What's new

Sweet seeds autoflower

Dr.Kush.Bruder

New member
Poza

Poza

Poza
 

Attachments

  • 20180524_151054.jpg
    20180524_151054.jpg
    79.8 KB · Views: 45
  • 20180524_151026.jpg
    20180524_151026.jpg
    53.7 KB · Views: 46

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
De ce nu încerci metoda de care zicea Gantz ?? Ia o bucata mica de șmirghel puneo pe masa , ia sămânța si freaco ușor de șmirghel de 2 ori pe 2 părți a seminței apoi bago într-un pahar cu apă și las-o acolo 24 de ore apoi arunco in șervețele umede! Și îmi spui și mie dacă ți-a crescut rata de germinare! Succes!
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Coaie eu nu știu ce mama masi le faceți la semințe ca e ușor. Tot ce am avut de la SS a germinat. Nici o excepție

În 2017 am băgat automate in februarie. Da Februarie. Am avut 21 de grade 2 săptămâni apoi s-a împuțit vremea. Dar toate au ieșit. Am acolo și de la SS.



În vară am băgat skunk de la SS. 4 din 4.


Anu asta am pus doar 1 Cream Mandarine de la SS. Si culmea! A germinat.


Din ce vad eu 100%.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Nici eu nu inteleg ce ai putea sa faci gresit la niste seminte proaspete (nu mai vechi de 5 ani) incat sa nu germineze toate sau aproape toate. Trebuie doar atentie la manevrare, in caz ca se germineaza in servetele si se muta dupa, trebuie tinut solul umed dar nu supraudat.. si solul nu trebuie sa fie prea fertilizat. Eu recent am germinat niste seminte direct intr-un pat de pamant organic, au rasarit peste 90% dintre ele. Semintele erau de 3 feluri, intre 3 si 8 ani vechime. Doar le-am tinut 12-24 de ore in apa si apoi le-am pus in pamant, la maxim 1 cm adancime, fara sa presez pamantul deasupra. Nici macar nu am udat suplimentar, era suficient de umed pamantul cat sa germineze.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
In semnătura mea ai un link Cum germinez semințele??? Eu asa fac tot timpu și merge.
 

Dr.Kush.Bruder

New member
Multumesc pentru raspunsuri

Multumesc pentru raspunsuri

Multumesc pentru răspunsuri. Mă gândesc că sunt devina semințele. Am mai terminat si anul trecut si a mers treaba. În anii trecuți lucram cu tata în agricultura si germinam mii de seminte (legume) am crescut cu tata toate legumele posibile. Am crescut cu plantele în casa cand eram mic. Am idee ce inseamna un grow* doar ca sunt dezamăgit de germinarea asta... sper ca la alea ce am sa le cumpăr sa am rata de germinarea mai mare... m-am gândit să cumpăr de la sweet seeds două tipuri. Sa probez
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Nu! acelea vor fi prima oara niste frunzulițe apoi se vor transforma in niste ramurele mici laterale! Fii bucuros că vei avea mai mulți buzi! Dar cam târziu au ieșit , daca erau sub becuri trebuia să fie ieșite de mult timp! Cred că nu ai destul soare acolo unde le tii tu dar nu-i bai stai fara griji! De fumat tot o să iasă ceva! Chill man!
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
La ce am avut eu auto încep sa scoată preflowers pe la 35-40 de zile.
 

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Pineapple express care lam avut a început preflowers la 21 de zile(3 săptămâni) au fost rapide fetele! :tiphat:
 

chaosred

Member
Acum vreo 3-4 ani am reusit sa scot dintr-o samanta de la sweetseeds, nu-mi amintesc exact strainul, ceva auto oricum... 4 plante. Au iesit 4 surori dintr-una singura... una a murit devreme, 2 s-au dus in sus egal si una a ramas mica, am taiat-o dupa ceva vreme ca era pusa in umbra de cele doua mari. Intr-un final au terminat cele doua intr-un V ciudat de vreo 20-30 de cm acoperit de jos pana sus de floare. Ultima mea experienta cu sweetseeds :))
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
De 2 am mai auzit, dar de 4 plante dintr-o samanta, niciodata. Sigur nu erai spart si plantasei de fapt mai multe seminte?
 

chaosred

Member
Va asigur ca n-am fumat nimic. Erau 4 capete iesite dintr-o singura samanta. N-am nimic de castigat daca va mint. Nu caut atentie de la nimeni.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Trebuia sa faci o poza si un thread. Ca se pare ca 3 e maximul intalnit pana acum pe forumurile de specialitate. Si doar o referinta am gasit cu 3..
4 trebuie sa fie ceva mult mai rar de atat.
 

chaosred

Member
Habar n-aveam la momentul respectiv. Am cautat online sa vad care-i smecheria si tot asa am dat si eu de cate 2 crescand in V. Nu m-am gandit ca-i cine stie ce. Oricum a4a a murit foarte repede, gen a 3-a sau a4a zi, nu a apucat sa se duca cine stie ce, era doar o tulpina subtirica.
 
Top