What's new

Cum ne facem prieteni?

deepstate

Member
Va dati seama ce fumat sunt, deci...

Eu sunt un individ ce consuma individual, singur cuc, anturajul preferand alte metode de relaxare. Nu doar ca nu am cu cine face un puf puf pas, dar nu am nici macar cu cine sa schimb o vorba, pentru ca pe prietenii mei nu-i intereseaza subiectul.

Vad aici pe forum oameni frumosi si sanatosi de la atata THC si CBD, cu care poate as vrea sa schimb impresii si fumuri la o bere pentru ca mai umblu prin tara si uneori mai si ies din ea, insa paranoia e desigur justificata si nu stiu cum am putea trece peste acest baraj.

1436539468-esgxy5c.gif
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca esti in ro stai in banca ta cat e atat de departe de a fi acceptat si tolerat acest hobby. Daca vrei asa pe cineva sa fumezi ocazional probabil ca poti gasi daca ai un anturaj cat de cat variat, insa ai grija si poarta-te ca un om ce cumpara ocazional si in nici un caz ca un grower. Eu am fost putin mai relaxat o vreme insa am ajuns la concluzia ca nu e bine sa stie lumea mai mult decat e nevoie. Cand voiam sa fumez la liber cu lumea mergeam undeva unde e tolerat sau la evenimente din domeniu unde gaseam cu cine sa vorbesc, fumez si chiar sa leg prietenii.
Intamplarea a facut ca acum sa fiu mai mult prin locuri de-astea decat prin romania sau tari cu legi si atitudini similare. Grija mare.. si ia-o incet daca vrei sa incerci sa te bagi in seama cu cineva. Sa para totul natural ca si cum fumezi ocazional, cum ziceam. Daca ai de gamd sa te imprietenesti cu groweri, vezi sa fie oameni de calitate ca altfel va expuneti amandoi mai mult la probleme. Cu fiecare persoana care stie creste riscul exponential. Daca si persoana respectiva risca sa fie in vizorul legii atunci riscul e mai mare.
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
Greu de spus. Si eu am ajuns la concluzia ca mai bine taci.
Dar am prieteni ce fumează si fumam din când în când. Putini au material asa ca nu fumam atât de des. Bine, eu am destul dar nu stau sa ii alimentez pe ei și nu vreau sa dau de bănuit. Da, pe aici lumea creste și fumează asa ca e ușor sa mai întrebi un prieten, când îți miroase ceva, dacă au avut plăcerea... Etc...

Dar de făcut prieteni ce specific fumează... Mai greu. Adica vrei sa fiți prieteni pe motiv ca fumați? Nu prea știu ce sa cred...

Mai bine faci prieteni cu care faci diferite activități și adăugați iarba la ecuație. De la cursuri de desen, dans, gătit, pana la modelism, jocuri de masa și chiar sporturi extreme. Găsește ceva ce îți place și fa prieteni. Apoi vezi cum va înțelegeți și poate băgați o ierbusca.

Înțelege ca nu poți avea prieteni ce sa fie 100% tot ce ai nevoie. Vrei sa aveți hobbiuri în comun, sa fie vorbăreț, inteligenți, sociabili și sa fumeze și sa crească iarba? Cam mult de la o singura persoana.
Toți avem prieteni care sunt mai ok în anumite privințe dar nu în toate. De ce nu ar fi la fel si cu iarba?
 

deepstate

Member
Nu caut neaparat lume cu care sa fumez, ci lume cu care sa schimb idei si impresii si poate sa si fumam in acelasi timp. Ca pe forum dar fata in fata. Sa schimbam niste buds pentru diversitate. Sa facem o tabara anuala pe undeva prin munti?

Nu cred ca lucrurile astea sunt imposibile, implementate cu mare atentie, doar ca nu am eu energia sa le initiez :)
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Mai bine stati linistiti si liberi. Sau mergeti la cupa daca tot zici anual..
 

gumzgi

Well-known member
deepstate, si cand pasezi jointu la un ''precin'' se considera trafic nepoate , deci stai cuminte si lasa 'precini' ca nu sti legea din rombbania :), lasa precini ca ti aduc numai probleme asculta la tata.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Legal ca e legal sa ai prieteni. Dar garda intra cand vrea peste tine daca incalci legea pe alte parti.
 
Top