון ומכבים את האור בחדר.
ומאיפה שאתה רואה אור - מדביק חתיכה.
מסביב לאיפה שהדלת יושבת אני שם סקוטץ' ועושה דלת שניה מפנדה וסקוטץ' כדי למנוע אור מהחריצים.

ורק כדי להכניס דברים לפרופורציה, עם האוהל הקנוי שאני משתמש בו בלילה עם הנורת 600 עובדת זה מאיר כמו מנורת לילה החוצה.
וזה אוהל קנוי שאמור להיות פיקס בקטע הזה.

להתעסק עם מורידי לחות יכול מהר מאוד להגיע למחירים לא נעימים.
מסיר לחות חשמלי שבאמת דופק עבודה לא יורד מ1800 שקל.

ולשאלה הבסיסית מה עדיף; זיהום אור או לחות גבוהה.
אני הייתי נשאר עם זיהום אור. עדיף לי פרחים עם זרעים מאשר פרחים עם עובש.

תודה פונז. קצת קשה לי עם המבחן של לראות בחושך כי בהתחלה כשאני נכנס אני לא רואה כלום, אבל אחרי כמה דקות העיניים מתרגלות לחושך ואפשר לראות הכל. אז אני אף פעם לא יודע אם זה מספיק.

אני אעשה את הטיפול שהצעת לקופסה, אבל את פתחי האורור אי אפשר לחסום בכל אופן, והם גם פונים לכיוון של החלון. אנסה גם את החומר הסופג לחות שהציע גנג'ה פארמה, זה נשמע לי מאוד מבטיח.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
בודקים אחרי שהעיניים שלך מתרגלות.

פתחי איורור בטח שאפשר לחסום.
צובעים בספריי שחור את השרשור ונותנים לו לפחות 2 בנדים בדרך כדי שיאכל את האור.
עדיף סיבוב שלם אם אפשר.

במקרה הזה אין ממש עדיף,יש סיכוי גדול לעובש אם הלחות תהייה גבוה מידי ובלי קשר ללחות הצמחים שלך צריכים זרימת אויר טובה באופן קבוע,גם ביום וגם בלילה,ועדיף שהטמפרטורה בחדר תרד קצת במעלות גם
האידיאלי זה 25 ביום ועד 19 בלילה
אבל אתה חייב לטפל בשניהם
כמו שפונזי אמר איורור תמיד ניתן לאטום מאור,אתה יכול לבות קופסא על החלון שתתלבש עליה ולחבר את האיורור ישירות לקופסא וההסבר של פונזי איך להתקין אותם יעזור לך,אם תרצה תעשה אפילו עוד סיבוב,בסופו של דבר תסתכל דרך השרשור בחושך,אם אתה לא רואה אור גם הצמח שלך לא רואה אור
חדירה של אור יוצרת הרבה יותר מרק המריז,היא גם פוגעת משמעותית בייבול ובסופו של דבר מה שתקבל זה פרחים מאוד אוריריים בגלל שהפרעת לתהליך הפוטוסינתזה בצמח,אסור חדירת אור וחובה איורור טוב בכל השעות,גם יום וגם לילה,בד"כ אני משאיר את האיורור דולק 24 שעות רצוף וברגע שהאור נכבה הטמפרטורה יורדת יותר באופן טבעי ומדורג יחסית,בקשר ללחות אני מפעיל מזגן בחלק מהשעות,כלומר אני מושך עוד כמה שעות אחרי שנכבה האור ומדליק כמה שעות לפני,נותן איזה שעתיים שלוש של רגיעה ובד"כ לא מצטבר יותר מידי לחות או חום
לא לכל אחד יש אופצייה כזאת אבל בשביל גדילה טובה ופרחים יפים אתה חייב לטפל בשניהם
אלה פרמטרים יותר חשובים מאיזה דשן אתה משתמש,זה בסיס לגידול מוצלח

Latest posts

Latest posts